Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz 5150 #3944 üzenetére

    Hát? Akkor nekem szerencsém volt. Ügyfélszolgálat, kértem külső NAT-ot/külső IP-t (már nem emlékszem, hogy kértem), azt mondták OK, már indította a folyamatot, egyeztettük a felhasználói nevem-jelszavam a router beállításokhoz, azt mondta, hogy leadja az infót a technikai kollégáknak és várnom kell lehet fél napot is míg működik. Működött pár perc múlva. Azt se kérdezték mit akarok vele. (ha nem tudja az ügyfélszolgálatos, hogy mi az, akkor kérj egy másik ügyintézőt szerintem. Az én kapcsolatom Budapesti FTTH egyébként. Lehet más régióban mások a lehetőségek, pl. vidéki városok)
    Eredetileg azt szerettem volna kipróbálni, hogy csökkenek-e a micro-laggok az esport fps-ekben, mint CS:GO, PUBG, QC. De semmi változás.

    Akkor ennek a quake3/QL kérdésnek utána nézek még. Őszintén megmondom, hogy fősuli óta nem játszottam vele, és hogy próbálgattam a QC-t, azóta se. QL-t is csak pár alkalommal.

    Olcsóbb árammal ne számolj. Én csak poénból írtam be PAKS2-t. :DDD Fél éve beszéltem volt osztálytársammal és haverjával, akik az MVM-nél dolgoznak nagyfogyasztói értékesítési részlegen. Azt mondták, hogy mindent összevetve (építés,üzemeltetés,életciklus utáni költségek) nem olcsóbb az atomenergia bármilyen más, "drága" zöldhöz képest, sőt, drágább. Ez inkább stratégiai kérdés, hogy az energia szektor több lábon álljon, hiszen az áramszolgáltatásnak stabilnak, kell lennie a fogyasztók oldalán. (nemrég néztem meg egy videót, hogyan tárolják szabályok szerint az elhasznált fűtőanyagot. Elég komoly és költséges infrastruktúra kell hozzá.) Plusz én úgy tudom, hogy nyugat-EU-ban csak drágább vagy legalább ugyan annyi az áramdíj, mint nálunk. Dániában ha jól hallottam kb. kétszer annyi mint itthon.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák