Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz D1Rect #709 üzenetére

    "Ne fogjunk már mindent a válságra..."

    Nem én tettem, hanem maguk a kiadók, pl. a MS az évértékeléseikben. :) Ha csak a legális szektort vesszük, akkor ez ment: a vásárlónak kevesebb lett a pénze, mert megszorultak a hitelekkel; először a szórakozáson fog mindenki, és nem vették meg a játékot. (Hogy ezek közül ki warezolt eztán és ki nem játszott egyáltalán, az már esetenként különböző.) A válságot csak a minőségi termék tudja túlélni (lásd a jó mozifilmeket, amelyek nézőszáma nem csappant meg), ma pedig elég kevés igazán jó játék van. Mi több, talán ez majd arra sarkallja a kiadókat, hogy fordítsanak egy-egy alkotásra több időt, energiát, és ne csak a tömegtermelésre menjenek, mert az ilyeneknek egy kis pénzügyi válság nagyon betehet.

    jer1cho: "Nekem meg ehhez nincs közöm. Vagyis akkor simán jogosultá tetted magad ezzel a mondattal bizonyos fizetős dolgok ingyen megszerzésére?"

    Eszem ágában sincs. Csak a veszteségeikhez nincs közöm, mert én aztán nem hagytam föl a játékvásárlással, nem volt igazán mivel fölhagyni. (Amúgy jó ideje nem játszottam, ha ez megnyugtat.) Mivel a válság előtt igen jól ment a kiadók szekere, világosan látszik, hogy a nehéz helyzetben a legális szektorból az illegálisba (vagy a passzívba!) átkerülő vásárlók okozzák a kiesést, nem azok, akik eddig sem vették, mert nem tudták.

    katt777: "A "gazdasági válság" - ami egy jó nagy marketing kamu, hogy a cégek megszabaduljanak egy rakás dolgozótól, akik máskülönben sztrájkolnának az elbocsátásuk ellen"

    Ja, én is szeretném, hogy csődbe menjen a világmárkájú cégem, elvesszem a tulajdonjogokat, mélybe zuhanjon a tőzsdén minden vagyonom. Mert már annyira idegesítenek azok a fránya sztrájkolók. Elképzelhető, hogy vannak, akik kihasználják a helyzetet, de az összeesküvés-elméleteket hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák