Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Squirrel #55028 üzenetére

    "nagy minőségbeli romlás lenne 55 colos ST-szériás tv-t venni a kb. egy árban levő GT szériához képest?"

    Szánj rá 1-2 órát, olvass vissza mondjuk 1 hetet, szinte csak erről szól a topic, hogy 55ST60 vagy 50GT60, és hogy mi a képminőség-különbség az ST-GT között. :)
    Egyébként nem, nem lenne "nagy", de attól függ milyen képminőség-elvárásaid vannak, mennyi a nézési távolságod, kellenek-e a GT plusz szolgáltatásai......

    [ Szerkesztve ]

  • zapco1269

    tag

    válasz Squirrel #55028 üzenetére

    Ha a méret téged jobban kielégít akkor vedd az ST-t. Viszont a GT jobb képminősége szerintem többet ér.
    Érdemes a Panashop Ferenc Körúti boltjában megszemlélni egymás mellett a két készüléket, 50' és 42' méretben is, kint vannak egymás mellett. Nem kérdés a GT jobb TV. Az 50' nál jobban látszik a különbség a két tv között, a 42' nél is is észrevehető de minél nagyobb a képátló jobban kijön a különbség. Természetfilm ment rajtuk és a víznek a fűnek a fáknak az égboltnak és a szikláknak anyagszerűbb,élethűbb megjelenítése látható a GT-n, az ST egy kicsit felhúzott-tupírozott- világító képet jelenit meg, kicsit a LED TV-re hajaz tehát nem természetes képet jelenit meg!
    Utána kértem az eladót kapcsoljunk valami sport adóra. A Sport2 nem HD-s adásán épp egy focimeccset adtak, most döbbentem rá mennyivel jobb a GT ! A fűnek a színe az ST-n UV zöld volt és egybemosódott a játékosok arca teljesen vörös árnyalatot mutatott, mig a GT-n normális élethű volt minden.
    A beállítás mind két TV-n előtte egyformára állítottam, nem üzleti hanem otthoni FELHASZNÁLÁST választottam a visszaállítás a gyárbeállításra után. Az eladó nagyon készséges és segítőkész volt, még a két kábelt is kicseréltük hátha az egyik rosszabb mint a másik, de a eredmény ugyan az volt.
    Véleményem szerint egy 55ST60-on még nagyobb a GT javára a különbség. Nem is beszélve egy 55VT60---55ST60 közötti különbséget persze az előbbi jóval drágább készülék. Én mivel a Panasonic leáll a Plazma gyártással és az utolsó széria az idei én most áldoznék egy kicsit többet a vásárlásra Hitel, cetelem kártya stb stb és egy 55VT60-ra neveznék be. Ilyen minőségű Tv-t min 3-4évig nem fognak csinálni ilyen áron, hiába a 4K hiába az OLED.

Új hozzászólás Aktív témák