Új hozzászólás Aktív témák

  • :AMF:

    senior tag

    válasz wassermann #35040 üzenetére

    Sem rövid, sem hosszú leírást nem találtam a konvekpro-ról. Én abból a néhány hozzászólásból és egyetlen képből indultam el, amit az indexen találtam. A peltier elem helyett szerintem használd azt a 10w-os, 47 ohm-os kerámia ellenállást (60 ft), ami a konvekpro-ban is van. Az én prototípusom úgy nézett ki, hogy egy arduino nano figyelte a szoba hőmérsékletét és amikor a megadott érték alá csökkent, akkor egy tranzisztoron keresztül kapcsolt kerámia ellenállástól elvette a delejt. Így az ellenállás (és a konvektor termosztátja) lehűlt és bekapcsolt a fűtés. (Még igényel némi finomítást, mert az ellenállásnak csak 25-26 fok közé kellene felmelegítenie a csőtermosztátot, illetve az ellenállás lehűlését is meg kellene gyorsítani a zárt dobozban.)
    #35044: erre szerintem tökéletes a kerámia ellenállás. 3w körül eszik.

    _q: Tavaly decemberben 17e-ért vettem a Pi3B+-t. Májusban akciózták (10e), majd újra felment 12-13e környékére. Az adatok tárolásán nem gondolkodtam. Úgy terveztem, hogy a Pi lesz a termosztát, ezen beállítom a kívánt hőmérsékletet. Továbbá a Pi figyeli az ESP által mért szobahőmérsékletet, és ha a beállított érték alá csökken, akkor utasítja az ESP-t, hogy kapcsolja be az adott konvektort.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák