Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mr.Csizmás #4 üzenetére

    Engem abszolút elriaszt a dobozos vásárlástól a gyártók magatartása és a Collector's Edition-ök elszállt árai. Szeretem a szép, míves dobozokat, igényes (nem 8 lapos papírfecni) kézikönyveket, artbookokat. De ugye az alapkiadások nem ilyenek, míg az olyan CE-k meg már rég eltűntek amiket éppen csak kicsivel drágábban kaptál meg a normálnál (10k helyett mondjuk 14k), de szebb dobozt meg artbookot kaptál hozzá (és ennyi, semmi egyéb marhaság). Ma már 35-40 ezer forintba kerül egy CE, amit telehánynak szobrokkal, játék katonákkal, vízipisztollyal, kardokkal, pólókkal meg egyéb haszontalan kacatokkal amikre az égvilágon semmi szükségem és így egy vagyonba kerül az egész.

    Alapkiadást meg csak akkor van értelme venni ha olcsóbb, mint a digitális, amire a megjelenés idején elég jó sansz van, de megjelenéskor már nem vásárolok játékot, ma már nem divat kigyomlálni a bugokat, felkészíteni a szervereket vagy csak úgy alapból befejezni egy játékot, szóval kapják be az első napos vásárlást és dugják fel maguknak jó mélyre. Ha meg várok a vásárlással 3-4 hónapot, akkor meg már simán megkapom digitálisan féláron egy akcióban. Egy 30 forintos DVD tokért meg egy belefűzött 8 forintos borítóért nem fizetek felárat.

    Ettől függetlenül vannak játékok amik egyszerűen kellenek dobozosan is, de a GTA5 pont nem lesz ilyen az én szememben. Witcher 3 már inkább. Tökre sajnálom, hogy a Witcher 3 CE is olyan agyalágyult lesz, mint a többi manapság, pedig nekem semmi más nem kell, csak egy díszes doboz meg az a rohadt artbook. Utóbbit majd inkább megveszem Ebay-en külön. De az utóbbi időből még ott van a Skyrim, Dishonored, Diablo 3 amiket azért vettem dobozosan, mert dobozosan KELLETTEK. Utóbbinak még az alapkiadása is baromi igényes.

Új hozzászólás Aktív témák