Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gangter #15463 üzenetére

    Nem vagyok marketinges, egyik márkához sem kötődök, a Samsung plazmái is jobbak, mint az átlag LCD. Nemcsak a színei szebbek a plazmának, hanem a panel is homogénebb, nincs felhősödés, nincs körbevilágítás, mint az LCD-nél. A válaszidő a plazmánál tökéletes, az LCD-nél nem az, a plazmánál nincs input lag, mélyebb a feketéje, nagyobb a natív kontrasztja, ráadásul ma már fogyasztásban is kedvezőbb, mint az LCD, aminek a fogyasztása statikus, míg a plazmáé dinamikus. Kicsit lehet jobban benne vagyok a témában, 5 éve írok TV-kről. Használok LCD-t is, plazmát is, miért írnék valótlant. A Panasonic idéntől már ráadásul a Pioneer KURO plazmáinak panelstruktúráját használja a felsőbb kategóriás modelljeiben, márpedig a KURO a világ legjobb TV-je. A Panasonic-nál jelenleg nincs jobb plazmagyártó.

    "Úgyan már, drága, törékeny, és hibás technológia. :U"

    Ezt leginkább az LCD-re lehet rámondani, igen. Nézd már meg, hogy mennyibe kerül egy 50"-os LCD, aztán gondold végig ezt a dolgot. A pixelhibákról ne is beszéljek, ami a plazmánál viszont olyan ritka, mint a fehér holló, legutóbb egy 40" Sony Bravia LCD-n viszont ötöt számoltam meg.
    A Panasonic valószínű azért adja 5 év garanciával most az összes plazmáját, mert annyira megbízhatatlan a technológia. 100.000 órát garantál a gyártó a panelra, ennyi idő alatt csökken a fényereje a felére, ezt bármelyik LCD is megirigyelhetné.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Djuree

    félisten

    válasz gangter #15463 üzenetére

    nem csak a feketéje szebb :U

    amúgymeg vannak előnyei is meg hátrányai is, van amiben az lcd jobb, van amiben a plazma. élettartamban mindenképp az lcd....ezért olcsóbb a plazma ha a képarányt nézzük...

    DM-Fan: pixelhiba az lcd-nél is ritka. a kb. 30-40 monitorból amiket bizniszeltem, meg ugyanennyi tv-ből, kb. 2-3-nál volt pixelhiba :U

    ilyen hülyeséget meg ne írjál hogy soha nem megy ennyi meg annyi alá az ára. tudhatnád hogy a tv ipar is nagyon gyorsan fejlődik, egyre gyorsabban, nagyon gyorsan esnek az árak. ezekkel az árrésekkel keresek én 100k-kat :C

    használtan nagyon is jókat ki lehet fogni, csak tudni kell mit kell megnézni. van amit megvettem 100k-ért, és 2 nap múlva 150-ért már vitték is tovább...és használt volt... :P

    [ Szerkesztve ]

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Új hozzászólás Aktív témák