Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz ollie #271 üzenetére

    "Olyan rohadt nehéz megérteni, hogy a warezolók miatt szívnak egyre többet a tisztességes vásárlók, ráadásul miattuk drágábbak a játékok??"

    Mindenki saját lelkiismeretére bízom, valóban megvenné-e, ha nem lenne lehetőség másolni. Nem tagadom, sokan csak kényelemből warezolnak, talán a nagyobb részük is. De balgaság olyat állítani, hogy a kiadóknak minden egyes letöltés kárt okoz, mert nem. Sőt, vegyünk alapul egy jó játékot, pl. Fable. Esélyem nem lett volna anno megvenni, így letöltöttem, kitoltam. Azután ódákat zengtem róla haveroknak, és kettőben biztos vagyok, hogy eztán meg is vásárolta, mert voltak olyan anyagi helyzetben - holott előtte nem is hallottak róla. Igen, mindenki magából indul ki, én is, és ez alapján biztos vagyok benne, hogy én magam nem okozok anyagi kárt a fejlesztőknek és kiadóknak.

    Amúgy a prevenciónak magam is támogatója vagyok, valahogy a kormányzatnak több lehetőséget kellene adni a warezlapok és egyértelműen illegális oldalak korlátozására, mert higgyétek el, hogy az átlagos iskolákban SMS-es, előfizetős lapokról töltenek le. (Pár száz pénzért száz gigát...) Pl. meg kellene oldani a nemzetközi internetrendőrséget, mert most egy egyszerű külföldi szerver már határt is szabhat az eljárásnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák