Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeryBp

    csendes tag

    Sziasztok! Egy kollégám 3 hete vett egy 42 PFL 7655 típusú EDGE LED-es TV-t. Mivel én is ebben a kategóriában gondolkoztam (konrétan 42 PFL 7685-ben), így megrökönyödve hallottam, hogy mennyi probémája van vele és, hogy a barátnője szülei által pár nappal később vett LG 42LE5500 szinte mindenben veri.

    Az észlelt problémák:
    - erőteljes felhősödés (oké, ez az edge led gyengesége, de LG-nél nem látható)
    - az LG-hez képest a fekete nem fekete
    - a kezelhetőség rendkívül kényelmetlen (önmagában is, de LG-hez képest pláne)
    - külső eszköz összerendelése nem automatikus, ellenben macerás (DVD lejátszó)
    - a filmlejátszás kockásodik, mintha hibás lenne a film (nem az!)
    - HD film lejátszása közben a menü rettenetesen lelassul
    - az analóg TV adás sokkal rosszabbul néz ki (pedig állítólag a Philips-ben jobb TV tunner)
    - nagy dinamikájú ambilight valószínűtlen színekkel világít, kicsi szinte nem is látszik

    Ez, ha fordítva lenne, nem lepődnék meg, de így teljesen eltántorított a Philips 2010-es 7-es szériától. Inkább vegyek egy 2009-es modellt, vagy várjam meg a 2011-eseket?

    5, 6-os sorozat Ambilight hiánya miatt, 8-as, 9-es az ára okán nem igazán jön szóba.

    Hozzáteszem, láttam 10-15 filmet 7404-esen, és filmrészleteket egy nem LED-es 2009-es 9-ezres típuson is, mindkettő nagyon-nagyon meggyőző volt. Ehhez képest megdöbbentő ez számomra.

    Akinek tulajdonában van 7605, 7655, 7675, 7685, az írja már meg a személyes benyomásait, legyen szíves!

    [ Szerkesztve ]

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz daniel2121 #771 üzenetére

    De most tényleg nem mondjátok hogy az automatikus képméretezést nem lehet kiiktatni?

    Én azt tapasztaltam (42pfl9664-em van), hogy ha a dedikált képernyőformátum gombbal állítom be a képméretezést, akkor az csak a következő kikapcsolásig él, de ha a beállításokban, a megfelelő menüpontban, akkor azt "megjegyzi". Ugyanez igaz hangerőre és még néhány egyébre is.

    Legalábbis vitatatható, hogy ez így jobb-e, vagy úgy lenne felhasználóbarátabb, hogy mindegy honnan állítok be valamit, legyen onnantól az az alapértelmezett, de ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz bonyek #828 üzenetére

    Hasonlóan jártam: Finnország esetén egy órával el volt tolódva a műsorújság, ami normális, mivel Finnország nincs egy időzónában velünk. Svédország még igen, de a Finnek már kelet-európai idő szerint élnek.

    Nálam (PFL9664H) ez volt a megoldás:
    - újból elkezdtem a csatornák beállítását;
    - hagytam az országot Finnországon;
    - nem indítottam el az automatikus keresést, hanem átléptem a mellette levő Beállításokra (kíváncsi voltam, miben tér el a Magyarországtól);
    - kiléptem a Beállításokból;
    - nyomta egy balra nyilat, hogy visszajussak az országválasztáshoz;
    - kiválasztottam Magyarországot;
    - ismét nem indítottam el a keresést, hanem be a mellette levő Beállítások funkcióba;
    - itt beállítottam, hogy csak a digitális csatornákat szeretném keresni (analógot nem);
    - láttam, hogy az egyéb értékek maradtak ugyanazok (jééé!);
    - kiléptem a beállításokból;
    - elindítottam az automatikus csatorna keresést.

    Bocs, ha pontatlan menüpont megnevezéseket használok, nem vagyok TV előtt, emlékezetből írom!

    Ezek után megtalálta az összes digitális csatornát (Digi TV a szolgáltató) és az összes analógot is (emlékszünk, ugye, hogy analógot nem kértem a beállításokban?! :)). És rendben voltak a műsorújságban is az időpontok, hiszen már Magyarországon álltam.

    Na most, hogy ez netán egy firmware bug, hogy így áthozza a Finnországi beállításokat véletlenül, azt nem tudom, Az is lehet, hogy a fenti lépésekből valamelyik felesleges, de nem volt kedvem tovább próbálgatni, hogy mi a minimálisan elegendő a jó végeredményhez :)

    Volt akinek az segített (korábbi hozzászólásban olvastam), hogy gyors keresés helyett Teljesre állított a beállításokban Magyarország kiválasztása után. Ezt is érdemes kipróbálni.

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz Gaben360 #834 üzenetére

    Gaben360: amit te írtál (Kelet-európa, Nyugat európa, Franciaország, Egyesült királyság), az az Analóg: kézi installálás menüben van, tehát nem a digitális vételre vonatkozik, hanem tulajdonképpen a PAL, SECAM rendszerek közötti választásra, ha analóg módon fogod a TV csatornákat.

    Ami a digitális csatornák beállításához kell az a Beállítások > Installálás > Csatorna beállítás > Antenna/Kábel menüpont.

    Na nekem nem volt ilyen menüm. :F Használtan vettem a TV-t egy hete, ami azért érdekes, mert nem tudom, hogy azért nem láttam ezt a kézikönyvben is leírt menüt, mert az eredeti tulaj beállított valamit, vagy netán a bolt (MM) adta ilyen beállítással a TV-t. Bár megvallom, egyik sem logikus. Ha ez a menüpont neked sem lenne, akkor hajrá a szervíz menübe, nekem is ez segített! :)

    Szervíz menü:
    TV bekapcsolt állapotában a szervíz kód beírása folyamatosan, a távirányító szám gombjait használva 062596, majd távirányító INFO gomb megnyomása gyorsan utána. Ha nem írtad el a kódot, és elég gyors voltál, akkor bejön egy figyelmeztetés, hogy garancia vesztéssel jár a Szervíz menü matatása, de van egy [Folytatás] gomb. :)

    Folytatás után keresd ki az Options menüt lefelé, azon belül a Digital broadcast-ot. Itt nekem (most már) ez van:
    DVB -> On
    DVB-T installation -> On (Country dependedt, azaz országfüggő volt)
    DVB-C -> On
    DVB-C installation -> On (Country dependedt, azaz országfüggő volt)
    Over the air download -> On (Country dependedt, azaz országfüggő volt)
    8 days EPG -> On

    Máshoz én nem nagyon piszkáltam, biztos, ami tuti :)

    Mentéshez az Options menüpont szintjén, lentebb levő Store menüpontra nyomj rá, majd távirányító Back gombbal lépj ki! (bocs, ha túl szájbarágós voltam!)

    Ezek után, ha az Antenna/Kábel menü (már) megvan, akkor a Kábelt kell kiválasztani (ez a DVB-C), ha kábelen jön a digitális jel (például: Digi TV), vagy Antennát, ha külső antennával próbálod fogni a szabadon sugárzott digitális, DVB-T jelet.

    Ezt követően jöhet a Beállítások > Installálás > Csatorna beállítás > Automatikus beállítás menü, majd [Indítás] és:
    1. Csatornák újratelepítése
    2. Válassza ki a saját országát (itt lehet Finnországot és Magyarországot is kiválasztani a többi ország mellett)
    Kábel (itt is van Antenna/Kábel választási lehetőség)
    3. [Indítás] [Beállítások]

    És itt lép életbe, amit az előző (#832) hozzászólásomban leírtam.

    Remélem segítettem!

    A fenti leírás Philips PFL9664H modelre vonatkozott, nem tudom, hogy más típusokra mennyire igaz, de gondolom hasonló lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz cselt #844 üzenetére

    "Ezek szerint ha csak belenézek a szervíz menübe már buktam a garit? :Y "

    Szerintem ez a figyelmeztetés inkább arra vonatkozik, hogy ha valamit úgy elállítasz, hogy a TV utána nem működik jól, és aztán ezt a hibát garanciában szeretnéd megcsináltatni.

    Persze nem tudom, hogy naplózza-e, hogy mikor volt utoljára belépés a szerviz menübe, mert ha igen, akkor rád foghatják, hogy amiatt hibásodott meg a TV, hogy valamit elállítottál, attól függetlenül, hogy ez helytálló-e vagy sem. Ha viszont nem naplózza, akkor meg nehéz lesz bebizonyítani bármilyen esetben, hogy te a szerviz menüben jártál valaha :)

    [ Szerkesztve ]

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz pepi76 #885 üzenetére

    "Bedoptak egy szórolapot, hogy most válthatok digitális csatornákra. Van értelme, ha úgysem hd-ben adják le a csatornák az adásaikat? Vagy várjak amíg úgy is mindenki átáll a digitális sugárzásra?"

    Nálam az analóg csatolrnák után a digitális kb. olyan volt, mintha kopottas VHS felvétel helyett jó minőségű DivX-et néznék. Főleg, ha újabb készítésű filmet vagy műsort nézek. Szóval azt mondom, hogy nagyon megéri digitálisra váltani, főleg, ha nagyobb méretű a TV.

    Van egy HDD-s felvevőm, amiben csak analóg tuner van. Na, hát nagyon nem szeretek már arról visszanézni bármilyen felvételt, annyival rosszabb a minősége 42"-on.

    Persze mindez csak akkor ekkora minőségi ugrás, ha aztán kábelről tudod fogni DVB-C-ben a csatornákat, nem pedig egy set top boxból jön majd az analóg scart a TV-be! Bár még az is jobb valamivel, mint az egyenes analóg adás.

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz vidra1221 #1027 üzenetére

    "Tud valaki belinkelni 6605-höz ideális képbeállításokat tartalmazó oldalt vagy bármit?"

    Google-ben ezt találtam

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz Znupi #1090 üzenetére

    "ha rámegyek a szoftver frissítésre mindig azt írja ki hogy nincsen új frissítés, annak ellenére hogy a Philips honlapján fent van"

    Én is találkoztam ezzel a jelenséggel. Azt a magyarázatot találtam, hogy a frissítés olyan plusz funkciókat tartalmaz, ami vagy egy másik ország számára készült, vagy nem tartalmaz az általános használatban semmi pluszt.

    Az én esetemben konkrétan az újabb, de automatikusan nem frissülő firmware révén lett elérhető a Joint Space funkció. Amit mellesleg azóta sem próbáltam ki, tehát ennyire hiányzott :)

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz Mr Paris #1092 üzenetére

    "Az 5605-ös tv-m reggel 6.00-kor magátóé bekapcsol kb. 5 mp-re, majd kikapcsol. Valami ötlet hogy mitől lehet ez?"

    Két tippem van:

    1. elektronikus műsorújságot (EPG-t) frissít, bár nem értem, ehhez minek kellene bekapcsolni.

    2. Van egy olyan menüből is ki-be kapcsolható funkció, hogy automatikusan frissítse a beállított csatornákat (nem emlékszem a pontos nevére), ami, ha jól értettem kb. annyit tesz, hogy ha a szolgáltatód levesz egy csatornát, akkor azt a TV is kiszedi a csatorna listából. Ezt mintha konkrétan olvastam volna, hogy reggel 6-kor teszi. Bár ehhez sem értem, hogy minek bekapcsolnia, de lehet, hogy így sikerült technikailag megoldani :)

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz Mr Paris #1169 üzenetére

    "Ez a 21:9-es Tv is egy érdekes szegmens, nem is értem mért jó ez a képarány "

    Engem meg az zavar, hogy nézek egy BlueRay-en kiadott filmet és mégis alul-felül fekete sáv van, pedig "szélesvásznú" TV-m van (persze csak 16:9). Na, ezt oldja meg a 21:9 :)

    Természetesen a 4:3-as TV adásoknál tovább romlik a helyzet, de gondolom a célpiac nagyobb fele már 16:9-ben adja a csatornák többségét (USA, Japán, Nyugat EU, stb.), így ott a 21:9-en olyasmi egy TV műsor, mint itthon a 16:9-en a 4:3-as.

    Szerk.:
    Az viszont furcsa, hogy csak a 9-es szériában van felül is Ambilight, még csak a 8-asba sem teszik bele a 2011-es modelleknél sem. Nekem 9664 van és azonnal hiányzott, hogy csak két oldalas (Spectra2).

    Vajon az USB-s filmlejátszás végre eléri a távol-keletiek szintjét (LG, Samu), hogy már a felvétel kerül bele? (ami például a Pana plazmákban egy ideje van). Gondolom ez csak egy normális 10 eFt-os chip és megfelelő szoftveres támogatás kérdése, szóval illene.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák