Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz j.bravo #685 üzenetére

    Én vakteszteltem egy barátommal (pont akinek MD-je volt) és az MD-CD között volt különbség. Akkor is, ha 5 perce másoltuk át. De ez Sony feature lehetett, mert "melegebben" szólt az MD, "analógabban".

    Két CD játszó között analógban volt különbség, digitálisban (coax) kötve már nem (ugye miért is nagyon lenne, a transzport kb. ugyanolyan minőségű volt.. a tüskét a hosszabbító alá című hígend vuduban én sem hiszek).

    MP3-at direktben hogy na leülök vaktesztelni nem jó hasonlítani, mert a LAME 320-as kifoghat az emberen átlag anyagon. Ha sokáig hallgatod, egy ideje mondjuk .. akkor viszont hiányolni fogsz belőle dolgokat, keresed keresed és nem tudod megmondani, aztán leesik: dinamika.

    Rebecca Pidgeon például 320-on is "függöny mögül énekel" míg az SACD sztereó sávja FLAC-be letéve (Plextor spéci íróval, mert a legtöbb mai DVD-RW meghülyül a lemeztől) .. szóval az úgy újra fellélegzik, amilyennek lennie kell.

    Neeem mindenen jön ám ki, én sem voltam-vagyok szőrszálhasogató, de a csilingelések, magasak, a közép ahogy sűrűsödik, lép be egyre több olyan hangszer és hang a középmagasba... úgy laposodik, krémesedik és veszti el a részletet mp3-ban, a lossless meg tartja a dinamikát, a legnagyobb "káoszból" is kihallod azt a hangszert, amire koncentrálsz.

    Amúgy semmi extra cuccra nem kell gondolni, saját építés, de jól sikerült.

Új hozzászólás Aktív témák