Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #8737 üzenetére

    Igen, de az "inkább kezdőknek való" résszel már abszolúte nem értek egyet, pont azóta, mióta jobban belemerültem a Drupal-fejlesztésbe. Ahogy elnézem a Drupal-közösséget, ott is nagyon nagy számban fordulnak elő jó programozók, nem olyanok, akik tegnap kezdték. Tulajdonképpen most már nem látom be, hogy mitől lenne "profibb" mondjuk egy keretrendszerrel, a széles körű testreszabást lehetővé tévő grafikus admin-felület nélkül összehozni egy honlapot, mint egy CMS-sel. Drupal-modulfejlesztés sokszor bizonyos komplikáltabb feladatokat alaposabb PHP-ismeret nélkül egyszerűen lehetetlen összehozni. Viszont az egész "rendszer" átgondoltsága és a meglévő API-k miatt radikálisan redukálódik (ezt a két szót most muszáj volt egymás mellé raknom, annyira jól hangzik :DD) a fejlesztésre fordítandó idő. Nemrég már némi Drupal-tapasztalattal hoztam össze egy egyszerű, többnyelvű céges honlapot, egyszerűbb kódolásra is szükség volt, de nagyon gyorsan össze tudtam kalapálni. De komolyabb célokra is esélyes, hogy a Drupalt választanám. A jól megírt és szintén alaposan testreszabható jogosultsági rendszer (szinte a legapróbb részletekig beállítható, melyik felhasználónak mire van jogosultsága), valamint a cache-elési mechanizmusok, a security és egyéb update-ek gyors megszületése, valamint a mögötte álló nagy közösség is mellette szólnak.
    Igazából a modulfejlesztés széleskörűsége miatt nem is nagyon látom a Drupal alatti fejlesztés korlátait, ami miatt feltétlenül át kellene térni inkább keretrendszerre - persze bizonyára vannak olyan feladatok, amik esetleg gyorsabban összehozhatók épp egy komolyabb frameworkkel, de akkor talán még mindig egálban van a kettő, mivel a Drupalnak ugye elég komoly grafikus alapú admin-felülete is van, meg a meglévő modulok miatt rengeteg megoldás már tálcán van kínálva a hivatalos honlapon.

    Az mondjuk lehetséges, hogy épp a nagy felhasználói bázis miatt talán több a kísérlet a rendszerek feltörésére. Bár tudtommal a biztonság kérdésében is egész jól helytáll (most hirtelen mondjuk nincs előttem erről szóló kimutatás).

    Ezek miatt a szempontok miatt érdekelne, hogy ki miért tartja mondjuk kevesebbre a CMS-eket, miért gondolja úgy, hogy akkor is a framework a nyerő egy profi környezetben. (Bár gyorsan hozzáteszem, elég sok profi környezetben használják a Drupalt is.)
    Itt nyilván elég sok szempont van, érdekelnének a különböző vélemények.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • CSorBA

    őstag

    válasz Speeedfire #8737 üzenetére

    Ismerek egy embert (haverom dolgozik/ott neki), amerikai és a következő a filozófia:

    1, Vegyünk ingyenes CMS-t, pl. Joomla
    2, Vegyünk hozzá, ha kell fizetős modult, sablont
    3, írjuk át ahogy nekünk kell.

    Ennyi :D

Új hozzászólás Aktív témák