Új hozzászólás Aktív témák

  • killahdrums

    senior tag

    Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. :B


    Szeretném kihasználni a Raid nyújtotta előnyöket, de nem tudom, hogy milyen konkrét megoldás lenne nekem a legmegfelelőbb.

    Adott az alaplapom (DFI LP 875P-T, ICH5R-rel), ami ugye támogatja a 0-át és az 1-et és tervezem egy ST Lab ([link]) 2 portos SATA Raid kártyá beszerzését, mivel az alaplapomon csak az ICH5R 2 portos SATA Raid található.

    Jelenleg két 120GB-os SATA vinyóval rendelkezem. Mindkét vinyó fel van osztva 40/80-ra. Az egyik vinyo 40-es részén van az OS és a programok, a 80-as részén a doksik. A másik vinyó 40-es részét scratch disk-ként használom a Photoshop és az Illustrátor számára. A maradék 80GB-on az archíválandó dolgokat tartom.

    Ezt a felállást szeretném ''fejleszteni'' Raid használatával.


    Az elképzelésem az, hogy veszek még 2 db 80GB-os SATA vinyót, melyeket Raid0-ba kötök, (ha helyesek az infóim akkor ebből egy 160GB-os tömb lesz). Ezt felosztom 40/120-ra. A 40-es részen lenne az OS meg a progik, a 120-as részen pedig a doksik. Az egyik 120GB-os meglévő vinyóm maradna a PS meg az Ill scratch disk-je. A másikon meg az archíválondó cuccost tartanám.

    Vagy a meglévő két 120GB-os vinyómat Raid1-be kötöm, (ugye ekkor ''csak'' 120GB-om lesz a két vinyóból 240 helyett) és azon lenénnek a doksik meg az archív cumók biztonságban. A scratch disk pedig a Raid0 tömb fennmaradó 120GB-ja lenne, viszont ekkor az nem egy fizikailag másik vinyón lenne, ami viszont ajánlott.

    Vagy Raid0+1, egyáltalán tudok én ilyet?


    Eddig ezeket gondoltam ki az igen hiányos Raid ismereteim alapján. Kérlek segítsetek, hogy az elképzeléseim helytállóak e egyáltalán, és van e számomra jobb megoldás mint ezek. Előre is köszi! :))

    [Szerkesztve]

    There is no God, just Technology...

Új hozzászólás Aktív témák