Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz j.bravo #38320 üzenetére

    igen. procit, memóriát is érdemes megnézni. és ha nem hw-hiba, akkor is érdemes beruházni +2gb ramra, 8-at nem fogja kihasználni, de 4 azért alap manapság.

    alesiter: nem biztos, hogy hardver hiba, nekünk is egy nyomtatódriver (ráadásul gyári, nem innen-onnan töltött) miatt akadt a gép. oké, egy g540-es cerka proci van benne, de 4gb ram és ssd mellett alapvetően pattogós a rendszer, itt meg sima alapfeladatok mellett is több másodpercekre megfagyott. ettől még persze lehet hw hiba j.bravo-ék laposában, csak nem biztos. én is rohantam volna procit venni, de aztán belegondoltam, hogy calmthefuckdown, ha eddig elég volt a hw, akkor minden egyéb változatlansága mellett mitől is lett szar? nézzük a folyamatokat, aztán bevillant, hogy ja, most telepítettük a nyomtatót a saját driverével, mert a windows házi driverével nem volt tuti.

    [ Szerkesztve ]

  • #40935168

    törölt tag

    válasz j.bravo #38320 üzenetére

    Igen. De nem csak hw hiba lehet. Pl szimplán elfogyott a memória. ;) Swappeléskor is alig használ CPU-t, míg a HDD-t maxon túráztatja, mert memóriaként használja. Volt nekem is hasonló jelenségem, általában rendszer processz (amit nem feltétlen mutat ki a task manager) vagy elavult/bugos driver. Ezért jó ilyenkor egy csecsemőbiztos Ubuntu Live linux-al megnézni, ott is csinálja-e. Ha igen, net túrás BIOS frissítésre, mert arra kicsi az esély, hogy Windows és Ubuntu driver egyaránt el legyen cseszve (bár becsúszhat, de kétlem), ha pedig nincs BIOS frissítés és döglődés megy, lehet hw-re gyanakodni.

    De cserélhetsz is csípőből hardware-t, végülis akkor nem koptatnánk itt Neked a sok hülyeséggel a billentyűt :DDD csak imádkozzunk, hogy az új tökugyanolyan hw nem produkálja ugyanezt :D

    Szóval lehet igaz a hw gyanú amit aleister mond, de előfordulási esélye kisebb a hülyére szemetelt, bugos windows-hoz és annak drivereihez képest. Nem lehetetlen, csak kisebb esélyű. Tehát érdemes szoftver fronton nekibuzulni előbb, ha biztosra akarsz menni, hogy kell a hw csere. Hiszen - mint írom - a hw csere sem biztos megoldás, ha szoftver fronton a bibi és később az új hw-n is akad. :D

    Előbb főzz abból, amid van, mielőtt indulnál az eBay-re egy új alaplapért :K És próbáld kizárni a létező leghatékonyabban a szoftveres okokat: tesztelj más oprendszerrel. (Azért Ubuntu, mert kb. anyám elnyomkodná, olyan intuitív és egyszerű). Előtte meg nézz egy új BIOS-t a motyó alá, sok BIOS frissítésben van egyúttal SATA controller firmware update is, tehát két légy egy csapásra.

Új hozzászólás Aktív témák