Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Sziasztok!
    Anno itt egy fórumtárs felhívta a figyelmet (Amargo, de nem biztos, bocsi, ha tévedek), hogy csak az a mentés a mentés, amit helyre is lehet állítani.
    A mai délután is szép lecke volt...
    Kicsit átrendeztem a HDD-ket, valamiért úgy érezte a lap, hogy nem bootolja be. OK, bios reset, beállítok mindent, nem bootol. Fain.
    Akkor visszatöltök egy mentést... a végén a Clonezilla csinál egy update-grub-ot, érdekes, h még az LVM-es verzióban is minden lefutott szépen. Itt meg pirosakat dobálja, nem is indul a gép. Fain. Indításkor vagy Rescuegrub, ami zsákutca, vagy egy nagy GRUB feléirat és semmi.
    Live linux, grub újratelepít... Nem, nem megy. Szerinte nincs meg a kötet, nincs fizikai path, stb... nem is tudtam, h ennyi féle error van grub-ban... :B

    15 h óta szívok vele, közben kellett a családot is fuvarozni, de akkor is ráment kb. 2,5 óra.
    Jöttek a B tervek: dual boot - sajnos a Linux Mint pendrájval lett valami, nem bootolt, de a fiam laptopján sem. Akkor egy rescue bármi lemez kell, Supergrub, téged választalak...
    bootol, kicsit hülyének éreztem magam, hozza az adatokat, ez van az EFI-ben, grub conf, itt a PVE kernel, stb... kicsit arrogánsnak éreztem, h válasszak, olyan kioktató volt, mint amikor asszony adja a hűtőböl egy mozdulattal a bármit, amit tíz percig kerestem a hűtőben... :B
    Boot kész, indul minden, update-grub, restart, minden OK.
    De a Clonezilla mentésben már nem bízok, meg kell nézni, h grub frissítés nélkül is tud-e helyreállítani.

    Csak arra tudok gondolni, h a Q87 lapon ez nem igazi EFI bios, csak a Debian ráerőszakolta, mert azt kértem. Bár a pendrájvoknál írja az UEFI boot-ot. :U

    Az a legnagyobb baj, h nem látom, mi a hiba... SSD más Sata porton kiváltotta, de a Clonezilla helyreállításnál nem tudom, h mi történt, szöveget menteni nem tudtam. Valami nem MBR de nem EFI dolgot írt :((( meg azt, h can only install in this setup by using blocklists, de baCCok úgy telepíteni...

    Lehet MBR-re vissza kell mennem, h stabil legyen minden? Azért ez elég gáz, ennyitől térdre rogyni... fura. Ubuntu, Fedora és Linux Mint sok év használat alatt ilyet nem láttam még, főleg úgy, h nem lehetett pár paranccsal újrahúzni+frissíteni a grubot, 'oszt haladni tovább.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák