Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soak

    veterán

    válasz Sk8erPeter #10475 üzenetére

    A $_GET['i'] a tesztelés miatt volt ilyen beszédes, plusz már nem szerepel a funkcióban , csak igy könnyebb nekem szarakodni, ha fejlesztem.

    A staticot kijavítottam már. Rossz beidegződés volt. Mostmár sejtem az OOP-t és az elöttről maradt.

    A 3 foreach azért van, mert legrosszabb esetben 2 fut le, de nem tudtam jobban megoldani, hogy ki tudjam jelezni egy usertől hány üzenet van. Végig fut, megcsinalja az array-t aztán kiiratom az arrayból, hogy mennyi van. Ezért irtam ide, mert kezdő vagyok, nyitott vagyok az ötletekre . Azért egyenlő egy üres tömbbel, mert különben hibaüzenetet dobál, hogy nincs definiálva...

    if(strlen($message->body) > 140){$dots = "...";} else {$dots = "";}
    Ez is több helyen szerepel, az már eleve gáz, de amúgy is: mi értelme van? Ennyiből kb. semmi.
    Ha le kell vágni a törzsből valamennyit, mert adott karaktermennyiséget túllép, akkor azt egy tök különálló truncate() metódusban végezd el, ne ugyanebben a függvényben. A default karakterlimit pedig a függvény egyik paramétere lehet, default értékkel. Vagy tárold pl. osztályváltozóként a limitet, de inkább előbbi.

    Azt tényleg gáz, hogy így szerepel itt, de ezt a static hibával egyidejüleg javitottam

    Nem sértődöm meg abszolút, miért tenném? :D Folyamatosan tanulok, nem ez a szakmám, csak hobbi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák