Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz PumpkinSeed #14612 üzenetére

    "Egyszerre 2 karaktert vizsgálok, és ha két azonos karakter van egymás mellett akkor az számít egy gyémántnak, viszont ha a két karakter előtt van egy l (L) betű akkor az nem gyémánt, viszont ha I (i) van akkor pedig bankba kell helyezni és csak a felét éri. Ha a két karakter mögött szám áll akkor az a szám értékének megfelelő gyémántot jelenti."
    Erre Athlon64+ múltkor jól sikerült hozzászólását tudnám idézni:
    http://prohardver.hu/tema/php_kerdesek_2/hsz_14593-14593.html
    "Úúú, valami nagy tákolás van készülőben! :K"
    :DD
    Viccet félretéve nem értem, mi indokolja egy online játék esetén ilyen borzalom választását? :P Már eleve a fájlbaírás kényszerét nem értem (adatbázis, felhasználók tábla, gyémántjaik és egyéb pontjaik kigyűjtésére szolgáló táblák?), de ha már fájl, akkor is lehetne ennél ezerszer értelmesebb megoldásokat alkalmazni.
    Vagy épp az eddigi tákolmány megoldásból szeretnél kinyerni értelmes adatot, hogy átalakítsd valami értelmesre? Remélem, utóbbi. :)
    Amúgy ezek sima feltételvizsgálgatások, az eddigi tömbös kódrészleted folytatásával is megoldható.

    "Ilyen dolgokról még nem is halottam, de akkor ezek alapján érdemesebb pointerekkel végezni ezt a munkát ahelyett, hogy beindexelem az egészet."
    Hogy mi van? :F Milyen pointerekről beszélsz? Én állapotgépről beszéltem neked, ami leegyszerűsítheti a tervezésedet (meghatározod az állapotokat, elvárt bemenetektől függővé teszed őket, tervezel, hogy ne legyen belőle tákolás). Nem került szóba semmilyen pointer, főleg, hogy PHP esetén a klasszikus értelemben vett (pl. C, C++) pointerekről nincs is értelme beszélni, mivel ilyen nincs, legfeljebb referenciáról.
    Valami nagy-nagy félreértés van itt. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák