Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoss

    csendes tag

    Sziasztok!
    Elnézést ha olyat kérdezek, amiről már volt szó, de már széttúrtam a netet és nem találok választ.
    A problémám a következő. Van egy MSI Z77 Mpower alaplap a gépemben, amin van egy Intel RAID vezérlő. Erre rátettem 4db merevlemezt és RAID5-re konfiguráltam a tömböt. Most megy az inicializálás és a problémám az, hogy a win 10 lemezkezelőjében nem látszik a RAID5 lemez, nem tudok rajta létrehozni partíciót, semmit. Az eszközkezelőben viszont ott van és a win szerint rendben működik. Néztem Paragon Hard disk managerrel, az is látja, sőt még azt is, hogy van rajta egy kisebb Microsoft által létrehozott partíció, meg a többi nem particionált terület. Igazából ez az első próbálkozásom win10 alatt, de win7 pro alatt elég sok ilyet csináltam és nem volt sosem gond. Arra gondoltam még, hogy lehet, hogy a win10 nem enged hozzáférést a tömbhöz, amíg nem fejeződött be az inicializálás? A win7 esetében ilyen gond nem volt, azonnal használható volt, csak csökkentett teljesítménnye. Esetleg valakinek ötlete, hogy miért nem lehet semmit kezdeni a windows alatt ezzel a tömbbel? Az összes driver (Intel RST, stb) és a windows 10 pro naprakész, friss telepítés. Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák