Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #19350 üzenetére

    És akkor hogy ilyen 'tag'eket nem említsek amin érdemes elgondolkozni mint x64 (ami 32 bittel is kompatibilis), apu, az összeadódó/lekapcsolható skálázás egy rendszerben (dedikált vga az apuval), cgn architektúra, mantle api, játkkonzolokba való apu, vagy a mostani SkyBridge fejlesztés mind olyan amit ez az elmaradott lol gyártó kezdett el.
    De a tomshw kinek csinána ilyen jópofa grafikonokat ha ennyi mindennel foglalkoznának az emberek :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • #40935168

    törölt tag

    válasz MC Pite #19350 üzenetére

    Te, én végigmentem mindkét vonalon, hugom gépe ugyanis folyamatosan ápolgatott AMD (jelenleg Phenom II X2 B55) de nekem sosem volt gondom Intellel. A déli hídról meg annyit, hogy az Intelnél már rég nincs Southbridge: 2008-ban mutatták be a PCH-t, azaz Platform Controller Hub-ot, hogy a korábban CPU-NB-SB közötti szűk keresztmetszeteket csökkentsék, így némileg átrendezték az architektúrát: a northbridge megszűnt, sok funkciója felkerült a CPU-ra (memória kontroller, PCIe sávok), 1-2 funkcióját pedig betették a southbridge dolgokat is ellátó PCH-ba.

    Amit hugom és anyám gépén észlelek a saját Core i7-esemhez képest, hogy az i7-em húzottan is hűvösebb jóval (Prime95 alatt), mint a hasonló 3-hőcsöves 12-centis hűtőkkel megtámogatott AMD-ink itthon (mindegyiken Arctic Freezer van), teljesítményben hülyérebucira veri őket az Intel és alapvetően arra, amire én használom, tehát PS, játék és hasonlók, a négymagos i7 4770K szintjén kb. a nyolcmagos AMD FX-9590 van és kész, nincs tovább AMD-nek, míg innen még a leggyorsabb Xeon 1.7-szer (!!!) van előrébb CPU erőben, tehát fogalmam sincs, miről beszélsz. Azaz igen, csak nem értem, minek, meg így flame-et csinálni belőle meg mittomén.

    Az AMD az Intel után jött az MMX-el, aztán próbálkozott a 3DNow!-al, nulla, kuka, az SSE verziókat is folyamatosan az Inteltől adoptálja, ezek sem AMD fejlesztések, Atok pedig virtualizál is masszívan, oda nagyon jó neki a VT-x, VT-d, minden fiszfasz, amit a Xeon tud neki.

    Én itthon 3 hete adtam el az nvidia karimat, mert CPU-ból CS-zek (CPU-ra integrált Intel HD 4600), mert elég az fps, jó a driver, gyönyörűen megy a PS és minden..

    A linux is nagyon csippantja, a Haswell-be benne van már a SATA3 kontroller-hegyek, USB3-hegyek (nem külső chip-pel bohóckodik), stb.. Rengeteg pozitív jó dolga van, mindezt úgy mondom, hogy szidják, hogy kicsit jobban melegszik, mint elődje, az Ivy Bridge (ami szintén 22nm). Hát nálam egy ultrafullkuss gépházban a venti csak azért jár 600 RPM-en, hogy jobban aludjak, mert kb. álló helyzetben is maradhat jó darabig, ha csak netezek és hasonlók.

    Meeeg sem közelíti az AMD jelenleg energiahatékonyság terén az Intelt. Árban jobb, ennyi. De ezért nem ugyanazt kapod, mint régen az Athlon vs P4 időkben, ahol az AMD-k alacsonyabb órajelen verték bucira az Inteleket. Nagyot fordult a világ azóta és az AMD nem tér magához, mostanában meg amikor arról olvasgatok, hogy milyen VGA preferált komolyabb munkára, mint pl. full 10-bites megjelenítés, oprendszertől VGA-n keresztül a kijelződig, mindenhol nVidia szajkózást hallok (pedig ATi fanboy vagyok-voltam), mert az AMD driverek tele vannak buggal 10-bit megjelenítés téren, az nvidia itt is szépen teljesít.

    A Mantle-ről is volt egy cikk, túl friss még, hogy következtetéseket lehessen levonni róla, jó ötlet, én támogatom őket lélekben, de hogy mi lesz ebből később, passz. És bár AMD-Intel-nVidia trióból egyik sem jó cimbije a másiknak, a bivalyerős (mind technikailag, mind gazdaságilag) Intelnek érzésem szerint az nVidia mostanában jobb cimborája, mint az AMD, ez pedig a jövőre nagyon rányomhatja a bélyegét.

    De ez engem amúgy nem kell, hogy érdekeljen. Összeraktam egy NAS-t egy Pentium G850-essel, amit 9e Ft-ért vettem és mikor kipróbáltam rajta a Win7-et, felröhögtem, hogy milyen jól megy a 3770K után is. (Aztán átköltöztem a meglévő rendszerrel a Haswell-re 4 reboot alatt, zéró kékhalál).

    Jó az AMD, de árban kedvező csak. Dolgozni is lehet vele természetesen, de az Intelek sokkal hűvösebbek, ha pedig fűteni akarsz, némi pénzért kapsz olyan példányt, amit úgy felcibálsz az egekbe, hogy beszabehu, olyat tol. :K Ahhoz meg, hogy élőben is pattogós rendszered legyen, sokmindennek kell még stimmelnie, a CPU hiába erős, legtöbbször alszik kb, mindig vár valamire.

    Én csinálok elég nagy szűréseket is, vagy effektezéseket, a Topaz programcsomag szépen kitekeri a CPU-t max közelébe, néha feleannyi (4), néha minden (8) szálon és még itt is sokszor mondom, hogy uhh, kéne egy kis kakaó még, de nagyon jó dolgozni vele amúgy. A 7zip meg 8 szálon 64 biten úgy tömörít mint a vadállat, csutka púpon a CPU, az ilyet is szeretem.

    És közben nem kell azt hallgatnom, hogy felzúg vmi hülye ventillátorom a gépházban, mert mindjárt leolvad különben a CPU hűtő talpa a hőtől. :U

    - Érdemes megnézni a High-End CPU chart-ot
    - Teljesítmény/vételár arány: AMD vezet, csakhogy ezek itt hiába erősek, abszolút értékben nem azok, amiktől hanyattesik az ember.
    - Teljesítmény / max fogyasztás (TDP) - na ez az amiről beszéltem én fentebb: hol jön az első AMD képbe? :U

    Lehet két év múlva fordul a kocka, vagy 4 év múlva, 6 év múlva, stb, akkor majd az AMD-t fogom dicsérni.. de nálam ez nem érzelmekről szól, szimpla tények és kész. Hűvös, nagyon erős procik az Intelek, borsosabb áron. Ilyen egyszerű. Eldöntheti mindenki, mit akar venni.

    Atok helyében én tuti nem vennék most AMD-t a kütyüjébe, de megteheti, szabad ország. (Szlovákia is). :D

Új hozzászólás Aktív témák