Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz eeXaa #55 üzenetére

    eeXaa: El kell, hogy keserítselek, de azzal, amit írtál, gyakorlatilag nem mondtál semmit. Olyan, mintha azt írtad volna, hogy az ég kék, a fű meg zöld. Tudod miért? Mert az A, AA, AAA mint kifejezés elsődlegesen a budgetet jelöli, vagyis azt, hogy mennyi pénzből készül a játék, milyen marketinggel támogatják meg, nem pedig kifejezetten a minőséget. Nagyjából annyi az AAA, hogy nagyon magas költségvetésű. Így igen, egy Shadow Tactics A lesz, mivel kevés pénzből hozták össze, a konzol-exkluzívok meg AAA-k, mivel sokból. Nem árt azoknak a kifejezéseknek a jelentését tudni, amit használ az ember.

    És ettől, hogy némelyikük "csak" single A, nem jelenti azt, hogy minőségben nem kelhetnek versenyre egy AAA játékkal. Vegyük például a Prey-t (bár ez szerintem már nem A, de nem ismerem a budgetjét, meg a pontos határokat A, AA, AAA között), ami kb. 10-szer annyi kreatív játékelemet tartalmaz, mint a legtöbb AAA game, ráadásul itt az idő nagy részében játszol, nem videót nézel, meg nem egy gombot nyomsz quick time eventként, hogy aktiváld a következő mozijelenetet. (továbbra sem mondom, hogy ez magas minőségben nem lenne szórakoztató) Van, aki például ezt értékeli, sőt, kapaszkodjatok meg, olyan is van, aki talán még fontosabbnak is tartja egy játékban egy megkoreografált, animált, 5 perces akciójelenetnél, amit karbatett kézzel nézzel.

    hombre[EU]: Oké, definiáld nekem akkor a casualt mellébeszélés nélkül, hadd értsem meg. Mit értesz casual alatt és mihez képest? Ha már megcímeztél vele, akkor hogy illeszkedek én ebbe a rétegbe a fentiek alapján és aki végigjátszotta az Unchartedet meg a Last of Us-t, az hogyan nem (minimális szövegértelmezési készséggel tök egyértelmű a Ferikés példám egyébként)? Mit értesz hardcore gamer alatt? Az a baj, hogy mindenki dobálózik itt kifejezésekkel, de saját maga előtt sincs pontos definíciója arról, hogy mit is ért alatta, csak beböfögi, hogy "te casual vagy itt a sok hardcore gamer között" - a konzol topicban, rofl -, miközben hardcore gamer alatt valami homályos módon vagy a konzol-exkluzívokkal játszókat, vagy az impulzus-vásárlókat és konzumidiótákat érti, akik kivétel nélkül minden újra és csillogóra day 1 rárepülnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák