Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    skacok októberben 500gigás 850EVO-t még 50-ért vettem jó áron most meg a 860 EVO 500GB 32ezer
    1TB-os 860EVO meg 67ezer és közben az egekbe ment az euro meg usd ára!!!
    2020 Q2-re jön a 128layer NAND és ott már simán 1TB-os TLC befér majd 30-40ezer közé ami már szerintem elég jóféle lesz a 256GB meg végleg kikopik mert nem éri meg majd gyártani hiszen az 500gigás 18-20ezer körül mozog majd (most egy 1TB-os 2,5" HDD 14-17ezer egy 7200-as meg 20ezer...)
    QLC-ből meg még olcsóbb lesz az 1TB-os

    nincs itt gond szerintem elég jól fognak alakulni az árak és lehet gyűjteni 2-4TB-os TLC vagy QLC-s torrentes SSD-re :DDD

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz #00137984 #76 üzenetére

    túl izgulod a dolgot :D
    Samsung 830 64GB SSD 6éve megy éjjel nappal a laptopomban és kutya baja
    Samsung 850 PRO 128GB van mindkét asztali PC-ben rendszer alá hasítanak 3éve mint a huzat
    október óta 850EVO 500GB-ra torrentezek 24/7-ben 5+ GB-os cuccokat van rajta 21TB írás röhögve viszi
    HDD-re rakhatsz bármit lehet 1x csak következő induláskor kattan egyet és viheted a kürt kft-hez

    SSD kicsi könnyű nincs benne mozgó alkatrész, kevésbé tud meghibásodni
    táphiba meg SSD-t és HDD-t is megöli szóval tökmindegy

    6éve mióta van SSD-m rosszul vagyok ha hoznak nekem egy HDD-s laptopot szerelni és minden bajom van mire betölt a windows
    terjeszd nyugodtan az igét hogy SSD-t nem szabad használni
    csak magadat szopatod feleslegesen
    mások meg vesznek 250-es 20-ért 3-5év garival és nyugodtan használják
    én is tartok rajta zenét néha havonta kimásolom HDD-re hogy legyen backup de sose aggódtam hogy elszállna

    M2 SSD meg lehet hogy melegszik de nem is 560MB olvasási/írási sebessége van
    hanem 2-3gigabájt/sec és puff ha eléri azt a hőfokot ahol a vezérlő visszavesz lelassul 1-1,5GB másodpercre
    ami még mindig 2-3x gyorsabb mint a SATA SSD
    mekkora tragédia

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák