Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cszn

    őstag

    válasz Ijk #80515 üzenetére

    Szerintem érti, csak nem tartja olyan lényegesnek és etéren én is egyetértek vele. Ez valahogy úgy nézne ki statisztikában, hogy az emberek 95%-a leszarja és nem is veszi észre, a fennmaradó 5% tisztában van vele és favorizálja a jót, de ebből csak 1% tartja elviselhetetlennek (egészen addig amíg tönkre nem megy a plazmája ;]).

  • balisz

    senior tag

    válasz Ijk #80515 üzenetére

    De, tökéletesen tisztában vagyok a probléma technológia hátterével, csupán azt mondom hogy egyáltalán nem olyan vészes a probléma mit ahogyan azt itt páran tálalják. A filmek mozgás közben amúgy is elmosódottak, mégis mennyivel lesz rosszabb a motion blur miatt? Persze az lesz, de azért messze nem olyan mértékben hogy eljöjjön a világvége tőle. 50hz-en meg a Pana hajlamos elég csúnya dolgokat művelni úgyhogy ott sem látom a behozhatatlan előnyt, OLED-nél legalább nincs poszterizáció. Igazán (ahogy előbb is írtam) 60 FPS-es tartalom esetén jön ki a mozgásfelbontás okozta hátrány, na akkor már tényleg élvezhetetlen a 300 soros mogásfelbontás.

    Odáig is elmegyek hogy a szemnek bizonyos szempontból kellemesebb a 24 FPS-t motion blur-el néznie mint anélkül, mivel úgy folyamatosabbnak tűnik a kép, nem látszik annyira az "recegés". És magyarázhatod az egyszerű felhasználónak hogy márpedig az úgy nem autentikus, nem fogja érdekelni, főleg ha még kellemesebb is a szemének. Nem olyan egyoldalú ez a dolog mint ahogyan elsőre látszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák