Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz DuracL #14135 üzenetére

    A felsorolt feature-ök videofil csemegék, az igazán precíz képalkotást segítik elő. Ha GT50-et választanál, ott már kell egy alapos kalibrálás, különben tényleg nincs értelme az ST50-re rádobni a többletet, szóval nem csak egy THX-profil szemre történő beállításával kellene kimeríteni a dolgot.

    Az SD-anyagokat tekintve ne a jelenlegi LCD-dből indulj ki, a plazma nagyobb méretben is látványosan jobb képet produkál már egy SD TV-adásból is. Ha 2,5 méter a nézési távolságod, akkor még részleges SD-forrásokat feltételezve sem szabad 50" alá menned, ilyen távról már ilyen képátlónál is szépek az SD-anyagok (már a jó minőségűek persze, de a rosszabbakból kisebb képátló mellett sem fogsz minőséget kapni). De márcsak azért se az SD-re építve válassz feltehetőleg az elköetkezendő újabb 5 évre TV-t, mert a HD-források aránya egyre nő: igen sok HD-adást tudsz már most is fogni ingyen az éterből, plusz ugye a BD-k is elégé elérhető ársávba kerültek már.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • BBéci

    titán

    válasz DuracL #14135 üzenetére

    A 42 colos GT50 ára 350000 forint, ha sajnálsz rádobni egy tízest, hogy kihozd a tévéből a teljes tudását, akkor óriási hibát követsz el. Az előbb éppen arról volt szó, ogy a GT azért jobb az ST-nél, mert aprólékosabban kalibrálható.
    Abban is hatalmasat tévedsz, hogy csak az eltérő környezeti fényviszonyok miatt adják más-más értékek a szabványos, színhelyes állapotot.
    Az sem igaz, hogy 2,5 méterről nem mutat jól 42 colos képátlójú GT50-en az SD adás.

    Inkább tűnjön kicsit vacaknak az SD, mint lemaradjak a full HD lényegéről, az apró részletekről!

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DuracL #14135 üzenetére

    Szerintem ezek érhetnek némi felárat:
    - Ha szeretnéd használni a DVB-S tunert, akkor az megér úgy 20k-t.
    - Jobb precizitás: nem lehet látványos a különbség, mert nem emlegetik a tesztek. De ha legalább tesztábrákon kivehető némi különbség, akkor 5 és 10k közt adnék érte (csak a valóságon alapuló placebó kedvéért).
    - Ha nem kalibráltatod, akkor THX profil ~5k (bár a True Cinema lényegében ugyan ez, csak nem adja rá plecsnijét a THX). Ha kalibráltatod, akkor a bőségesebb színkezelési funkcionalitás 5-20k (attól függően mennyire érdekel, hogy pöccre legyen lőve és mennyire érezhető a különbség az egyszerűbben kalibrált ST50 és a sokáig csiszolgatott GT50 közt).
    - 1080p Pure Direct: 15k-t fizetnék érte, ha úgy működne, ahogy én szeretném, de így (csak YCC-vel megy) csak 10-et. :DDD De csak akkor érdekes, ha használod majd PC vagy konzol játékra is, esetleg valami vadállat BD/médialejátszót kötsz rá, ami jobban kezeli a chroma térképet, mint a TV (de itt ugye bejön a trükk, hogy a magasabb kategóriás TV sem szarral gurítja ezt, szóval tényleg drága lejátszóra gondolj...).

    Szummázva én maximum 50k felárat éreznék reálisnak a két típus közt, nem ~100-at, mint ahogy most fest a piac. Szeretni inkább 30k difit szeretnék. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • hunspikey

    őstag

    válasz DuracL #14152 üzenetére

    Jól gondolkodtál, tervezem kalibráltatni a TV-t, csak nem tudom mennyit kéne hajtani előtte, hogy már ne sokat változzon. Tervem az, hogy kalibráltatok egyet majd mostanában, aztán egy éves korában. Ezzel azért azt hiszem le lehet az ügyet nagyjából tudni.

    A gyári THX mód azt kell, hogy mondjam, hogy döbbenetesen jól működik, nagyon mozi szerű a képe, kizárólag ebben hajtom most. A bluray filmek kiverik a szemem annyira jól néznek ki. Kislányomnak meg vettem a Rio-t, és azt vettem észre, hogy olyan gyönyörűek a képek, hogy nem is tudom, mi a sztori, mert nem arra figyeltem, csak arra, hogy atyám, milyen mély az a lila, hogy ragyog a sárgája, mennyire üt a papagáj kék tollazata. Iszonyatos árnyék részlet nuku zaj, pedig ki van kapcsolva a digi zaj szűrés.

    Sokat boncolgattátok itt a GT50 megéri, nem éri meg dolgot.

    Egy dologról senki nem tett még említést, ami viszont nagyon fontos, és sehol, semelyik teszt oldal, vagy review készítő szaklap nem tett róla említést - ezt mondjuk fel nem foghatom hogy néztek át rajta.

    Ez pedig nem más, mint a képernyő külső fényforrás által megvilágíthatósága - azaz, az a mérték, amennyire a kikapcsolt TV feketéből fel világosodik adott esetben szép középszürkére, amennyiben fény éri.

    Hiába méricskélik itt a szaklapok a full lesötétített szobában a fekete szintet, ha az élőben, normál használat esetén egy közepesen világos nappaliban nem lehet igaz, mivel a képernyő a külső fény hatására már nem fekete többé.

    Ez pont olyan, mint a nyomtatott média esetén: a kontraszt akkor a legjobb, ha rendesen meg van a papír világítva, így van rendesen fehér fényértéked, amihez már lehet festékkel terhelni. Csak ugye a TV nem kivonó, hanem összeadó színkeverésű kijelző.

    Na mindegy, hagyjuk a nyomdaipart, a lényeg a TV

    És itt ebben a kérdésben óriási a különbség a szériák közt.

    Ez volt számomra a legmegdöbbentőbb amikor be mentem a WestEnd Pana shopjába.

    Az UT50 kellemes egér szürke feketéket mutat kínjában, mert a fény annyira befolyásolja, nyílván nulla a kontrasztja.

    A GT50 igen is egy rohadt jó TV, mert szépen kezelt az üvege, ugyan az a sötét lilás hatás látszik csak a fényforrásokból, mint a VT50 esetében. És nem engedi be magára a foszfor rétegre a fényt, így csak minimális mértékben világosodik fel a feketéje.

    Nyílván mindez amit írok mit sem számít éjszaka, amikor semmi sem világít, de én személy szerint nagyon fontosnak tartom, hogy ne kelljen a nappalimból bunkert csinálni ahhoz, hogy megnézzek egy ismeretterjesztő filmet, vagy a gyerek megnézzen egy mesét.

    Azt is szeretném közzé tenni, hogy mennyire istenien skáláz a VT50 SD adás esetén.

    Konkrétan el sem hittem elsőre. A korhatár karika null pixeledést mutat és még is éles, kontrasztos, az arcok részlet gazdagok és a bőrszín is stimmel.

    Meg néztem egy lányom Csingiling meséjéből készített DVD rippet (hogy a TV skálázzon fel) és az eredeti Bluray verziót egymás után, mintegy összehasonlítás képp. És azt kell mondjam, borzasztó jó munkát végez a TV.

    Nem lehet egy katalógusban egy pár műszaki adattal vissza adni azt, hogy mennyire szépek a csúcs szériás TV-k.

    Le lehet írni egy autó katalógusban azt az érzést amikor be huppansz egy S mercibe, vagy egy A8-ba, be csukódik az ajtó, érzed a bőr illatát, körül vesz egy szinte anyaméh komfortú tér, pilótának érzed magad, minden a helyén, és van egy érzés benned ami boldogságot okoz, lágyan szól a 10+ hangszóróból Sarah K. És ezt még sem lehet le írni technikai paraméterekkel.

    Ugyan ezt gondolom a TV esetén. Lehet, hogy papíron az a GT50 nem annyival jobb mint az ST, de ha mindkettőt haza vinnéd, hidd el más érzés párosulna a két készülékhez.

    Bocs a szófosásért :)

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • nightshadow

    veterán

    válasz DuracL #14379 üzenetére

    Érdekes eltérések, vagy csak nem figyelték a saját előző tesztjükön az értékeket. Így viszont kíváncsivá tett, hogy lehet-e különbség az ST, GT szériába is.

    42GT50 [link]
    50GT50 [link]

    50ST50 [link]
    65ST50 [link]

  • < CyberBob >

    őstag

    válasz DuracL #14567 üzenetére

    Jó a pc-ről a 24p lejátszás csak kicsit játszani kell a beállításokkal. Viszont ha a tv-d nem tudja a fenti üzemmódot használj ReClock programot és gyorsítsd fel 25p-re azt gondolom már kadencia helyesen vinné az lcd is.

    Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

  • BBéci

    titán

    válasz DuracL #14567 üzenetére

    "scarton kell tv-zek, hdmi-n nézhetetlen az sd-adás (homály, foltos)"

    Ott valami nagyon el van kefélve, ez ellentmond minden elméletnek és tapasztalatnak.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz DuracL #14567 üzenetére

    Egyenlőre nincs olyan vga ami precízen tudja a 23,976-ot
    Mondjuk van egy olyan megérzésem hogy pl a popi a2x0 sem tudja, hanem felgyorsítja fix 24-re

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • hunspikey

    őstag

    válasz DuracL #14567 üzenetére

    az a baj, hogy pl a VT50-nél maradva (mert csak erről tudok nyilatkozni) ahhoz, hogy a 24p-s tartalom helyesen jelenjen meg, a lejátszónak át kell váltania 24 hz-es jelre. Ezt érzékeli nálam a TV és át váltja magát a speckó 96 hz-es képfrissítésre. Olyan síma minden blu-ray lemez mozgása, hogy azt nem hiszem el!

    Ez PC input esetében annyiban módosul, hogy bár egy komoly lejátszó szoftver folyamatosan gyorsít lassít ahhoz, hogy a 60hz-hez igazítsa a 24 fps tartalmat, attól az még nem lesz kadencia helyes és szaggatni fog. Sajnos kipróbáltam, nem oké.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DuracL #14610 üzenetére

    Szerintem a K-lite a gond.
    Tölts le egy friss MPC-HC-t és használd a beépített DXVA filtereket. Hagyd a munkát a GPU-ba integrált H.264 dekóderre, akkor nem izzad annyit a CPU.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • ZEN1TH

    őstag

    válasz DuracL #15033 üzenetére

    Én a PDP-t filmre venném így a stabil fekete lenne az elsődleges szempont. Az 50Hz-es bug pedig valóban ott van minden Panánál, de mindig elmondják hogy alig észrevehető. Az E6500 is nagyon jó TV. Rosszul nem jársz egyikkel sem.

    https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

  • hunspikey

    őstag

    válasz DuracL #15822 üzenetére

    Szerintem itt már be jön a néző szubjektivitása, azaz az is, hogy Te pl mire vagy érzékenyebb ahhoz képest amit én vélni látok, vagy megélek amikor egy TV képét nézem.

    Nekem az, hogy nincs a TV kalibrálva nem okoz gondot, mert egységesen egy kicsit pirosas a THX mód, de ehhez a szem röhögve alkalmazkodik, a fehéret fehérnek látod, nincs semmi gond.

    Az viszont, hogy van-e a képnek rendes sötét tónusa számomra nagyon fontos. Én ezért élem meg ennyire hangsúlyosan azt, hogy bizony az ST50 érzékeny arra, hogy mennyi fény éri a képernyőjét, pont úgy romlik a kép ilyenkor, mint amikor pl egy nyomtatott fotónál a hó fehér papír helyett próbakép el kezdesz egyre szürkébb papírt bele tenni. Egy igényes glossy újság azért szép, mert rendesen fehér és fényes a papírja. Számomra, de hangsúlyozom számomra a TV is csak annyira tud szép lenni amennyire valós fekete a fekete- hiszen minden kijelzett szín, már csak innen tud indulni... Ezért pl egy mély sötét király kék szín, még ha hue-ban egy picit nincs a helyén akkor is megél, ha matta feketéből indul a TV és nem szürkéből.

    ps: igen, igazad van, true cinemás ST-t láttam THX módban futó VT-vel egymás mellett. Egyik TV sem volt kalibrálva.

    [ Szerkesztve ]

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • vtechun

    veterán

    válasz DuracL #18117 üzenetére

    Panasonic 50st50

    Az nem szellemképes természetesen, csak egy telefonnal fotóztam, és gondolom épp képet váltott, mozgókép a lényeges a tv-knél :) foszforlag se nagyon jön elő sima normál anyagoknál, csak ilyen idegbeteg kamera rangatós esetekben. Természetesen van wow hatás, csak mióta megvan, délelőtt teszteltem, aztán tegnap délután este 10-ig dolgoztam, ma reggel meg fél héttől szintén. Szóval még egy filmet sem néztem vele meg, csak most este a walking dead s03e01-et. Kalibrálással sem foglalkoztam még, mert tuti elkelne, mert igaz, hogy brutál mély a fekete, de még lehetne részletgazdagabb, ami csak a kalibráción múlik. Csak erre (Nyíregyháza) nem nagyon ismerek kalibrátor egyént :) egyébként az SD adás is ezerszer szebb mint az előző lcd-n (lg lc41). Dvb-t tunere is teljesen erős, kifogástalan. HD-ban meg tényleg elképesztő a kép.

    Számomra negatívumok lcd után : (táp)zúgás, ill. A vízszíntes fehér csíkos probléma, abban a sorban, sötétebb részeken halványodás képeben...

    Átlagban 1,5x annyit fogyaszt, mint a korábbi 37-es, ez ugye elég kevés, mert a képméret 1,8x-os. Szóval átlagban pariban lehetnek képméretre vetítve...

  • liszi70

    nagyúr

    válasz DuracL #27733 üzenetére

    Ha ez tényleg így van ahogy írta (azért várjuk meg János véleményét is), akkor ilyen drámaian elb@szott feketeszinttel bőven rosszabb vétel a VT, mint az ST. Vagy most mi van??? Meg piros a THX? És nem lehet állítani??? Azt tudom, hogy János kalbrált VT-ket is, vagy az még az előző firmware-rel volt?
    Ez nekem egyelőre nagyon zavaros.

    [ Szerkesztve ]

  • hunspikey

    őstag

    válasz DuracL #27733 üzenetére

    Na végre valaki úgy látja az ügyet ahogy én látom:

    ez a most kapható legjobb TV (még legalábbis két hónapig :) )

    Szóval, használom, és boldog vagyok vele, mert minden nap örömet okoz. És ebből az örömből nem von le semmit az, hogy látom, hogy ghostol, hogy tudom, hogy a pro mód használhatatlan, hogy tudom, hogy a THX pirosba hajlik, hogy tudom, hogy van ezer apró baja - na de még ettől még mindig a legjobb. Van hova fejlődni ez igaz - de ettől még ez kegyetlen szép úgy ahogy van minden hibájával együtt.

    Használom ahogy használom, számomra nincsenek javasolt beállítások, mert én vagyok meg én meg még én aki javasolhat magának bármit is és akkor mi így hárman boldogok vagyunk - lol - jó ez kicsit skizó, de akkor is, nem érdekel igazán, hogy van aki azt mondja, hogy szerinte nem kéne 60-ra tolni a kontrasztot, mert nem javasolt- nekem így tetszik és kész. Az eco úgy is le vesz belőle ahogy sötétedik - ez a funkció kivételesen pont hibátlanul működik - tény: este a 60-as kontraszttal sötétebb a kép ecoval, mint az eco offos pro módnál amit itt mindenki erőltet.

    Majd ha lesz ZT és beváltja a hozzá fűzött ígéreteket, azaz Kuro szintű feketéje lesz és még egy picit javul a szűrője akkor megveszem azt, pedig higyjétek el a Pana biztos nem alkotott teljesen kifogástalan terméket, mondván, hogy ez így már majd jó is lesz 2040-ig. Nem így működik a dolog. Mindig csak egy kicsit jobbat és akkor majd jönnek az ilyen seggek mint én és jól megveszik, mert az a picivel jobb nekik kell és fizetnek érte. Ezen lehet röhögni, de azért csak halkan, mert azt is tudni kell, hogy "mi" fizetjük ám az R&D -t - ugye!

    Szóval kérek szépen egy VT vagy GT tulajt hogy legyen kedves feltolni nappal azt a kontrasztot 60-ra, eco on mellett és nézze meg, hogy beghostol. Ha nem, akkor majd lesz miről beszélni. Addig szerintem egy teljesen hibátlan VT50-em van és örülök neki. A TV egyébként csak annyira jó, hogy azóta két haver is vett ugyan így 55 colost, mert seggre estek amikor meglátták mit tud (60-as kontraszttal :D :D :D )

    üdv!

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • kolosszus87

    senior tag

    válasz DuracL #29941 üzenetére

    Jobb biztos nem lesz, max azt a szintet hozza legjobb esetben. Pl. THX mód kapásból nem lesz az ST60-ban + kisebb apróságok.

    Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

Új hozzászólás Aktív témák