Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz madgie #4179 üzenetére

    Durván sokat fogyaszt állítólag standby módban a kikapcsolt állapothoz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • KTTech

    veterán

    válasz madgie #4179 üzenetére

    Én mostanában rászoktam, hogy igen, 11W a különbség... mivel még HDD sincs benne, így ne menjen. A NAS meg torrentezik, az úgyis megeszi a 30W-ját :)

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz madgie #4179 üzenetére

    Én mindig kikapcsolom, ha befejeztem a fájlműveleteket és/vagy nem nézem, tekintve, hogy standby-ban is érezhetően melegszik picit (mondjuk úgy, hogy langyos a teteje) és teljesen fölöslegesen menne. A fogyasztás miatt nem aggódnék, tekintve, hogy leállítva 1 Wh alatt fogyaszt, standby-ban meg - mivel ilyenkor a megjelenítő egységen túl nagy eséllyel a HDD is áll (hacsak nem futtatsz torrent-klienst) - szerintem 10 Wh alatti lehet a fogyasztás, szóval nem egy nagy fogyasztó úgy sem. De ahogy írtad is: torrent közben sem igen ehet többet 10-15 Wh-nál, ezt nem tudom, nem használom ilyen célra. Viszont megfigyeltem egy anomáliát az A-210-nél, valaki nézze már meg, hogy nála is jelentkezik-e:

    Ha vége a filmnézésnek, akkor eddig általában azonnal kikapcsoltam a gépet, tehát nem vártam meg a 10 percet, amíg a HDD-t leállítja a gép. Leállítani mindig teljes standby-ba helyezéssel szoktam a távirányító piros gombjának 3 másodpercig történő lenyomásával (ugyanaz, mint a power+delete). Ekkor ugyebár leállítja a HDD-t, az NMT-programokat, leáll minden hálózati protokoll és szépen pirosra vált az előlapi LED. Azonban a leállás előtt - mikor már villog az előlapi LED, jelezve, hogy le fog állni - a HDD már épp leáll, de végül a leállás helyett úgy csinál, mintha épp indulna (pedig ugye még forog), tehát hallatszik, hogy gyorsul a lemez, még dolgozik valamit, majd ezt követően áll csak le. Ergo a HDD-leállási folyamat lecsengése közben újraindul a HDD. Ez elég idegesítő. Nem tudom, hogy ilyenkor mi történik:

    - a távirányító gombjának lenyomásakor instant megöli-e a HDD-t, majd közben érzékeli, hogy nem sima gyors standby-ba helyezem, hanem teljesbe és ezért visszaindítja a HDD-t, hogy aztán újra leállítsa a teljes rendszerrel együtt?
    - le sem áll a HDD, csak valamilyen módon magasabb fordulatba kapcsol (ezt nem is értem, hogy tudná megtenni)?

    Szóval nem értem, hogy ez miért van, de gyanítom azzal függ össze, hogy a sima rövid gombnyomásra csak a kisebb standby-ba (ha úgy tetszik: sleep módba) helyeződik a készülék, a hosszabb gombnyomásra meg ugye valós standby-ba, csak elsőre nem tud különbséget tenni, mert ugye a HDD-t mindkettőben le kell állítania.

    A vicc, hogy ha mondjuk 10 perc inaktivitás után ugyanígy valós standby-ba teszem a gépet, akkor ugye a kikapcsolt HDD-t előbb újra felpörgeti, kerreg rajta kicsit, majd leállítja a rendszerrel együtt (mondjuk ezt egy PC is így tenné nyilván), de ez a kevésbé idegesítő, ezért utóbbi időben inkább így kapcsolom ki, mert szerintem ez kevésbé nyírja a HDD-t. De ugyanígy tesz akkor is, ha csak rövid gombnyomással kisebb standby-ba megy: akkor ugye leáll a HDD, narancsszínű lesz a LED és ha később úgy döntök, hogy mégis teljesen leállítom a hosszú gombnyomással, akkor a gombnyomás megkezdésekor előbb fehérre vált a LED és csak aztán kezd villogni, újraindul a HDD és csak utána áll le.

    Szóval ez érdekes és szerintem erre nem figyeltek oda kellően a fejlesztők. Amúgy maximálisan elégedett vagyok a géppel, csak ez idegesít picit, mert félek, hogy ezzel csökken a HDD élettartama. Meg jöhetne már az a rohadt flash-alapú firmware.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák