Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz reggy #4320 üzenetére

    Alap esetben már kapsz automatikusan webmail-t már egy jó ideje, ha szükséged van rá, akkor külön kell kérned, ehhez vagy felhívod őket, vagy bemész a legközelebbi ügyfélszolgálati irodába és ott létrehozzák neked a megadott adatok szerint, bár én egy fénymásoló miatt ezzel nem vacakolnék, inkább vennék egy újat, vagy kitalálnék valami SMB-s megoldást, hogy a gépre másoljon, ha az aktív.
    Ez a jelenség mostanában hatványozottan igaz a PR-es internetre, sajnos minőségében nagyon gyér lett, főleg koax-os területen, ahol az egyébként is magas válaszidőre még rájön a koax hálózat sajátosságából adódó 6-20 ms válaszidő általában és ha visszirányba még terheltebb is a hálózat, mint ugye általában mindig, akkor még amiatt is megnő a válaszidő, így hiába áll rendelkezésre nagyobb letöltési kapacitás, sajnos a válaszidő nem lesz gyorsabb, ergo egy lassú szar net lesz az eredménye.
    Nekem is kezd már elegem lenni ebből a szolgáltatásnak nevezett trágyahalomból, mert a mobilnetem egy csíkkal gyorsabban tölti be az oldalakat, mint ez a szar, mert eleve egy szar tákolmány hálózatuk van, mert fösvény idióták és nem futja fejlesztésre, de azon kívül a legnagyobb probléma most a belföldi és külföldi kapacitás telítettsége, sajnos az előfizetők hálózati kihasználtsága elég sokszor meghaladja a PR bérelt kapacitásait, ergo sokszor telítődik a hálózat, sokszor bedugul és megnőnek a válaszidők, plusz ezen felül a fő forgalomirányító routereik sem bírják már, múltkor éppen monitoroztam, hogy éppen miért szar az egész, akkor volt éppen belföldi kapacitás, csak a PR routereinél elég nagy packet loss volt, mert egyszerűen nem bírják sem a nagy hálózati forgalmat, sem azok összetettségét lekezelni már, fejleszteni kellene, de csak akkor fognak, ha csoportos panasz érkezik róluk az NMHH-hoz és azok meg elkezdik rugdosni őket, hogy nem csak nyerészkedni kellene, hanem fejleszteni is, de valószínűleg megint ingyenpénzre várnak, ha lenne egy normális kormánya ennek a hülye országnak, akkor az ilyen szolgáltatókat már rég beszántották volna.

    A forgalomra visszatérve, itt van a belföldi BIX-es előfizetésük, 20 Gbit/s és így is gyakran túlforgalmaznak rajta, volt már 30 Gbit/s is, bár szerintem az a vonali maximum, tehát ha nem az lenne, lehet hogy lenne bőven 30 Gbit/s felett is a kihasználtság, ezért kellene egy 40-es linkre előfizetni, ha bírná a hálózatuk többi része is:
    https://www.bix.hu/statisztika/pr_telecom/




    És ez csak a belföldi forgalom és csak azon része, amelyik nem közvetlenül csatlakozik más szolgáltatókhoz, még a külföldi forgalom egy része nincs is rajta, egy része meg szintén azért akadozik, mert szintén ezen a túltelített csatornán megy.
    Sajnos ez van, a PR-Telecomnál a gyors internetet el kell felejteni, nagy letöltési sebességről lehet beszélni a bolygók együttállása esetén, de az nem egyenlő a gyors internettel, ugyanis a gyorsaság egyik fő tényezője a nagy sebesség mellett a kis válaszidő is, jelenleg pedig erre nem képes ez a szar szolgáltató, városban is bárkit megkérdek aki PR-es, ugyan erre panaszkodik, szomszéd városban szintén, szóval reménytelenek ezek.

Új hozzászólás Aktív témák