Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • who_a_way

    csendes tag

    válasz Szirty #3002 üzenetére

    köszönöm a részletes választ. Akkor megpróbálom érthetően felvázolni a problémát:

    Egy frekiváltót szeretnék PLC-vel először 50%-ra majd 80%-ra majd végül 100%-ra felfuttatni. Danfoss FC300-as frekiváltóról van szó, van is hozzá gépkönyvem meg minden, egyelőre nem is ezzel a résszel van gond, még a PLC része se működik rendesen.

    Jelenleg ezek a specifikációk vannak:

    INPUT:
    %I136.0 -> START_GOMB
    %I136.1 -> STOP_GOMB

    OUTPUT:
    %Q137.0 -> START jel
    %Q137.1 -> 50%-os referencia jel
    %Q137.2 -> 80%-os referencia jel
    %Q137.3 -> 100%-os referencia jel

    A kimenetek nyilván sima bool értékek, a fordulatszámokat a frekiváltóban állítottam be.

    1. csatorna:
    - start gomb lenyomására 1. csatornán indul a start jel az outputra (mindig aktív)
    2. csatorna:
    - start jel-re indul a számláló (T1), ha eléri a kívánt értéket beállít egy SR tárolót és a 137.1 aktív lesz.
    - az SR tároló akkor resetelődik ha a következő számláló (T2) elérte a beállított értékét
    - az SR tároló értéke ki van mentve globális változóba, melyre később hivatkozok (legyen SR1)
    3. csatorna:
    - az SR1 indítja a második számlálót (T2), ami ha eléri a kívánt értéket beállítja SR2-t
    - SR2 resetelődik ha T3 elérte a kívánt értéket
    4. csatorna:
    - SR2 indtja T3-at, ami beállítja SR3-at.
    - SR3 resetelődik ha a STOP_GOMB aktív

    Ez elméletben így kéne, hogy működjön, gyakorlatban viszont állandóan beragad valami. A dolgok jelenlegi állásánál éppen a 137.2 és 137.3 vannak beragadva, mert a tárolók nem hajlandók elejteni a jelet. Ezért adtam nekik default false értéket indításkor, de ez vajmi keveset ér. Amikor a PLC-t bekapcsolom ez a két kimenet már világít..
    OB100-as blokkal ki se lehet nullázni, mert bool érték. Elfogytak az ötleteim, tudnátok segíteni? Kérésre a progit is elküldhetem.

    LG Optimus 2X, Dell Inspiron 7520

Új hozzászólás Aktív témák