Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teszla_

    senior tag

    válasz jookomak #6 üzenetére

    Én úgy emlékszem, hogy a vörösiszap katasztrófánál is voltak olyan japánok, akik segítettek a bajba jutottakon :U de javítsatok ki, ha tévedek.

  • Crepkey

    csendes tag

    válasz jookomak #6 üzenetére

    Először köszönöm a biztató szavakat! :) Másodszor örülök, hogy ez a kérdés felmerült. Teljesen jogos a felvetés, hogy miért nem a Magyaroknak gyűjtünk, amikor hazánknak nagyobb szüksége lenne a támogatásra, mint egy példaértékű hozzáállással rendelkező Japán népnek, akik úgy is talpra állnak.

    Engedjétek meg, hogy erre egy kicsit bővebben válaszoljak! ;) De azt szeretném kihangsúlyozni, hogy válaszom, mint Farkas Attila magánember teszem, s nem mint a Wandarin ügyvezetője. Ezt azért tartottam fontosnak kiemelni, mert most nem bullshit-ektől hemzsegő marketing maszlaggal szeretném kiszűrni a szemeteket, hanem azzal, amit valóban gondolok! :K

    Először is Magyarországon a jótékony megmozdulások nagy részének a pénzét ellopják a húsos tál közelében lévő emberek, és csak nagyon kevés jut el a valódi rászorulókhoz. Én ebbe nem szeretnék részt venni, mert undorodom attól, ami itt folyik megsegítés címszó alatt. :W

    Anno amikor megalapítottam az Wandarin-t két cél vezérelt: Az egyik, hogy azt csináljam, amit szeretek (játékkészítés) és a másik, hogy segítsem a hazámat, mert tököm tele van a nyomorral, meg a kivándorlásokkal. De akármennyire fájt, be kellett látnom, ha magyarként Magyarországon próbálok meg a hazámért tenni, akkor bemocskolnak, eltaposnak, és megaláznak, mert a befolyásos emberek üzletébe piszkítok bele, ezért úgy határoztunk, hogy nemzetközi szinten próbálunk sikereket elérni, úgy hogy közben olyat alkossunk, ami elsősorban erkölcsi, és csak másodsorban üzleti siker, mert véleményem szerint a világ az üzleti orientáltság miatt szenved, s hátha sikerül ezzel egy követendő példát mutatnunk...
    Hát kitaláltunk a 4Fukushima-t, amiről úgy gondoltuk, hogy nemzetközileg is sikeres lehet, hiszen a japán katasztrófáról mindenki hallott, és így külföldi országok támogatását (nevezzük nevén pénzét) felhasználva segíthetünk a Japánoknak, akik lehetnek akármilyen gazdagok, vagy összetartóak, és büszkék most nagyon nagy bajban vannak!

    A lényeg magyar szempontból:

    Ha ezzel a játékkal sikerül nagyot durrantanunk a világban, akkor külföldi nemzetek pénzét hozom el az országomba, amiből itthon adózunk le, tehát végre hozzánk áramlik be más pénze, és nem fordítva. De még ennél is fontosabb, hogy ha sikerül hitelt érdemlő eredményt elérni a világban, akkor a saját hazámra is könnyebben felhívhatom a figyelmet. Gondoljátok végig, ha azt látják, hogy egy neve nincs országból, egy neve nincs cég segíti a nagy Japánt, akkor az érdeklődés középpontjába kerülünk, és akkor lesz csak igazán lehetőségünk segíteni a szülőföldünk! Mert úgy támogathatnánk egy honi megmozdulást, hogy nem a honfitársaimnak kell a zsebébe nyúlni, hanem külföldi emberek segítenek minket úgy, hogy közben ők is jót szórakoznak. Tudom szentimentális, de mi ebben hiszünk a cégnél. :K

    Ez egy aláírás...

Új hozzászólás Aktív témák