Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    válasz t_a_m_a_s #40918 üzenetére

    Vagy nem tankol. :DDD

    Nekünk a két kocsiba a maglódi bejárással belemegy vagy 50e benzin. Most, a kedvezőbb áron. Kötelező, adó nagyon függ a kocsi korától, a gumi is attól, hogy milyen gyakori a méret. Régebbi/újabb vitában meg sokan nem számolnak az újabb kocsi értékvesztésével, csak az "alacsonyabb" szervízdíjakkal. De érdemes azt is figyelembe venni, hogy ahogy nőttek a kocsik a járulékos költségek is nőnek szép lassan: nagyobb kerekek, drágább olaj, nagyobb levegőszűrő, xenon, miegymás...
    Az értékvesztés meg olyan, hogy ha tetszik, ha nem, az van. Ha most veszel egy négy évest a kilenc éves helyett, 5 év múlva megint felmerül ugyanez a probléma. És akkor megint ki fogod fizetni a négyéves felárát, hogy "tartsd a szintet".

    Igazából anyagilag sosem éri meg autót cserélni, csak az autógyártók jól adják el nekünk az új termékeket. Persze vannak valós indokok is köztük, de több a maszlag. :)

  • j.bravo

    addikt

    válasz t_a_m_a_s #40918 üzenetére

    Köszi! Mindenkinek aki hozzászólt, és anank is aki majd fog :)
    Fillérre nyilván nem kell :) Szóval ilyen 25-30k + benya, tényleg 40k körül lenne nekem... az a szomorú hogy a töredéke a benya. Tehát ha megveszem és mégse azzal járok, alig kerül kevesebbe.

    Felmerült melóváltás, a gond az hogy az új helyre bejáráshoz vagy ótót kell venni, vagy kuncsorogni hogy valaki hozzon-vigyen, ami alapból oké de ha a sofőr aznap beteg, szabin van, vagy korábban hazajönne, esetleg tovább kell maradnia, az ugye azt jelenti hogy az ember felveszi a szopóálarcot.
    Namármost a fizunövekményt épp elvinné a gépjármű fenntartása, és akkor a bekerülési költséggel (illetve annak visszaspórolásával) nem számoltam. :(((
    Lesz min agyalni.

    Kösz a zinfót Urak!

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

  • Real_Necro

    veterán

    válasz t_a_m_a_s #40918 üzenetére

    Nálam az ilyen éves "szervizek" kimaradtak, igaz minden olajcserénél faterral megnéztük kocsit, olajszinteket, alját stb. Nagyobb kiadásom meg szinte nem is volt, pedig 16 éves a kicsike.

    Persze kerék, meg most lámpák, tavaly trafó... igazából trafó meghibásodás volt az eddigi legnagyobb gondom vele, de akkor is hazavitt. Olajat nem zabálta korábban, most csere előtt kellett bele 2-3 dl, de elég sokat jártam vele. Majd 1-2 hónap múlva ellenőrzöm.
    Adó már csak 9-10ezer, biztosítás B7-nél 26 körül volt Assistance szolgáltatással.

    Fogyasztás 6-9 liter.

    Szerk.:

    Ja tavaly cseréltük első fékbetéteket mert elhasználtam őket. :B

    [ Szerkesztve ]

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Új hozzászólás Aktív témák