Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz orbano #590 üzenetére

    Mi is ugyanabba a szarba tendálunk mint ők, csak nálunk később indult el a globalizáció pár évtizeddel.

    Nem a globalizációval van baj, attól sem hülyébbek sem okosabbak nem lesznek az emberek (bár ha a Delors-féle marhaságokat veszem alapul, akkor elvileg a sok kulturális interakció éppen, hogy nagyobb igényt kéne szüljön a megismerésre és tájékozódásra).
    A helyzet az, hogy az általános élethez illetve társadalmi interakcióhoz nem igazán szükséges a műveltség és tájékozottság. Ez nem baj. Az már inkább baj, ha valaki ennek ellenére kurva okosnak hiszi magát :D

    az okosabbaknak a feladata, hogy az ilyen ebereket is normálisabb életre, gondolkodásra neveljék, a kizsákmányolás helyett

    A baj az, hogy neked vagy a gyerekednek nem lesz attól ingyen a kenyér, hogy te jófej vagy másokkal.
    Teljesen normális, hogy az ember alapvetően magát és a szeretteit tartja fontosnak, a többi embert pedig nem. Márpedig ha az egzisztencia biztosításáról van szó, akkor gyakran "versus" állapotba kerül a két halmaz.

    Én pont ezért érzek késztetést arra, hogy a lehetőségeimhez képest felvilágosítsak akár egy morzsányira is egy "butább" embert

    Én ezt a wareztémában nem érzem. Ha csak ezt a fórumot nézzük, akkor: mindenki tisztában van vele, hogy illegális, mindenki tisztában van a saját pénzügyi lehetőségeivel, a gépe hardverével és a saját preferenciáival.
    Itt már nem kell felvilágosítva, világos a delikvensünk mint egy szupernóva: tudatosan a warezt választotta.
    Magyarán mi marad? Vitatkozhatok a véleményével. Ennyi.

    az ítélkezés helyett fel kéne ismerni, hogy bizony az emberek buták, gyarlók, könnyen kísértésbe esnek, ezért inkább segítségre szorulnak.

    Lásd fentebb. Nézd, én is több tucat embert irányítottam a tisztaszoftver.hu-ra, vagy nem egy fórumozótársnak segítettem külföldi akciót találni Win7 rendeléshez - és ezt a Win7 topikban többen el tudják mondani, szóval tuti nem egy ember vett pont ezek miatt legális Windows-t - de jobbat mondok: a Gamepod-on nem egyszer szoktam harsogni, hogy hány százalékkal lehet olcsóbban rendelni külföldről: van is, aki teszi.

    Viszont nyilván van egy másik réteg is, aki leszarja, hogy 12000-ért nem vásárol vagy 1200-ért, aki nem akar legális lenni, mert nem érdekli ez az egész. Őket meggyőzni nem lehet. Aztán ott egy szűkebb, de szintén valós réteg, aki elvből hajlandó a torkának ugrani a legális vásárlóknak, habzó szájjal fröcsögve fikázva mindent. Na, az ilyenek miatt alakult ki az, hogy néhány fórumozó (én is) már agyfaszt kap ezektől, és elönti a hányinger, ha meglátja a hsz-eiket.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák