Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz eeXaa #4 üzenetére

    "felesleges... aki igazán akarta, már megvette konzolra..."
    "pc-sek nagyrésze megvette már konzolra mivel általában azért mindenkinek van egy box vagy egy ps..."

    Wut? :U
    Tény, hogy ugyanennyit nem fognak eladni PC-re, de a GTA V-ből 10-20 millió fogyott PC-n is, és akkor még ott vannak a mikrotranzakciók az online miatt . Ha az RDR2-ből csak 1-2 millió fogy (plusz az online bevételei) - amihez kétség nem fér -, már az is megéri nekik.

    " akinek meg nincs, az ugyiscsak torrentezné..."
    Ez meg lol. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz eeXaa #9 üzenetére

    "...ha 1-2 millio copyért megéri nekik vesződni vele akkor hajrá, de garantált hogy ott lesz a másik 1-2 millio "ingyenes" verzió is a gépeken.."

    Nehéz elhinni ugyan, hogy nem trollkodásból ír valaki ilyen sületlenségeket, de hátha csak...
    Szóval:
    1 millió példány 60€-os áron az 60 millió €. Ehhez portolniuk kell a kész játékot és nem egy teljesen új játékot építeni fel a nagy büdös semmiből, mindenféle tervezéssel, forgatókönyvírással, szinkronszínészekkel, programozókkal, zenével stb. és már a marketingre sem kell ráadásul annyit költeni, mint egy teljesen új cím esetén. Még egyszer: 1 millió példány teljes áron megjelenéskor -> 60 millió € bevétel. Mikrotranzakciókról még nem is beszéltünk. Szerinted a portolásnak vannak ilyen költségei? "ha 1-2 millio copyért megéri nekik vesződni vele" Komolyan... :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz hajbel #29 üzenetére

    "Egyik sem shooter". Igazad van. Pontosan úgy hangzana: Szinte az összes konzol exkluzív külső nézetes akciójáték. És kb. mindegyiknek van hasonló minőségű (néha jobb) alternatívája PC-n is, úgyhogy fentebb csucsutól ez az "aki nem játszott velük az nem érti" dolog vicces azért. :) Senki nem kételkedik benne, hogy jó játékok, meg jó lenne, ha lennének pc-re, de hogy van helyettük más és hogy PS4-en nincs meg az a változatosság, amit néhány PC-s műfaj (körökre osztott - vagy éppen real time stratégiák, mobák stb.), az indie game-ek valamint a régi klasszikusok kombinációja jelent, az is biztos, mindeközben a multiplatform játékok 90%-át is jobb PC-n játszani.
    Néhány alternatíva: Uncharted - Tomb Raider széria, H:ZD - Witcher 3, Bloodborne - Dark Souls széria, Spider-man - Arkham széria, a Plague Tale: Innocence pedig ugyan indie game, de nagyon jónak tartják és "Rats of Us"-nak becézik. :) Mellé az RDR 2 jó eséllyel nem marad exkluzív, és mára már Quantic Dream játékok is vannak/jönnek PC-re.

    "és ezzel egyetemben romlik a PC-s játékkínálat"
    Szerintem kb. soha nem jött ki ennyi jó játék évente, szarásig van a PC jó játékokkal, csak idő nincs rájuk. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Moby #33 üzenetére

    Moby: Mitől nem lesz alternatívája a Dark Souls széria pl. a Bloodbornnak? Elhiszem, hogy néhány ember hangyfasznyival jobbnak tartja a BB-t, meg hogy vannak köztük apró különbségek (mint ahogy a Dark Souls egyes részei között is vannak), de hogy nem alternatívája? Ugyan már... Állítom, ha egy átlag játékosnak, aki nem ismeri a két game-et, megmutatnál két db 1 perces videót a DS3-ból és a BB-ből, nem tudná megkülönböztetni a kettőt. :D
    A Tomb Raidereket sem véletlenül hasonlítják össze rendszeresen az Unchartedekkel, ráadásul ha körbenézel a neten, közel sincs konszenzus, hogy melyik a jobb.

    Pollen: Persze, azért írtam, hogy "néha jobb" alternatíva. ;)

    hajbel:: Azért van némi ferdítés ebben a kommentben. Az volt a cél, hogy 2016 utáni normális AAA címeket soroljak? Alternatívákat soroltam az exkluzívokhoz hasonló minőségben. Az értékelések meg... Ha kicsit is képben vagy, milyen újságírók pontszámaiból tevődik össze, akkor nem nézed a metascore-t. (MC User Score + howlongtobeat rating a legjobb kombó erre)

    "Plague Tale (81, szerintem csak a manapság divatos félig végigjátszós tesztek miatt ilyen magas a pontszám)"
    Ezzel valószínűleg most mellélősz, mert a user score meg 8.7, A Last of Us 9.1-9.3-ával szemben. De mondjuk egy Uncharted 4 meg 8.4, szóval ez a 8.7 azért elég erős. Nyilván a Plague Tale tizedannyi (vagy kevesebb) pénzből készült mint a LoU, így nem lesz annyira polírozott, bár az éveknek köszönhetően szebbnek viszont már szebb. Látatlanban is úgy gondolom, hogy jobb a LoU.
    Tomb Raidernél mondjuk nyilván a leggyengébb részt választottad ki, nem a 2013-asat (88/8.5) vagy a RotTR-t (88/8.1), mert azok túl közel vannak az U4 93/8.4-éhez. :D

    De alapvetően, hogy rövidre zárjam a dolgot (bár már így is tl;dr):
    1. Ha azt állítjátok, hogy nincs 100+millió dollárból készülő AAA külső nézetes akciójáték PC-n: Igazatok van. Az okok is napnál is világosabbak amúgy, az meg hogy PC exkluzív legyen egy ilyen game, totálisan esélytelen, mert egyetlen cég sem annyira agyhalott és önmaga ellensége.
    2. Ha azt állítjátok, hogy nincsenek rendkívül jó játékok az utóbbi években PC-n (ráadásul sokkal változatosabbak, mint PS4-en): Bődületes nagy baromság. Bármikor összedobok nektek 1000 óra játékidőt, csak szóljatok.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Moby #39 üzenetére

    Nehéz elhinni, hogy valaki ilyet komolyan képes leírni. :D Te talán minden egyes jó játékot végigjátszol? Csak azért, mert arra valószínűleg egy élet sem elég, ha napi 12 órában tolod, akkor sem. Most akkor te sem vagy játékos vagy futóbolond vagy?

    Valószínűleg ez volt a legostobább komment, amit idén olvastam, köszönöm. :R

  • kwzatz

    őstag

    válasz Moby #42 üzenetére

    "Jó, az is tény, hogy nem azzal töltöm az időmet, hogy hülyét csinálok magamból "
    Pedig esküszöm, hogy rohadtul úgy néz ki. :D

    "Olyan játékokról hadoválsz, aminek a közelébe nem jártál"
    A Dark Souls 1. részét én is eltoltam 100% achievementig Steamen, mert szerettem, a 2-t már elkezdtem, a 3 is megvan, az is sorra kerül. Mivel néztem a Bloodborne-ról videókat, mert érdekelt, totál egyértelmű, hogy az is rohadtul hasonló játék, a Sekiróban már nagyobb eltérések vannak. Tomb Raider, RotTR-t szintén végigtoltam, rendszeresen hasonlítják az Unchartedekhez, de gondolom mindenki teljesen hülye, meg én is rosszul láttam a videókon.

    hombre[EU]
    Ott a baj,hogy egy gémer fórumon a saját casual (ez nem negatív) hozzáállásod tartod átlagosnak"
    Casual... Nem akarok itt a "ki nagyobb hardcore gamer faszagyerek" vitába beleállni, de elég távol állsz a valóságtól. Nem mondom, hogy ez az életem, de a casual kicsit erős, lásd a fentebbi DS példát, de amikor Hearthstone-oztam akkor ott is elértem a Legendet, szeretem a nehéz játékokat (mint mondjuk egy Super Meat Boy), és soha nem játszok semmit az elérhető legnehezebb fokozat alatt. De mindegy, azért próbálkoztál egyet. Mellément, de próbálkozás. Főleg azért vicces amúgy, mert ezeknél a PS4 exkluzívoknál jobban kevés játék célozza meg kifejezetten a kocajátékosokat, akik leülnek a kanapéra és két sör között lőnek egy fél órát, szóval a hardcore gaming hogy jön ide, azt nem is tudom. :D

    "A te 100 darabos steam backlogodat a hc játékosok már 3-4-5-6 éve végig játszották,"
    És? Úgy értem... mit akarsz ezzel mondani? Vegyesen játszok, régi, új játékokkal, ráadásul nem ilyen beszűkült szemlélettel, hogy a 100+ millió dollárból készült AAA külső nézetes akciójátékok fedik le a játékokon belüli érdeklődési köröm 100%-át (ez lenne a hc gamer? :D ), így sokkal több játékból válogathatok, és nyilván kevesebb százalékára van időm. Meg fene a pofámba még olvasni is szeretek, vagy néha megnézni egy-egy sorozatot/filmet a szabadidőmben. 700+ játékom van Steamen (lehet, hogy olcsóbb volt, mint a 10 PS4 exkluzív lett volna újonnan), nyilván ebből egy rakat ingyenes volt, hozzáadott, bundle hozadék, de van most is legalább 100, amit kifejezetten jónak tartanak, aztán én meg majd meglátom.

    De én totál megértem, hogy ha valakinek szűk az érdeklődési köre, és az említett akciójátékok érdeklik csak, akkor kell a PS4, és még úgyis unatkozhat két játék között.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz hajbel #47 üzenetére

    hajbel: Nem vágom, hogy miért lehetetlen azt megállapítani mondjuk fél órányi Bloodborne videó, meg kb. 2-3 cikk után, hogy mocskosul hasonlít a Dark Souls-ra, amit közel a lehetőségek határáig kimaxoltam, ezért elég jól ismerem. Az is véletlen lehet, hogy rendszeresen "Souls game-ként", "Souls-like-ként" emlegetik mindenhol. Azt sem vágom, miért ennyire ördögtől való azt állítani, hogy a Dark Souls 3 (ami újabb is, mint a BB), simán hasonló élményt nyújthat, ha nincs konzolod. Nekem az is furcsa, hogy egyáltalán ez bárki szerint vitatéma, de lelketek rajta, elengedem. Legyen igazatok, a Dark Souls 3 totálisan más, mint a Bloodborne. Annyira különbözik tőle, mint a Super Mario a Witcher 3-tól. :D

    hombre[EU]: Igen, az a casual, aki eléri a top 1%-ot online játékokban, meg kimaxolja a sokak által nehéznek tartott játékokat, miközben Feri, aki gyorsan easy-n végigverekszi magát a legújabb hájbádzsetcájnematikexpírienszeksöngémeken, amikben gyakorlatilag meghalni is lehetetlen, ő a hardcore gamer. Köszönjük. :D Nem csak régi játékokkal játszok attól, hogy azokat írtam példának a téma miatt. Utóbbi 2-3 évben játszottam a Witcher-trilógia, Prey, Doom, Shadow Tactics, Hitman, Yakuza 0, SOMA, Little Nightmares, Titanfall 2, Hellblade stb. game-ekkel, meg jónéhány rövidebb-hosszabb indie címmel. Emellett kb. 2000 óta játszok játékokkal, így gyanítom, hogy kicsit több game-hez volt közöm, mint Ferikének, akinek a PS4 az első kapcsolata a játékokkal. Mivel folyamatos lemaradásban vagyok, nem érdekel, hogy nem megjelenéskor 15-20k-ért tolok végig valamit, hanem 1-2-3 éven belül ötöd/tizedáron. Ha nálad az említett Feri jelenti a hardcore gamert - mert a szavaid mintha ezt sugallnák - akkor igazad van, az valóban távol áll tőlem. Összességében az a legviccesebb azért továbbra is, hogy én játszok FPS-ekkel, TPS-ekkel, RTS-ekkel, RPG-kkel, kalandjátékokkal, puzzle game-ekkel, totál egyedi indie game-ekkel is, és ez a casual azzal szemben, hogy valaki végigtolt 8-10 konzolexkluzív játékot, ami az összes játékműfaj kb. 5%-át fedi le. Kicsit olyan, mintha valaki csak az új Disney képregényfilmeket nézné (ezért ő lenne a hardcore filmszakértő), és megszólna azért, mert én meg mondjuk imádom (és százszor többre tartom) a 12 dühös embert (is). :D

    Moby: A 39-es kommented után nem emlegetném a bohócorrot. :D Visszamehetünk rá, mert előbb elkerülted a válaszadást, és csak azt írtad, hogy "kiplatináztad" ezeket a "sztorivezérelt70%-banmozi30%-bangombnyomogatás" (tény, hogy valószínűleg jók ettől, továbbra is mondom) játékokat, de játszottál pl. a fentiekből (mondjuk a Prey, Doom, Shadow Tactics, SOMA, Titanfall 2) mindegyikkel? Csak mert jó játékok, úgyhogy téged idézzelek, csak futóbolond hagyja ki őket. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz eeXaa #55 üzenetére

    eeXaa: El kell, hogy keserítselek, de azzal, amit írtál, gyakorlatilag nem mondtál semmit. Olyan, mintha azt írtad volna, hogy az ég kék, a fű meg zöld. Tudod miért? Mert az A, AA, AAA mint kifejezés elsődlegesen a budgetet jelöli, vagyis azt, hogy mennyi pénzből készül a játék, milyen marketinggel támogatják meg, nem pedig kifejezetten a minőséget. Nagyjából annyi az AAA, hogy nagyon magas költségvetésű. Így igen, egy Shadow Tactics A lesz, mivel kevés pénzből hozták össze, a konzol-exkluzívok meg AAA-k, mivel sokból. Nem árt azoknak a kifejezéseknek a jelentését tudni, amit használ az ember.

    És ettől, hogy némelyikük "csak" single A, nem jelenti azt, hogy minőségben nem kelhetnek versenyre egy AAA játékkal. Vegyük például a Prey-t (bár ez szerintem már nem A, de nem ismerem a budgetjét, meg a pontos határokat A, AA, AAA között), ami kb. 10-szer annyi kreatív játékelemet tartalmaz, mint a legtöbb AAA game, ráadásul itt az idő nagy részében játszol, nem videót nézel, meg nem egy gombot nyomsz quick time eventként, hogy aktiváld a következő mozijelenetet. (továbbra sem mondom, hogy ez magas minőségben nem lenne szórakoztató) Van, aki például ezt értékeli, sőt, kapaszkodjatok meg, olyan is van, aki talán még fontosabbnak is tartja egy játékban egy megkoreografált, animált, 5 perces akciójelenetnél, amit karbatett kézzel nézzel.

    hombre[EU]: Oké, definiáld nekem akkor a casualt mellébeszélés nélkül, hadd értsem meg. Mit értesz casual alatt és mihez képest? Ha már megcímeztél vele, akkor hogy illeszkedek én ebbe a rétegbe a fentiek alapján és aki végigjátszotta az Unchartedet meg a Last of Us-t, az hogyan nem (minimális szövegértelmezési készséggel tök egyértelmű a Ferikés példám egyébként)? Mit értesz hardcore gamer alatt? Az a baj, hogy mindenki dobálózik itt kifejezésekkel, de saját maga előtt sincs pontos definíciója arról, hogy mit is ért alatta, csak beböfögi, hogy "te casual vagy itt a sok hardcore gamer között" - a konzol topicban, rofl -, miközben hardcore gamer alatt valami homályos módon vagy a konzol-exkluzívokkal játszókat, vagy az impulzus-vásárlókat és konzumidiótákat érti, akik kivétel nélkül minden újra és csillogóra day 1 rárepülnek.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz eeXaa #61 üzenetére

    Sejtettem, hogy ezt szeretted volna írni, csak nem sikerült.
    Mondjuk megnézném, hogy valaki minőségben hogyan hasonlítja össze például a Shadow Tactics-et az Uncharted 4-gyel abban a topicban, ahol az emberek szerint még a Bloodborne és a Dark Souls 3 sem hasonlít egymáshoz. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz Moby #64 üzenetére

    "A fenti listádból a hellblade az egyetlen, amit nagyra tartok."

    Köszönöm, hogy ezt leírtad, tökéletes igazolást nyert az eddigi mondandóm. Ez egy nagyon friss élmény nekem, pár hete játszottam végig, és talán ez az, ami a legjobban hasonlít jellegében a konzol-exkluzív "cinematic experience" játékokra, mint a Last of Us vagy az Uncharted, olyan szempontból, hogy nem a játékmeneten van a hangsúly (valljuk be, az nem nagy szám), hanem atmoszférán, "színészi játékon", történetmesélésen. Tetszett nekem is, de valószínűleg az all-time top 50-embe sem fér be. A fentiekből a Prey-t, a Doomot és a Titanfall 2-t is mérföldekkel jobb játéknak tartom, sőt, az ehhez legközelebb álló SOMA-t is (ugye ott sem kifejezetten a szószerint játékmenet a lényeg, valójában egy walking simulator) magasan jobbnak.

    "a Shadow Tactics az egyetlen ami úgy van meg(ps4), hogy még nem játszottam komolyabban"
    Na, az pl. kontrollerrel tuti nagy élmény lehet. :D

    "De ebben a listában nincs 100 óra játék. Ez ment 2-3 évig?"
    Először írtam 2-3 játékot, aztán megszólt érte Hombre[EU], leírtam többet és hozzátettem a stb-t, ráadásul használtam ilyen széles kategóriát is, mint "indie game-ek". Most mit kellene tennem? Soroljam fel az összes játékot, amivel az elmúlt 3 évben játszottam? Utána az is kevés lesz, akkor jöjjön az elmúlt 20 év? Mi lenne ennek a lényege? Úgy értem, hogy most itt tényleg azzal dicsekszel, hogy "több játékkal játszottál"? Valaki előbb már feltette a kérdést, hogy "Mik vagyunk, 12 évesek?", úgy néz ki, hogy joggal. :D Közben vajon könyvet hányat olvastál? :U És "hátédesöcsém" ráadásul ismét orbitális baromság, amit írsz a 100 órával kapcsolatban, mert a Witcher 3 önmagában 200 óra a kiegekkel, de mindegy. :U

  • kwzatz

    őstag

    Na mindegy, nem gondoltam, hogy azzal fogok itt port kavarni, hogy a Dark Souls-t a Bloodborne-hoz hasonlítom. Elengedem ezt a topicot vazze, mert ez félelmetes. Mint valami szekta. :D

    sp8787: Nem azt mondtam, hogy az életemet rááldoztam. Ilyen alapon tovább lehetne kérdezni azt is, hogy te végigvitted-e már banánokkal? :D
    DS3 with Bananas

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz ProEvoFan #92 üzenetére

    "Sokan a makacs felfogásuk miatt maradnak le a jobbnál jobb játékokról.Számomra ez érthetetlen, minek ennyire kötni az ebet a karóhoz?"
    Néhány ok:
    1. Csak PC-n játszva is lemaradok a jobbnál jobb játékokról, meg te is, mert gyanítom nem játszol végig minden jó játékot te sem (arra csak az olyan különleges emberek képesek, mint Moby, aki 100 óra alatt végigtolja a Witcher trilógiát, Doomot, Prey-t, Hitmant, Yakuza 0-t, Hellblade-et, SOMA-t, Titanfall 2-t, ahogy azt a 64-es hsz-ben kifejtette, lol). Vagy éppen Switchen maradsz le. Breath of the Wild, Bayonetta 2, Super Mario Odyssey, toltátok már ezeket? (Ráadásul ezekben mintha a játékmenetet dicsérnék általában, nem a mozijeleneteket. :D)
    2. Van olyan ember, aki nem bírja elviselni a 30 fps-t (vagy néhol éppen 23-27-et, ha már RDR2)
    3. Van, akit annyira nem érdekelnek a "cinematic experience game-ek".
    4. Van, akit nem érdekel az az összesen 7-8 konzol-exkluzív, amit általában emlegetnek.
    5. Vagy éppen érdekli a 7-8 exkluzív valamennyire, de ezért nem vesződik PS4 vásárlással, mert van helyette más úgyis.
    6. Van, aki úgy van vele, hogy ha már eddig kibírta, akkor így, hogy látható közelségben van a következő konzol, akkor inkább PS5-ön játssza majd végig ezt a néhány játékot, jobb minőségben, jó eséllyel 60 fps-sel, és nem öli már beléjük a sok időt gyengébb minőségben.
    7. Van, aki vesz PS4-et, mint fentebb ted_tris, aztán olvashatod a véleményét. :D

    Ahogy írjátok rendszeresen, egyébként bárki megteheti gyakorlatilag, hogy vesz egyet, megveszi a néhány játékot, ami érdekli, aztán eladja az egészet, mert az exkluzívok után, ha van PC-d is egy kontrollerrel, akkor már úgyis csak porfogónak jó, és megvagy néhány ezer forintból a folyamattal. Szóval csak az lehet a magyarázat, hogy a fenti pontok miatt valakit még ennyi erőfeszítésre sem sarkall az a néhány exkluzív cím.
    (Rám az 1. és 6. pont igaz a leginkább talán, mielőtt valaki keresztrefeszíten a többi miatt)

    Szerintem elég logikus, nekem inkább az a furcsa, hogy a szektamentalitás miatt sokaknak ez magas. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz gab1ka #101 üzenetére

    Én nem vettem magamra semmit, pláne nem görcsösen. Egy fórum nem arra van, hogy beszélgessenek az emberek? ProEvoFan leírta, hogy nem érti a dolgot. Nem azért írja le egy nyilvános fórumra ezt, mert szeretné megérteni? Mi a probléma ezzel, ha válaszolok rá? Amit most csinálsz, az a "confirmation bias"-ból ered. Leírtam néhány pontot, ami a "mindenki hülye, aki nem vesz PS4-et" buborékszemléletet sérti, ezért nem a leírt pontokra reagálsz, hanem megpróbálsz "elkergetni". :D
    Ezt még megtoldod a szokásos, unalomig ismételt szektafrázisokkal, "Nincs konzolod, vagy nem érdekel, pc a zisten", holott totálisan nem erről írtam, sőt. Megmosolyogtató. :U

  • kwzatz

    őstag

    válasz Moby #103 üzenetére

    Nézd meg alaposabban azt az 51-et, mert ott van a Witcher-trilógia, és mivel te is írtad a 64-ben a "2-3 évet", ami szintén nem a konkrétan neked címzett részben volt, ezért gyanítom, hogy azt a részét is olvastad a kommentemnek, ha már arra reagáltál. ;)

    Megint: "Ostobaság, bullshit", nulla érv, reakció egyetlen pontra. Szánalmas vagy. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Moby #105 üzenetére

    Lárifárizhatsz, ott van az 51-es kommentem, ott van a 64-esed, amiben írod a "2-3 évet", ami szintén nem a konkrétan neked címzett részben volt és ami alapján agyatlanul támadtál, bárki el tudja olvasni.
    A 99-ben leírtam ProEvoFannak, hogy miért nem vesz valaki konzolt, meg lehet próbálni az egyes pontokat szétcincálni, addig meg csak üres mellébeszélés, amit toltok, nem véletlenül. :)
    Ez az RDR2 kérdéssorozatod meg a dedó legalja, pedig azt hittem, hogy a 39-es hsz-ednél már nincs lejjebb. :D
    De hogy válaszoljak is: Olyan jól fut rajta, mint a Breath of the Wild és a Starcraft 2 a PS4-eden.

  • kwzatz

    őstag

    válasz gab1ka #107 üzenetére

    "Senki nem írta hogy mindenki hülye aki nem vesz PS4-et"
    Lehet, hogy te nem láttad, de egyébként Moby a 39-es hsz-ben konkrétan írta, hogy "futóbolond", aki nem játszik végig minden egyes jó játékot, nyugodtan olvass vissza. Szóval nem véletlenül írtam. :) Persze, te nem gondolod így, ez rendben van.

    Megtéríteni meg mire akarnék bárkit? Nem írtam olyat, hogy ne vegyetek PS4-et, sőt, a 99-es hsz-em nagyon messze van ettől. A térítés inkább olyan irányban zajlik a "futóbolondos", meg "önmaga ellensége" kommentek alapján, hogy "Mindenképpen vegyél PS4-et", vagy rosszul látom?

    Moby: Hol írtam ilyet, hogy "szuper, hogy kimaradnak"? Tudjátok az a bosszantó, hogy alapvetően egy rossz szót nem írtam sem az exkluzívokra, sem a PS4-re, nem írtam olyat, hogy ne vegyetek, stb. De bármi, amit leír az ember és nem arról szól, hogy "az exkluzívok miatt fontosabb a PS4, mint a szeletelt kenyér", azt egyből támadásnak fogjátok fel, mint a gyerekek. Én nem írtam semmi ilyet. Vazze, amiatt akartatok megkövezni, hogy annyit írtam, hogy a DS3 hasonlít a Bloodborne-ra, lol.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    Az is probléma, hogy a "szalmabáb" érvelési hibára gyakorlatilag tankönyvi példa a topic, és eléggé nehézzé teszi a beszélgetést, ha folyamatosan olyan "érveket" tulajdonítotok nekem, és olyan miatt kell védekeznem, amit nem írtam. Csak néhány példa gab1ka és CsuCsu kommentjéből, amit NEM írtam:

    "Az hogy valaki futóbolondozik, az nem jelenti azt hogy a 100 komment egyenesen a mindenki hülye aki nem vesz PS4-et buborékban él." Nem írtam, hogy a 100 komment erről szól, példát írtam, hogy volt ilyen.

    [CsuCsu]
    A "PC jo 1000 dologra a konzol pedig nem" Ugyan ez igaz, de nem írtam ilyet a téma kapcsán, mert szerintem is irreleváns.

    "De te gyakorlatilag azt allitod, az osszes jo jatekkal szeretnel jatszani, kiveve azt ami konzolon van" Nem írtam ilyet, nem állítok ilyet. Azzal is szeretnék játszani, ami konzolon van, de már arra sincs időm, ami PC-n is van. Ezt állítottam többször is.
    Szeretnék játszani a konzol-exkluzívok közül a Bloodborne-nal, God of Warral, RDR2-vel. Mérsékeltebben a Last of Us-szal, Uncharted szériával, de ennyi. Ezeknél pl. jobban vagy legalább ennyire szeretnék játszani, azok közül, ami már megvan a DS3-mal, Prey: Mooncrash-sel, Dishonored 2+DotO-rel, Hollow Knighttal, Alien Isolationnel, MGS:V-tel, Path of Exile-lal (ez ingyenes) és még rengeteg apró game-mel ami közel sem high budget, de engem érdekel; vagy olyannal, ami még nincs meg, mint a Divinity: OS 1-2, DMC5, Nier: Automata, Sekiro, Cuphead, Dead Cells vagy várom én is a Cyberpunk2077-et, Doom:Eternalt amik már annyira nincsenek messze stb. Olyan szempontból már lassan igaza van Moby-nak, hogy amit időt a topicra szántam, már a Mooncrash-sel egész jól haladtam volna.

    "Ezek egy magat gamer-nek vallo embertol eleg furcsan hatnak." Ez a mondat furcsa, szerintem, meg a "gémerezés". Érted, szeretek játszani, de kb. ugyanennyi időm megy mondjuk olvasásra is, meg kb. negyedennyi edzésre is és időszakos dolgokra, nem akarom én vallani magam semminek. Azért meg mondjuk az olvasásról vagy edzésről nem mondanék le, hogy többet játsszak. :DDD Szóval el kell könyvelni, hogy mindenre nincs idő. Egyébként mintha te is mondtad volna, hogy azért játszol már szinte csak a konzol-exkluzívokkal, mert nincs mindenre időd, szóval annyira nem különbözünk egymástól, csak mást választottunk a szűkös időre.

    "A hozzaszolok a (tipikusan onigazolo) ervek miatt vakargatjak a fejuket."
    Nem tudom, hogy a felsorolt 7-ből melyik volt "önigazoló", kb. 2-3 érvényes rám (a többi meg másokra) és hát, hogy mondjam... nem hazudok. :D

    Moby: Ezzel a kommenttel maximálisan egyet tudok érteni, és megmondom őszintén jobban is örülök az ilyen eszmecserének. Az RDR2, illetve az időszakos exkluzivitás meg abszolút csak a profitmaximalizálásról szól. Aki nagyon vágyik rá, megveszi konzolra (sőt, akár vesz miatta egy konzolt), akit érdekel, de nincs konzolja/nem vesz miatta, megveszi majd PC-re, és van, aki így megveszi mindkettőre, ahogy a topicban is írták néhányan. Ha egyszerre adnák ki mindenre, akkor az elején ugyan hirtelen nagyobb profitjuk lenne, hosszú távon viszont kevesebb, és a Rockstar nem szorul rá a rövidtávú profitmaximalizálásra, hogy legyen pénze a következő projekt finanszírozására. Szerintem ennyi a lényege.

    Ha nem jön át, amit leírtam, sajnálom, ha leereszkedőnek tűnt, szintén. Többet már valóban nem kívánok hozzáfűzni a dologhoz, az eredeti szándékom is kb. egy hsz lett volna, nem ilyen brutál tl;dr hsz-ek 3 embernek reagálva. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz ProEvoFan #114 üzenetére

    Nézd, pontokba szedve leírtam néhány okot, mert ezernyi lehet. Leírtam érthetően, hogy rám az 1. és 6. igaz. Még egyszer leírtam, hogy sok olyan játékkal sem játszottam egyelőre, ami már megvan és legalább annyira érdekel, mint a PS4 exkluzívok (ami közül leírtam, melyik érdekel). Ott a DS3, a Prey: Mooncrash vagy a Dishonored 2. Amint befejeztem a Yakuza 0-t és a DS2-t, akkor is ezek közül játszanék valamelyikkel, ha most elémraknál egy PS4-et bármelyik játékkal, mert olyan játékok folytatásai (DLC-je), amit nagyon szerettem, ezért engem jobban érdekel. Az meg, hogy szeret játszani videojátékokkal egy piszok tág fogalom. Ugyan nem én vagyok, de van, akit instant nem érdekelnek a külső nézetes akciójátékok, pedig szeret játszani játékokkal. Ő nem vesz az exkluzívok miatt PS4-et. Szerintem totálisan logikus. Te valószínűleg azért nem érted, mert egyszerűen nem tudod elfogadni, hogy ilyen létezhet. :D

    De pl. PC-n is belefutottom már én is a következőbe: Megvan a Stardew Valley valami bundle-ből, amit más miatt vettem, és hát ha körbenéztek neten, ódákat zengenek róla, megasiker indie game és szerintem is becsülendő, hogy egy ember képes volt egy ilyet összedobni. Szóval megvolt, így annak ellenére, hogy nem szeretem a hasonló játékokat, kipróbáltam, mert hát ez mindenki + még a nagymamája szerint is atomjó játék, "bűn kihagyni". 1 óra után beláttam, hogy lehet ez akármilyen jó (és el is hiszem, hogy másoknak az), én csak a "kibaszott unalmas" jellemzővel tudom ellátni. Na most ha csak ilyen játékok lennének PS4-en, akkor engem az nem érdekelne. Miért olyan nehéz így azt elhinni, hogy valaki szeret játszani, de ezek a high budget külső nézetes akciójátékok a legkevésbé sem érdeklik, ugyanúgy mint engem pl. az ilyen "farmszimulátor"?

    De ott van ted_tris 90-es hsz-e, ahhoz mit szólsz? Mindenki beleesik abba a hibába, hogy azt hiszi, hogy a saját preferenciarendszere univerzális. Nem az. Ezért lehet egyáltalán preferenciarendszerről beszélni. :DDD
    Ennél sokkal szélsőségesebb különbségek is vannak emberek között, pl. azt is nehéz feldolgozni, hogy léteznek műkörmös képeket facebookra posztoló nők, Justin Bieber rajongók vagy - ha már gaming - olyan emberek, akik Twitch-thotok streamjeit nézik és dollárezreket küldenek nekik (mondjuk ez a tény, amikor először szembesültem vele, sokkoló volt és ez talán a legmélyebb, ahová egy férfi süllyedhet :D ), és szerintem is érdekesebb időtöltés Idő Kerekét olvasni vagy megnézni egy Billy Wilder filmet, de elfogadom, hogy ők mást preferálnak.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz eeXaa #125 üzenetére

    Mondjuk ezt a hozzáállást sem vágom. Mi a valóság? Meg pontosan miért jobb az neked, ha egy játék konzol exkluzív? Elképzelem, ahogy otthon a konzolod előtt ülve összedörzsölöd a tenyered egy gonosz kacaj mellett, villámlással a háttérben, hogy "Haha, PC-sek nem játszhatják". :D Ez is annyira dedó.
    Engem pl. totál hidegen hagyna, ha egy PC-exkluzív játék menne konzolra, legalább olyan ember is hozzáférhet, akinek nincs PC-je. Ott van pl. a Path of Exile, látom, hogy öcsém mennyire szereti, látom, hogy mindenhol dicséri mindenki, tök jó, hogy megjelent idén konzolra is, kipróbálhatja néhány új játékos is. De ebben a topicban lehet, hogy ezek is sátáni gondolatok, és te látod jól, én már nem tudom. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz janos68 #132 üzenetére

    "A gyerekek konkrétan kiröhögik, ha azt mondja valamelyik szülő, hogy üljön elé, amikor a sajátja ott van a zsebében, és amire neki szüksége van, azt tökéletesen kiszolgálja"

    Felnőtteknél is tapasztalok hasonló tendenciát. Szerencsére ez pozitívan hat a bevételeimre, instant behozhatatlan előnyöm van a mobilosok ellen pókerben (PT4/HUD/játékkörülmények, internetstabilitás - sokan dc-znek, tömegközlekedésen játszanak, tévéznek közben miatta stb.).
    Mondjuk az ember személyes környezete kis minta, körülöttem (család, barátok) csak elsődleges PC-felhasználó van, és egy ismerősömnek van PS4-e is mellé, mobil nyilván mindenkinek. Ettől függetlenül láttam valóban én is olyan statisztikát, miszerint csökken évről évre a PC-tulajdonosok száma, bár egyelőre nem rohamosan. Érthető amúgy, facebookozásra, instagramra, youtube-ra stb. amire a legtöbb ember használná, bőven elég egy telefon is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák