Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz PumpkinSeed #14826 üzenetére

    Nem jó. Le lett írva, mi a jó.

    Adatbázis: Legyen minden UTF8.
    Alkalmazás kiszolgáló: Nincs teendő, csak a mysql kapcsolat inicializálásnál legyen beállítva SET NAMES UTF8.
    Kliens: meta tag charset=UTF8

    Ez a konvertálgatás csak hibákat szül.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz PumpkinSeed #14826 üzenetére

    Nem, nem jó. Ha ilyesmikkel játszadoztál eddig, nem csodálom, hogy szívásnak érezted az egészet. Részletesen felsoroltam a teendőket ahhoz, hogy az UTF-8-karakterkódolással (és így a mindenféle nyelvben megtalálható specifikus karakterekkel, ékezetekkel, és egyéb, speciális karakterekkel) ne legyen problémád.

    "Na én ezt nem akarom minden egyes gyakoroló feladatnál megcsinálni. :D"
    Ezt remélem, csak viccnek szántad. :D Ne már. Legegyszerűbb módon legyen egy vagy több fájlod, amiben mindenféle ilyen lépést megcsinálsz, és ezeket egyszerűen include-old mindig az index.php-dban, és kész.
    Ezen fájlok valamelyikében kiküldöd az UTF-8-as fejlécet (a header() fv. mutatott használatával), máshol megnyitod a kapcsolatot az adatbázissal (ezt is úgy, hogy már a kapcsolat elején beállítod az UTF-8-karakterkódolást, ahogy írtam; hogy singleton-mintán keresztül kommunikálsz az adatbázissal, ami esetleg nehezíti a unit testet, vagy más, az tök mindegy most ebben a fázisban még, mivel valszeg azt sem tudod, mi az a singleton vagy a unit test). Az előző step-by-step útmutató szerintem eléggé világos.

    A fájljaidnak alapértelmezetten amúgy is UTF-8 without BOM-kódolásúnak kellene lenniük, egyszerűen az általad használt fejlesztőeszközben állítsd be (bár a fejlesztőkörnyezeteknél ez az alap, csak az egyszerűbb, Notepad++-szerű szövegszerkesztőknél szokott default lenni az ANSI, mármint Windows-on), hogy mindig UTF-8 without BOM-kódolású fájlokat hozzon létre.

    Az adatbázisban is érdemes (szerintem) alapértelmezettre állítani valamelyik utf8_ kezdetű collationt.

    Nem hiszem, hogy ezek olyan bonyolult lépések lennének. Hidd el, hogy az összhaszon nagyobb lesz vele, mintha lusta vagy egyszer ezt az utat végigjárni. Például akkor megtanulsz adatbázist kezelni, és nem bohóckodsz fájlokba írogatással és azokból olvasással olyan műveletek esetén, amiket illene adatbázissal elvégezni.

    Adatbázis-kezelési ismeretek nélkül manapság egy fejlesztő akár éhen is halhat.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák