Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taci

    addikt

    válasz sztanozs #20525 üzenetére

    Most jutottam csak oda, hogy rá tudjak nézni, de valóban ott volt a hiba, megtaláltam, javítottam, működik. Köszi.

    Most csinálom a keresést az oldalon.

    Azt vettem észre, hogy alapból átkonvertál mindent ékezet nélkülire, oda-vissza.

    Tehát ha arra keresek, hogy "alma", akkor dob olyan találatokat, amikben olyan szavak szerepelnek, mint pl.: "álmaink", "álmából" stb.

    Mondjuk azt is kidobja, hogy "fájdalmak", de max akkor úgy keresek, hogy első karaktertől kezdve, vagy pedig szóköz legyen előtte, vagy vessző.

    Hogyan tudom úgy indítani a keresést, hogy ha ékezettel írom be a keresőszót, akkor csak az ékezeteseket mutassa, ha pedig ékezet nélkül, akkor úgy?

    Pl. beírom, hogy "édes", és kidobja, hogy "ezredes", vagy "verekedés".

    Ez így nem jó.

    Bár néha meg pont kapóra jön, mert pl. most rákerestem, hogy "kocsma", és kidobta azt is, hogy "kocsmáját", ami így pont szerencsés találat volt, de talán ez a ritkább.

    Van valami bevált módszer a pontos(abb) keresésre?

    De gyorsan ránéztem a példa kedvéért a Telex keresőjére, ott is inkább csak az ékezetekre figyelnek (ha "alma" a keresett szó, nem dobja azt, hogy "álma"), illetve néztem azt is, hogy ha "alma" a keresés, a "hatalma" nincs a találatok között, szóval gondolom úgy lesz, ahogy írtam, első karaktertől vagy szóköz után (vagy lehet még vessző, pont és pontosvessző is, hátha el van gépelve).

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák