Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gsc73

    aktív tag

    Sziasztok!

    100%-osam megbízható forrásból (tehát az adatok megfelelnek a valóságnak) ajánlottak egy Ocavia-t megvételre. Már régóta „kerülgetem” ezt az autót, tetszik is meg elég nagy is. (3 gyermekem van).

    Az autó: 2003-as, 1.4-es, klímás, sérülésmentes, szervizkönyves, és minden alkalommal a gyári márkaszervizben szervizelt autóról van szó. Ami kicsit elbizonytalanít, hogy 117.000 Km van benne, amit én soknak érzek. (a srác már megcsináltatta a 120.000-es szervizt)

    Az a kérdésem, hogy „meddig” használható (hány kilométerig) megbízhatóan egy ilyen autó? Feltételezve, hogy én évente 16-18000 km vezetek (70% város), és folytatom a rendszeres előírások szerinti szervízelést. (utcán tárolva)

    Üdv:

    g.

    u.i.: esetleg szívesen veszek véleményeket a típusról, illetve mit érdemes/kell figyelni (ha van ilyen) típushibák, stb........most csak így hirtelen, aztán úgy is beleásom magam, kb. 1 hét van a döntésre, ma délelőtt derült ki a dolog.

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz #00809728 #8429 üzenetére

    Hali!

    Gyengeség? Nem tudom, nincs tapasztalatom, de nem vagyok én Fittipaldi...:)

    Amiket írtál megkérdezem/megnézem!

    g.

    szerk: Kevés km: Te melyik kereskedőnek (idegen embernek) hiszed el, hogy annyi km-et futott az árult autó, amenniyt az óra mutat?

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz VR6-Fan #8431 üzenetére

    Hááát, nem tudom neked milyen "ismerőseid" vannak, de én inkább egy olyan embernek hiszek akit évek óta ismerek (tudom milyen ember), és naponta találkozom vele, és a jövőben is fogok vele találkozni, mint egy idegennek, a kereskedőről ne is beszéljünk!

    Olvasgattam teszteket,. hallgattam tapasztalatokat. Nagyon kiváncsi leszek, hogy SZÁMOMRA milyen érzés lesz vezetni azt a "gyenge" motort, mert az biztos, hogy az 1200 kg-hoz a 75LE és a 126 NM nem sok. Most egy 1.3-as 5 ajtós swiftem van. (talán érthető a csere...:) ) Ez ugye 810 kg, és 68 LE, és más karakterisztikájú motor. (néha úgy érzem, hogy örülők, hogy nincs pénzem/lehetőségem erősebb autóhoz, mert az sokba kerülne........(nem a benzinre gondolok)) Meglátjuk.

    g.

    u.i.: Gyűlik az információhalmaz az Octaviával kapcsolatban, próbálom összegyűjteni mindent, hasznos lehet. (EGR szelep....swiftben vagy nincs, vagy nem kell vele foglalkozni..:) Mondjuk abban az autóban semmivel sem kell foglalkozni........)

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz VR6-Fan #8433 üzenetére

    Tartok is a költségektől.......sőt sokkal rosszabb arányokkal számolok, mert a suzin sok dolgot megcsináltam én magam, míg ehhez nem valószínű, hogy hozzányúlok...Bár ki tudja, az olajcsere az olajcsere.....meg ott a fedélzeti kompúter.....úgyhogy majd tájékozódom.

    Ha a súly/lóerő arányokat nézem, úgy gondolom, hogy kb 100LE-kéne a hasonló arányhoz mint suzinál. (800 Kg : 70LE = 1200 : 105LE) csak sacc/KB! Én csak álmodozom az 1.8-as, vagy turbós mototokról, de talán jobb is. Biztos vagyok abban, hogy azoknak a motoroknak a költségei még magasabbak, mint 1.4-é.Egyébként ebben a kategóriában (tehát nem 10 éves Swifthez viszonyítva) sokan mondták, írták, hogy a Skoda szervizek igen kedvező áron dolgoznak. Ez is majd évek alatt fog kiderülni. Mondjuk van egy szerelő, akihez évek óta járok, Ő is nyugodt szívvel ajánlotta a típust, és ezzel azt is, hogy a jövőben is járhatok hozzá. Ebben reménykedem még, ha hozzá is kell nyúlni, nem vernek át. Azt is olvastam több helyen hogy vannak speciális hibák, amikhez egyszerűen nem értenek a (márka)szervízben....pesze tudom, hogy a net sokat elbír.

    Köszi a tanácsokat, gondolatokat, be fogok számolni a tapasztalataimról.

    g.

    Számomra nagyon fontos a megbízható forrás, nagyon sok esettel találkoztam, ahol több 100.000 ft-ot buktak emberek/barátok/ismerősök használt autón.......én nem szeretnék.

    u.i.: ma vezettem egy 1.9TDI Octaviat (2006-os) egy álom volt...:)

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz #00809728 #8446 üzenetére

    Persze hogy nincs harag.....:) Részben igazad van, de a döntés véglegesen ma délután született meg, miután vezettem.... :C Igen, megveszem.

    Hogy mit várok? Az alap kérdésem az volt, amiért egyáltalán írtam, hogy sok-e vagy kevés a 117.000 futott km egy karbantartott ilyen autónál. A válaszok olyanok voltak, hogy nem sok (máshol is ilyeneket írtak). A motorról, és egyebekről való elmélkedés csak ezután kezdődött, amiről az gondolom, hogy azért nem felesleges, mert a fórumok általában arról szólnak, hogy emberek leírják a véleményüket dolgokról...... :R

    Pár killóméteres tapasztalat: 1 biztos: nem gyorsul. :U Nagyjából annyira nem gyorsul, mint amennyire számítottam. Viszont 140-nél kényelmesen halad szinte hangtalanul, óriási, és nekem kényelmes, bár ez csak hosszútávon derül majd ki. Fura, hogy kicsi a kormánykerék átmérője, és én még leljebb állítanám az állítható magasságú első ülést, mint a legalsó állapot. (185 cm magas vagyok). Persze Swift után nagyon-nagyon szokatlan volt a hátulja, van aki azt írta, hogy évek alatt sem tudta megszokni......gondoltam ezeket is megosztom.....

    g.

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

Új hozzászólás Aktív témák