Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #5336 üzenetére

    Az nem baj, ha dolgozol vele, felhasználod az értékeit (nem muszáj átadni másik változónak, sőt, sokszor felesleges - pl. végigrohangászhatsz egy foreach ciklussal a $_POST értékeken, átadni az értékeket másik változónak meg csak felesleges időveszteség (már amennyiben ez egyáltalán érzékelhető ideig tart)) csak az a furcsa, ha módosítod. Én nem tenném, persze mindenki azt csinál ezekkel a változókkal, amit csak akar.
    Most megtaláltam cucka egy régi hsz.-ét, amire emlékeztem, ahol ő is pontosan ugyanerről ír, csak jóval több hozzáértéssel, mint ahogy én vakerászok: [link]

    A switch nagyon egyszerű, és megkímél a sok-sok if-elseif-else ág írogatásától, pl. a Te kódod esetén jelenleg így néz ki:

    if-elseif-else megoldással:

    if ($_POST['tipus'] == 'navigacio') {
    // ...
    }
    elseif ($_POST['tipus'] == 'tartalom') {
    // ...
    }
    elseif ($_POST['tipus'] == 'felhasznalo') {
    // ...
    }

    // ...

    else{ //ha egyik sem a fentiek közül
    // ...
    }

    ugyanez switch-case megoldással:

    switch($_POST['tipus']){
    case 'navigacio':
    //...
    break;

    case 'tartalom':
    //...
    break;

    case 'felhasznalo':
    //...
    break;

    //...

    default: //ha a fentiek közül egyikkel sem egyezik meg (ez az if-elseif-else ágból az utolsó, az else ág)
    //...
    break;
    }

    (amúgy most nézem, nálad nincs az if-elseif után egy végső else, ami arra vonatkozik, ami egyik korábbi feltételre sem igaz, persze nem kötelező, de nem árt)

    Szerintem legalábbis utóbbi átláthatóbb, jobban egységbe foglalja a feltételvizsgálatot.

    Ezek tényleg csak tanácsok, nem kötekedés.

    ------

    (#5324) nuendo: tényleg egész szépen elrendezi a kódot ez a PHP Formatter. :K

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák