Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz orbano #584 üzenetére

    De aki nálad szerényebb képeségű, esetleg szegényebb, kevesebb szabadideje van, de egy nagytévét azért szeretne, mert látja sok helyen, hogy milyen jó, az nem valószínű, hogy teljesen ki tudja vonni magát a marketinggépezet alól és valóban tudatosan vásárolni.

    A tudatos vásárlás ebben az esetben nem azt jelenti, hogy az én vagy te általad meghatározott minőségi vagy mennyiségi preferenciákba beleesik-e Józsika vásárolt tévéje, hanem azt, hogy Józsika a pareto-hatékonyság elve alapján tudott-e fogyasztani. Tehát a végső lényeg nem, az, hogy te vagy én mit mondjuk Józsi tévéjének betekintési szögéről, méretéről vagy áráról, hanem az, hogy Józsi elégedett-e a vásárolt termékével. Ha igen, akkor ő tudatosan vásárolt.

    És akkor még nem vettük figyelembe az oktatást: hol okatnak tudatos vásárlásra?

    Elvileg akkor, amikor a szüleid valamit megvesznek neked, mert kéred/kell/van rá pénz, illetve nem veszik meg, mert a felsoroltak ellentettje.
    Egyébként az oktatásos téma mélyre nyúlik. Pl. én alapvetőnek tartanám, hogy gazdasági és államismereti oktatás legyen általános iskolában, mivel nevetséges, hogy teljesen dilettánsok szavazhassanak olyan dolgokról, ami egy teljes ország működését befolyásolja. De ez tényleg mélyre megy.

    de nézz meg egy USA-t például. Ott egy átlag ember, átlag végzetséggel egyszerűen műveletlen

    Nem kedvelem sem a jenkiket, sem az országukat, de miért lennének műveletlenek? Tök őszintén, mire vagyunk olyan fene büszkék itt Magyarországon? Ha feltennék 3 egyszerű, csak számokkal megválaszolható kérdést mondjuk egy szabadon választott budapesti felsőoktatási intézmény kapuja előtt, hányan válaszolnának 100%-osan:

    - Hány megyéje van Magyarországnak?
    - Hány ország szomszédos Magyarországgal?
    - Hány tagja van jelenleg az EU-nak?

    Hidd el, gyalázatos lenne az arány, pedig ez messze van attól, hogy mi Texas állam fővárosa, márpedig egy usáknak kb. ilyen, ha megkérdezed, hogy mi Dániáé.

    De ezt még csak elképzelni sem tudod, elvégre a saját bőrődből nehezen tudsz kibújni.

    Ha erre azt mondom, hogy igazad van, akkor marad az a fajta szociális evolúció, ami végeredményben azt a kasztolódást okozza, amit te korábban az indiai taxissal meg a gettóbűnözővel körvonalaztál.
    Én speciel még mindig inkább úgy tartom, hogy ha nem teljesen hülye az ember, akkor képes ugyanarra, amiről te beszélsz. Feltéve, ha van rá igénye. Sokaknak nincsen arra igényük, hogy informálódjanak, mert nem érdekli őket a tévé betekintési szöge, vagy az, hogy vehettek volna olcsóbban jobb memóriát a PC-jükbe. És ezt még csak áldott tudatlanságnak sem nevezném, hiszen szerintem sem neked, sem nekem nincsen igényem illetve időm arra, hogy minden apró-cseprő szarnak utánanézzünk.

    Aztán ugye visszatérve a média butítja a népet alaptézisre.
    Én úgy látom, hogy magas százalékban a nép butítja a médiát, azaz objektívan inkább azt mondanám, hogy "formálja". Hiszen ugye a kertévé sem úgy működik, hogy keresztülnyomja az igénytelen műsort, a színvonalasat meg elássa, hanem úgy, hogy megy a vetítés, aztán a magas nézettségű marad, az alacsony cancel-t kap. Ergo ezek elég jó indikátorok akkor, ha a közízlés, közigény, közérdeklődés témaköreit akarod elemezni.
    Ergo nem azért van Győzike show, hogy a tévé butítsa az embereket, hanem azért, mert annyira buták az emberek, hogy a tévének Győzike show-t kell adnia. Mármint ha elfogadjuk, hogy ez konkrétan "butaság", nem pedig színtiszta trend, ami generációról generációra változik.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák