Új hozzászólás Aktív témák

  • omgfx

    tag

    válasz ricsip #914 üzenetére

    Igen. És a facebook LG webos csoportban más is erre panaszkodott C1 esetén.

    Van a lakásban 2 tv, most az LG C1 és egy sok éves egyszerű Samsung led (6-7 éves).
    Van egy Synology nas-om, amin a letöltött filmek, gyerek mesék vannak. Ezen eddig csak a gyári Synology Media Server alkalmazás futott, ami biztosította a DLNA hozzáférést.
    Minden eszköz vezetékesen, közös switch-be csatlakozik.

    A Samsung tv-n korábban és most is a beépített média lejátszójával tallózom be dlna-n a tartalmakat a nasról. Mind a tallózás, mind a lejátszás gyors, azonnal megtörténik.

    Az LG C1 esetén is így akartam használni, a gyári média lejátszóján tallózom dlna-n a nas-t, de ennél véletlenszerűen a tallózások lassúk, nem mindig, de mondjuk minden második/harmadik esetben. Van a mikor már a gyökérkönyvtár is, van amikor egy film könyvtára. Ilyenkor 1-2 perc várakozás után lép csak be, addig homokóra. Mindegy ha a tartalom 100MB-os, vagy 30GB-os.
    Ha már belépett, akkor tartalom elindításával, lejátszásával nincs gond, gyorsan elindítja, megfelelően lejátsza.
    Sok mindent próbáltam mind a nas, mind a tv oldalán, de nem változott semmi.
    Konkrétan komplett nas-t is cseréltem közben, egy újabb Synology-ra, ami amúgy is tervezve volt.
    Miután nem sikerült előrébb jutni, Plex szerver lett a nas, és az LG Plex appjával már működik rendesen. Még tetszik is, de egyébként nem szerettem volna bonyolítan a dolgokat. Ha volna rá megoldás, megszüntetném a Plex-et.

Új hozzászólás Aktív témák