Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • james

    aktív tag

    válasz Thyb #3 üzenetére

    #4710-re
    ''Ez hasonló ár és infláció elmozdulást fog okozni mint németországban'' Meg Olaszországban és az osztrákoknál... Másrészt én nem tartok hasonló bumm-tól itt. Érdemes megnézni a különbségeket, mindezen országok messze gazdagabbak nálunk, az emberek fizuja arányaiban nagyobb. Az árakat pedig mindenhol a fizetőképes kereslet határozza meg, nem az eladó pofátlansága. Szal. mig az osztrákok fel sem vették a 10-30%-os esetenkénti emelkedést, főleg a piti cuccokon, addig nálunk ezt nem lehetne megtenni. Emlékezzünk az 5% áfás ügyre, elöszőr mindenki a rohadt kereskedőktől féltette a vásárlót, azután egyre másra jöttek a multik az előrehozott ÁFÁ-val... Miért? Mert megérezték vagy mert nem akarták megérezni a vásárlók előregondolkodását, a vásárlások elnapolását jövőre... az árverseny kíméletlen. Az euróval valami hasonló lesz, a multik viszik majd a zászlót, nálunk ugyis a bevásárló multi a sláger, innentől kezdve a kiskereskedők, ha nem akarnak még többet bukni, kénytelenek lesznek beszállni a versenybe... stb. Elképzelhető, hogy 1-2 hónapig, mig a népesség átszokik lesznek átvágások, bár én itt is optimista vagyok, gyanítom a legtöbb vásárló már most is dekára beosztja a minimál fizut, különben hó végére kifogyna belőle....

  • james

    aktív tag

    válasz Drizzt #98 üzenetére

    A fehér egyértelműen rosz választás. Igaz, hogy túl sok szín meg nem volt, nem maradt nekik... Azt, hogy nem feltűnő mások is mondták. Pl. Baló az Orbán vitán is úgy kezdte, milyenek leszenek az új plakátok, pedig akkor már rég kinnt voltak. Mindenesetre, mig a fekete plakát megspékelve a szomorú arcokkal teljesen szokatlan a reklámszakmában (igy ütős), addig a fehér vigyori modellekkel általános...lehet ezért nehéz észrevenni, semmi ami eltér a megszokottól... persze lehet ez is szubjektív.

  • james

    aktív tag

    válasz Sipi #71 üzenetére

    ''De érdekes olvasgatni, annyira sokféle szemszögből és módon tudja megközelíteni a témát.'' Én csak egy könyvét olvastam párhuzamos emberi sorsokról, de pont ez tetszett benne. Érdekes módon pont az árnyaltsága miatt nekem liberális jellegűnek tünt a gondolkodása, messze nem olyan beszükültnek, mint egynémely szélsőjobbos megmondónak. Egyébként még unalmasnak sem mondanám, kicsit régies a stílusa, de hát Jókai sem izgalmasabb vagy modernebb.

  • james

    aktív tag

    Az Ötmilliós Mikola elszólás után azt hittem, ezt már nem lehet alúlmúlni... hát lehetett. :( A rádióban valaki már Mengelét emlegetett, de szasz Orwell simán beugrik. Több részt is bejátszottak, és hát amiket mondott az Andrássy úti felvonulásról, ... nem normális. baja van a fülbevalóval, az egymás nyakába boruló fiatalokkal, a techno zenével... :O egyébként is a nemzeti erkölcsöt, életkedvet akarja megerősíteni, kvázi gyógyítani...( a kis fasiszta), szal elég sokat beszélt és elég egyértelműnek látszik, hogy nem félrehallásról, meg szövegkörnyezetből kiemelésnek tűnik, ez szimplán hülye. :O :O :O

    A kritikát tekintve, abszolútt elitista duma, az eddigi populizmushoz semmi köze, mondhatta volna akár Göbbels is...

    Nem tudom ez a miniszterelnök helyettesség mit jelent. Valaki felvetette (Fidesz győzelem esetén), ha Viktor lemond, vagy baleset éri (ne érje), akkor autómatikusan Mikola lenne a kormányfő, Boroshoz hasonlóan... ettől azóta is ráz a hideg. Kezdem kedvelni Viktort... :O ..., de hogy mi a f@xnak kellett Mikolát előrángatnia, nem értem.

  • james

    aktív tag

    válasz jenko #854 üzenetére

    ''Az úgy van, hogy ül a slepp a klaviatúránál, a Feri meg ölbe tett kézzel elmélázik az égen szálló felhők szépségén a székház ablakán keresztül, könnycsepp csillan meg szemében Viktor gyermekeire gondolva, majd tollbamond. Nincs is más gondja, mint hogy ezzel foglalkozzon.''

    Ez a blog különben tényleg remek kampányfogás. Nem elsősorban azbban az értelemben, ahogy említetted. Gy. az egészet úgy használja, mint egy folyamatosan élő saját hír-médiumot, ahol csak ő beszélhet, nincs időlimit és visszakérdezni (nem tudom lehet-e) is alig lehet... Világos, hogy ő írja, illetve valaki korábban már említette, hogy gyakran magnóra mondja amikor pl. kocsiban utazik, liftben bárhol. A multkor mutatták, ahogy laptopon nyomult valami pártrendezvény elötti szünetben, a színfalak mögött (nézte a blog reakciókat). Azt, minden szemforgatás nélkül mondhatja, hogy szolidális Viktorral és családjával, nem azt írta nyerje meg a választást...

  • james

    aktív tag

    válasz joey7 #967 üzenetére

    ''persze ,lehet kampányfogásnak minősíteni...''
    Az lett volna kampányfogás, ha nem szólal meg ennek kapcsán. Fidesz öngól technika. ;]
    Egyébként itt szerintem is simán őszinte, és nyilván Viktor is az lenne hasonló esetben.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #999 üzenetére

    Mi a véleményed az alelnökségéről, lehet belőle elnök, vagy ez is csak egy üres funkció. Én leginkább ettől tartok, remélem alaptalanul. :F

  • james

    aktív tag

    válasz Thyb #1124 üzenetére

    ''de ki lesz az a hülye, aki neki áll raktárra gyártani csak azért, mert alacsonyabb lesz a TB?'' Max azt tudom elképzelni, hogy több nyereség marad a cégnél, igy több marad PR-ra, esetleg fejlesztésre. Elvileg a minőségibb PR. megtöbbszörözheti a piaci igényt...kvázi tőke injekció, amiből amúgy elég kevés van.Maga a járulékcsökkentés különben mindenképpen jó lenne, csak kérdés, hogy az ára megéri-e. Mert egy megroppanó gazdaságban, menekülő multikkal még nehezebb lesz a piac és munkahely teremtés, mint eddig... Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy a feketegazdaságra spekulálnak, ami kifehéredne... de gyanítom, itt sincs akkora volumen ami betöltené a rést.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #1088 üzenetére

    Orosz tényleg egy elfogult, frusztrált, emiatt esetenként elég hülye maximum közepes riporter. Néha azért vannak jobb pillanatai, de többnyire nem. Mondjuk én nem látom különösebben veszélyesnek, csak Fideszes ne telefonáljon neki...

    Elég muris ahogy elkezd beszélgetni egy-egy telefonálóval, egészen megnyerő amíg ki nem derül a jobbos beállítottság, utána torzúl a hang (vörösödik a fej) és ''trancsír''... :DDD

  • james

    aktív tag

    válasz Thyb #1355 üzenetére

    ''Ugyanakkor nem tartanám elfogadhatónak, hogy egy ilyen család gyermeket neveljen.'' Ez persze egy jó kérdés. Nem tudom mi lenne a jó döntés. Sima hetero családok esetén is nagyon durva erkölcsi példákat láthatunk. Pl. Egyik korábbi nő szomszédunk érdekesen szabados életet élt, három apától (akik hól elmentek, hól visszajöttek) voltak gyerekei, miközben alkoholizáltak, veszekedtek, néha a rendőr jött ki... (nem voltak romák, csak szegények). Tehát levonhatnánk, hogy az ideális családi körülményeket messze nem garantálja a hetero lét, ráadásúl a ''kurvaság'' sem mondható kívánatos erkölcsi példának, ennek ellenére a gyerekek elég szimpatikusak voltak, tisztelettudók, rendesek, egymással is törődtek, jól tanultak... (anyám tanította őket). Szóval az egész erkölcs, meg nevelés messze nem olyan egyértelmű és meghatározható, mint azt sokan hiszik. Néha (bár ilyen eset most nem jut eszembe) a jó családi körülmények, a gondos szülők sem tudnak a gyerekel mit kezdeni, aki pölö kábszerezni kezd, lezüllik, esetleg meghal...

  • james

    aktív tag

    válasz viharhozo #1456 üzenetére

    A hatásmechanizmusból kihagytad a PR. elemet, ami arányaiban kis költség, mégis a legtöbb cég ezen igyekszik spórolni. Tudom mert ezen a területen dolgozom. A PR. egyébként tényleg nagyságrendileg megnövelheti adott termékre a keresletet. Ettől függetlenül, az egész koncepció bizonytalan és messze nem következik belőle semmi egyenesen, ebben egyetértünk.

    Kieg. Amíg pl. az akárhány magyar joghúrtos cég egymástól szedi el a vásárlókat, addig a PR, max egyéni különbségeket teremt, globálisan ugyanannyi joghúrt fog fogyni. Igy persze semmi értelme nem lenne. Ezzel szemben, ha együttesen lenyomják valamelyik multit, akkor tényszerüen tudnak annak kárára növekedni. Az ár pl. itt másodlagos, mert ált a magyar cuccok még ólcsóbbak is, csak ugye rondábbak és nincs mögöttük annyi TV reklám. Kedvencem a ''biztosan finom is, de én inkább a D... élőfrórás joghúrtot veszem,... mert az egészséges stb...''

  • james

    aktív tag

    válasz divot #1396 üzenetére

    ''Ki szeretne egy olyan országban élni, ahol mindenki parttalanul azt tesz, amit csak akar?'' Szigorúan véve igazad van. A gond Mikolával, hogy politikus nem szociólógus, igy ha ilyet mond mindenkinek beugranak hasonló dolgok a szocializmusból, meg a nácizmusból, az államerkölcs meg ilyesmi...ezek veszélyes üzenetek, mert elsősorban üzenetekről van szó, nem általános szociólógiai disszertációról. (A szabadságvágy különben tényleg egy mitosz, ami persze ma sem elérhető, pl. mert nincs zsé, lásd lottó reklámok. Sőt az egész lényege a lehetetlenség, ennek boncolgatása szerintem a görögökig nyúlik vissza. Mikolától viszont tényleg másképp hangzik, és én is másra gondolok.)

  • james

    aktív tag

    válasz divot #1463 üzenetére

    ''magyar ugaron egy homokos párnál nevelkedő gyereket annyi atrocitás érne, amiből csak óriási mázlival kerülne ki lelki sérülések nélkül.''
    Ebben viszont biztosan van valami, a gyerekek elég durvák tudnak lenni...
    A másikat tekintve pontosan nem ismerem a homoszekszuális szokásokat, de gondolom nem azok akarnak gyereket, akik gyakran cserélnek partnert, inkább azok, akik megállapodtak, ha van ilyen egyáltalán... Ilyen esetben az elválás talán nem gyakoribb, mint normál családok esetén...

  • james

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #1471 üzenetére

    Liberális útópia. :) Nem tudtam, hogy van ilyen, bár jobban bele gondolva kell, hogy legyen.
    .

  • james

    aktív tag

    válasz lazydog #1467 üzenetére

    Ez egy elég leleményes megoldás, de csak akkor van értelme ha nagyban csinálják. Viszont minnél többen pl. 100 felett már necces, hogy nem köpi be az egészet egy megélhetési csaló, ellenséges kettős ügynök stb. ami után a többi láncszem is beijedne és kiborúlna a bili. Szellemes de elég reszkós megoldás. :)

    Jelige: ''Amiről kettőnél többen tudnak az nem titok''

  • james

    aktív tag

    Az egyháznak természetes érdeke, hogy politizáljon. Azonban a demokráciának ez nem lehet érdeke, ugyanis a demokrácia elvileg egyéni szavazásról szólna. Az egyház sok jó tulajdonsága mellett véleményformáló erőként is működik. Ugyanakkor önmagában egy olyan önnálló szervezet mely valahol mégis a demokrácia kategóriáin kivűl helyezkedik el, tekintélyelvű és felülről vezérelt. Állam az államban, melynek saját érdekei is vanak, melyek szükség képpen nem feltétlenül esnek egybe az ország érdekeivel . Pl. nekik tetszik az egyik párt, mert megemeli a támogatásokat... miközben nem törődik a külpolitikával, gazdasággal stb. Persze nem ez a dolga, viszont a választás meg erről is szól. Aztán el lehet menni abba az irányba is, hogy ki tud többet igérni az egyházaknak, de ez megint nem egészen demokratikus módszer, inkább hasonlít a lefizetéshez.

    Szerintem kb. olyan minha pl. a posta presszírozná a dolgozókat, hogy kire kell szavazni, mert a postának is vannak érdekei...

  • james

    aktív tag

    válasz lazydog #1481 üzenetére

    ''Pedig sokkal többen tudtak róla.'' Ez irónia? Vagy volt feljelentés, tanukkal?

  • james

    aktív tag

    válasz joey7 #1510 üzenetére


    Ez igy elég fenyegetésnek tűnik. Kiváncsi leszek a gyakorlatban hogyan ellenörzik a mobiltelefonálást, a folyosón a választóhelység előtt, ha szól a buktafon, odarohannak és belehalgatnak...nyilván az SMS-eket is el akarják majd olvasni... :F

  • james

    aktív tag

    válasz fokukac #1527 üzenetére

    ''csak akkor ruháznak be, ha úgy látják, hogy tudják növelni a rendelésállományukat.''
    Ismerek jópár céget, akik egyszerüen csak tartani szeretnék az eddigi szintet, de elég nehezen megy. A multik meg az EU-s konkurencia nagyon erős, ráadásul a magyar konkurencia is erősödik. A Portokom, mint magyar laptop cég is vergődött a vége felé, utólsó szabad tőkéjüket egy TV-Oriásplakát kampányra költötték (szabadsághidas), valószínüleg nem volt elég. (Illetve voltak azok stiklik is, gondolom mert nem bírták tartani az árat, állitólag a nyugati multik nyoták fel őket) Szóval sok esetben kötelező a visszaforgatás, különben bezárhatnak. Mondjuk ettől még nem lesz több munkahely, de legalább kevesebb sem.

    [Szerkesztve]

  • james

    aktív tag

    válasz joey7 #1536 üzenetére

    KOKO hitelességét jelentősen rontja az a 27 millió, amit kapott ajándékba a legutóbbi 2 választás között, épp a Fidesztől.

  • james

    aktív tag

    válasz joey7 #1562 üzenetére

    Biztos nem szabálytalan, hisz törvényt csináltak hozzá. A gond mindig azzal van, ha sokan akiknek a törvény ugyanúgy megengedné a pályázatuk alapján a támogatást, már nem kapnak mert elfogyott a keret. A kivételezés a lényeg, a VIP listák, benfektesek stb. Valószínüleg ez a minden államilag elbírált pályázatra vonatkozik, igy az MSZP-sekre is. Bár állítólag a Széchenyi terv esetében gyanúsan sok ilyen ''visszaélés'' volt (ezt nem tudhatom).

  • james

    aktív tag

    válasz szöSsZI #1572 üzenetére

    Az én véleményem ebben a kérdésben elég szerény, de hátha számít valamit.
    A magyar emberek többsége az ominózus népszavazáson nem modott véleményt, nem az érdektelenség okán, inkább mert alapvetően rossz lehetett a kérdésfeltevés. Homályos, ködös igazából csak arra volt jó, hogy politikai célokat szolgáljon. A parlament bízom benne, hogy mindenféle népszavazás nélkül is elő fogja venni a kérdést, és létrehoznak egy normális törvényt, amit azután már népszavazás elé lehet terjeszteni. Állítom, hogy normális és őszinte kérdésre a népszavazás is normális választ adna, szerintem nagyon nagy többségben megszavaznák a kettős állampolgárságot...

    A szavazati joggal viszont már több baj is van. Egyrészt nem tudom lehet e a határon túlról felelősen megítélni az itteni pártok ténykedését, az itteni életkörülményeket, és azt, hogy vajon melyik párt programja szolgálja hívebben az egész Magyar nemzet érdekeit. Sajnos a kampányolás mindkét oldalon túlzásokhoz vezet, ezért pusztán egy kampányból ez nem megítélhető. Tehát pl. egy határon túli kampányolásnak sem lenne sok értelme önmagában, ez valószínüleg még az itteni kampánynál is undorítóbb lenne, pl. mert kint könnyebb hazudni.

    Valaki korábban felvetette, hogy mennyivel jobb lenne ha magyarok jönnének át ide dolgozni a határon túlról, mint pl. kinaiak, vagy törökök. Én ezzel egyetértek. Azonban itt is rengeteg teknikai probléma van, a TB kassza körül állandóan kavarnak, bár remélem ez is megoldható lenne.

  • james

    aktív tag

    válasz joey7 #1577 üzenetére

    Mondom jogilag minden rendben volt. Ott lehet visszalés, hogy a Fidesz baráti cégek kapnak támogatást, az MSZP baráti cégek nem, de hallottam olyanokról (ismerősökön keresztül) akik szintén nem kaptak, csak úgy. Ez a kivételezés. Különösebben nem undorító jelenség, nem szimpi de mindenki ezt csinálja, az egyfajta ''neo hűbéri'' rendszer. Azonban aki ebből részesül, az innentől kezdve minimum megkérdőjelezhetően marad elfogulatlan. Kokó-t különben én is kedvelem, mit embert és sportolót, csak politikai véleménye innentől kezdve számomra nem kifejezetten hiteles.

    [link]
    Ez egy elég friss hír, lehet csak kampányfogás. Ettől függetlenül elég reálisan hangzik, teljesen egybe cseng azzal, amit az önkormányzatok is reklamáltak a Fidesz éra alatt.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #1705 üzenetére

    Hallottam Wittnert nyilatkozni a klubon még amikor előszőr került szóba a neve. Tényleg tele volt haraggal, de ez mondjuk nem lett volna meglepő, sokan vannak igy. Ennél sokkal érdekesebb volt az utána betelefonáló őt ismerők véleménye. Eszméletlen reakciók voltak, akik ismerték 56 elött és az 56-os forradalom kapcsán folytatott ténykedését. Volt egy fickó, akinek a barátja a barikádokon halt meg... Nem voltak annyira bunkók, hogy fűt fát kiabáljanak, de sejtették, hogy a Forradalomnak két arca volt, és Wittner (inkább, vagy részben?) azt a részt képviselte, amiről nem szoktunk beszélni. Teljesen hiteles volt, és ők is szégyelték az egészet. Valami nő meg ismerte korábbról is, mert közel laktak, az is teljesen kiborult. Az egész müsor a továbbiakban elég meglepő irányt vett, ugyanis végig teljesen kiakadt, de messze normálisan nyilatkozó telefonálók váltották egymást, mondhatni megdöbbentő volt.

  • james

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #1748 üzenetére

    Ez a fajta cinizmus a Fidesz egyik legjellemzőbb módszere. Ők szerintem arra gondolnak, a ''cél szentesít'', én utálom.

  • james

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #1752 üzenetére

    Tölgyesi ezt nagyjából jól látja. A Fidesz sz@rik az értelmiségre, a célcsoport a vidéki mezővárosok falvak hiszékenyebb csodaváró lakossága. Arra gondol ugyanúgy megnyerheti a választásokat, ahogy ez Bush-nak is sikerült. Sok Fidesz hívő, meg egyáltalán nem foglalkozik, hogy ki miket mond. Ha mégis azt csont nélkül elhiszik. Ismerek ilyeneket is, értelmesek, szeretik Viktort mert olyan ''fiatal'', de már Rogánról, vagy Áderről nem hallottak. (mondjuk ez a beszélgetés még négy éve zajlott, de a jelenséget jól mutatja)

  • james

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #1768 üzenetére

    Csak a pontosság kedvéért. A fidesznek is van pozitív TV reklámja, a fehér ''jobb lesz neküknk'', míg az MSZP-nek ott van az Orbánfikázó ''nem volt jelen'' szösszenete. Ez a negativ ''leszavazták a népet'' amire utaltál, a motívumokból ítélve az MSZP Orbánt hiányóló kampányának ellenpontozására lett kitalálva, valószínüleg hevenyészve. Ettől eltekintve az üzenet a kihozható maximum, már a negatívumból. Megint más kérdés, hogy jó-e ez a Fidesznek, mert így teljesen elterelődik a hangsúly a pozitív kampányukról, marad a váltig unott fikázás.

    Egyébként az egész egy populista csúsztatás. A Fidesz a javaslatait, megcsinálhatja, ha ő kormányoz. Ha a mostani kormány ezeket elutasítja, annyit tesz nem ért egyet velük, ez végül is a kompetenciája, ráadásúl ők felelnek a kasszért csakúgy mint a hiányért. Másrészt erős kétségeim vannak afelől is, hogy a 3.2 millió ember átlagából leszürt programnak lehet-e köze a politikai realitáshoz.

  • james

    aktív tag

    válasz tildy #1777 üzenetére

    Fikázó... Mondjuk az ellenzék legfőbb emberének dedikált reklám keretében való mínősítése mégiscsak negatív kampány, bezézve neveztem fikázónak. Az, hogy a jegyzőkönyv szerint igaz egy dolog. A jobb oldal mindesetre vitatja, hogy ettől még Viktor alkalmatlan lenne, pedig pont erre céloz a reklám. Érdekes viszont a heves ellenreakció, ezek szerint mégiscsak ült a dolog.

    A privát véleményem szerint egyébként a politikusnak zömmel a parlamentben a helye nem pedig az utcán, kivétel lehet pl. a kampány, mert ennek meg ez lenne a célja.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #1834 üzenetére

    Elképzelhető, hogy szelektálták a telefonálókat, meg maga a rádió is szelektál. Biztos van aki szerette, csak az nem halgat klubot. :) A megszervezésben viszont nem hiszek.

  • james

    aktív tag

    válasz bitfarkas #1872 üzenetére

    ''Rákérdez a telefonos kisasszony, hogy melyik témakörhöz tetszik? Aztán kész, vagy adásba kerül, vagy nem.'' Itt elvileg benne van egy finom szelekció lehetősége, pl. egyik témára ráerősítve, ha nagyon akarnák. Mondjuk én sem tartom valószínűnek, de ki tudja...

  • james

    aktív tag

    válasz Thyb #1877 üzenetére

    ''Simján szelktálhatnak, ugyanis ami nekünk élőben elhangzik, az pár percel általában korábbi felvétel.'' Azt hiszem, ebben a műsorban a visszhang elég gyakori, ilyenkor jönnek azzal, hogy halkítsa le a rádióját. Elvileg akkor egyenesben kell mennie, minimális késéssel. Különben jó a felvetés, ravasz egy technika.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #1895 üzenetére

    Melyik magyar rádiót ajánlanád, hasonló témában?

  • james

    aktív tag

    válasz tiv61us #1972 üzenetére

    Szerintem is van jogosúltsága a Nemzeti Liberális kategóriának. Ellenpontja a kozmopolita liberális lehetne. Tulajdonképpen az Unió is inkább ilyesmi, ráadásul a globalizációval a kozmopolita szó is konkrétabb értelmet nyert. Szerintem az SZDSZ inkább ezt a vonalat hozza. A Nemzeti Liberális tényleg az lehetne, aminek a Fidesz indult, és volt még 98 elött...kb. Elvileg a két megközelítésnek egyáltalán nem kéne utálnia egymást, mert a liberális gondolkodás a toleranciát is jelenti, másrészt bizonyos problémákra valószínüleg más megoldást javasolnának... eltérőt de nem feltétlenül rosszakat.

  • james

    aktív tag

    válasz moma #2332 üzenetére

    Igazándiból nem konzervatívra gondoltam. sőt a vallásosságnak sincs köze ehhez szerintem. Nálam a konzervatívizmus eléggé a másik oldalon van, ugyanide tartozik a vallás is, lévén a vallás önmagában egy elég konzervatív életfelfogás. A Fidesz akkor kezdett megváltozni, amikor elindult ebbe a konzervatívabb irányba, igy a liberális elveikből semmi sem maradt.

  • james

    aktív tag

    válasz tiv61us #2334 üzenetére

    ''nekem a ''nemzeti'' akarmivel kapcsolatban csak a z a gondom, hogy olyan erzetet kelt,hogy a tobbi nem nemzeti, azaz magyarellenes, es igy tovabb.....''
    A mai általános szóhasználatban legalábbis elég sokan tényleg így illetve erre használják ezt a szót. Én inkább arra gondolok, hogy elvileg megfogalmazható egy internacionális ''globalista'' liberális ideológia is pl. külföldre terjeszkedő cégekkel, sok külföldi tőkével, nyilt gazdasággal, kozmopolita páneurópai életérzéssel...stb. Itt a Nemzet kategória helyébe inkább az Unio vagy emberiség léphetne (mondjuk ez még elég utópisztikus, de mintha errefelé (is) haladna a világ) Ettől ez még nem lesz ''nemzetellenes'', bár a hangsúlyokat nyilván máshová helyezik. A ''Nemzeti Liberalizmus'' elvileg lehetne egy jó értelemben vett lokálpatrióta változata az előzőnek, de semmiképpen nem lehet kirekesztő, mert az már nem lenne liberális...

    [Szerkesztve]

  • james

    aktív tag

    válasz divot #2358 üzenetére

    ''Egymás torkának ugrásról meg majd akkor beszélhetünk, ha a pártok vezetői a másik párt szimpatizánasinak fizikai bántalmazására szólítanak föl.''

    Ennél szerintem többről van szó. Amikor egyik párt azt mondja a másikról, hogy az munkanélküliséget okoz, elherdálja az államvagyont, különben is a gyilkosok utódpártja, meg rárontók stb. Akkor azt nagyon sok ember úgy veszi, hogy családját egzisztenciáját fenyegeti a másik oldal, igy ''jogos önvédelemből'' fog plakátot tépkedni, füttyögni, dobálni, stb... Az egész a politikai kommunikáción múlik, ami meg pont a politikusok felelőssége. Lehet ezt az ellenfél tiszteletben tartásával is csinálni, igaz akkor meg mutatni kéne valamit. A másik negligálásával ez megspórolható elég csak létezni, amúgy ez rendkívül kényelmes pozició.

  • james

    aktív tag

    válasz faster #2550 üzenetére

    ''Vagy van olyan valaki, aki ismer tényleges hazaiafakat is, akik nem ragadtak meg a pofázás szintjén?'' Várd csak mi lesz, ha nyernek. ;]

  • james

    aktív tag

    válasz lazydog #2654 üzenetére

    Ebben azért hatalmas kockázat lenne. Egyrészt az MSZP magától nem fog bukni, a helyzet azért ennyire nem rosz. Maga Gyurcsány sem hülye, ráadásúl Kóka sem az. Erőszakos pl. provokált karhatalmi visszaélés utáni hatalomátvételt az EU nem hiszem, hogy engedne. Továbbá ha a Fidesz elbukja a választásokat, 5-10% os további lefelé csúszás várható autómatikusan, ahonnan mondjuk elég nehéz előrehozott választásokat nyerni. Általában az sem szok jót tenni egy pártban, ha megindul a belső bünbakkeresés a leszámolás meg ilyesmi. Lehet Viktor ezt megúszná, de a párt könnyen veszthet még 5-10%-ot. Innen viszont már nem hiszem, hogy lenne vissza út.

  • james

    aktív tag

    válasz joecontra #2904 üzenetére

    ''Kérdem én, akkor mi a bánatot akar?''
    Pedig elmondták. 4 év ellenzékiségre készülnek, hogy ezalatt felszívják a széteső Fidesz szavazóit. Szerintem elég reális, bár ehhez nem ártana újítaniuk, meg fiatalítani stb. Hisz a Fidesz image része a fiatalos dinamizmus, mégha ez mostanra már csak illúzió...

  • james

    aktív tag

    válasz vati #2885 üzenetére

    Ebben van valami. Elég egyszerü magyarázat, ettől szép.

  • james

    aktív tag

    válasz faster #2936 üzenetére

    ''Aztán a fene tudja, ha mégis hajlandóak a koalícióra, ők lehetnek a mérleg nyelve, akkor kemény csatákat fognak vívni a Fidesszel.''

    Ezt a koaliciót már megpróbálták és csak vesztettek rajta. Persze volt médiaszereplés meg ilyesmi de a szavazótáboruk nem nagyon növekedett. A Fidesz szétesésével épp ők nyernének a legtöbbet...én erre játszanék.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #3456 üzenetére

    ''Ha jobboldali beállítottságú vagy, hogy szavazhatsz az MSZP-re Nálam ez a kettő sehogy sem fér össze, legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy nem megyek el szavazni. Bár azt se nagyon csípem, hogy nélkülem dőlnek el a dolgok. ''

    Már elég sok topikosról kiderült, hogy az első Fidesz kormány idején a jobb oldalra szavaztak, és én is. Attól, hogy a másik oldalra szavaz valaki, pont hogy nem az elveit adja fel, inkább a kisebbik rosszat választja az ország érdekének szem előtt tartása mellett. (az ország érdeke persze pátoszosan hangzik, de az egyéni érdekkel ha az illető nem politikus nagyjából mégis egybe esik). Jelenleg az MSZP liberális koalíció még mindig korrektebb, demokratikus és külpolitikát tekintve sikeresebb kormányzással kecsegtet, mint a Viktor vezette de Mikola és Semlyén féle alakokkal felhígult Fidesz. Ez persze egy vélemény, de ha valaki erre jutott, akkor teljesen természetes, hogy az esetleges személyes vagy egyéb szimpátiáit mellőzve, az elveinek megfelelően szavaz. Elfogadható ha mégsem, de nehogy már ciki legyen ha igen.

    Illetve ott van az az elv is, miszerint a jobb oldal megújulásának jót tenne egy vereség. Ennek fényében az utolsó mondatod is más értelmet nyer. Pl. mert egy visszaeső Fidesz szavazó bázis, egyértelmű utalás arra, hogy a jelenlegi irányvonal rossz. Ugyanez volt a népszavazásnál is, a tartózkodás mint lehetőség egyben üzenet is.

  • james

    aktív tag

    Ez a boritékos megnézős dolog, persze nem a csalások miatt lenne. Sokkal inkább a bizonytalanok elijesztésére. (hátha látják az x-et, és akkor kirugnak a munkából stb...) Mondjuk, hogy nem látszik át a papír, de hányan hiszik ezt el?... inkább el sem mennek...''Távol kell tartanunk a bal oldali szavazókat...'' :(

    Szerintem elég elgondolkodtató, hogy 3-év bünti jár annak aki ad vagy vesz választási papírt. Az sem mellékes, hogy csakis a bizonytalanokat lehetne megvesztegetni, de azok ugye elég bizonytalanok (mondjuk el se mennek), és a 3-év nem biztos hogy feldobná őket. Az egész gyakorlatilag kivitelezhetetlen. Egyik rádióban volt róla szó, hogy egyszer páran haverok megcsinálták, de nem csalás okán, hanem mert mind egy pártra akartak szavazni, de nem bíztak egymásban, kvázi megnézték egymás voksait...innen a mitosz.

  • james

    aktív tag

    válasz Frakk #4563 üzenetére

    Háború esetén tényleg az. Ellenben egy két berepülő ellenséges (pl. elmebeteg, terrorista) gép ellen jó. Jobban belegondolva erre más módszer nbincs is. A rakéta pl. esetleg leszedné a gépet, de akkor nem lenne vizuális kontakt, akár utasszállító is lehet. Ugye volt egy eltévedt sportgép az USA-ban, amiben két öreg ücsörgött, azután az F16-osok közelről látták és jeleztek nekik merre menjenek. Szóval kell valamennyi vadászgép, ráadásul a szükséges minimum a különböző tartalékok miatt kb. ennyi lehet. Még jó, hogy nem veszünk több száz gépet, amit aztán valami NATO háború ürügyén sz@rrá amortizálna a sivatagi homok...

    Amennyire tudom. Ezek a grippenek simán leszednek egy átlagos F16-ost annélkül, hogy az észlelné őket, ugyanez vonatkozik a legtöbb régebbi géptípusra is. Kis fogyasztású, kis helyen száll fel és le, lassan amortizálódik... tehát elvileg jó gép. Amit viktorék mondtak a svéd ellentételezésről, azt nem tudom mennyire igaz, de jól hangzik.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #4337 üzenetére

    ''Tudod mi fog itt kialakulni, ha a Fidesz szétesik?
    Néhány évtizedre szóló baloldali áldemokrácia. A jobboldali értelmiség megy a levesbe, a jobboldali média szintén''


    Szerintem ebben a kérdésben nagyon borulátó vagy. Nem a jobb oldal fog szétesni, hanem a Fidesz. Valaki a kisgömböc hasonlatot hozta fel ennek kapcsán. ;) A másik érdekesség, hogy míg a jobb oldalt a bal oldal rémképe tartja össze, addig a bal oldalt a Fidesz (ill a tolvaj banda) iránti ellenszenv. Szóval ha a Fidesz kiesik a képből Viktorékkal együtt, akkor a bal oldal is elveszti a jelenlegi kohéziós erőt. Ugye mégiscsak kell az az undok ellenségkép. A másik fele, hogy ha a Fidesz veszít és Viktor lemond, attól még nem lesznek az emberek MSZP fanok. Egyszerüen keresni fognak egy pártot akire szavazhatnak, lehet ez az MDF, MIÉP, neo Fidesz, stb...

    Szerintem az a baj, hogy a vezetésben ezt az egészet háborúnak fogják fel, ha az arcvonal beszakad az egész front összeomlik...pedig nem. A politikusok népképviselők, ha ők alkalmatlanságuk miatt buknak, akkor jönnek helyettük mások. A nép a megbízó ugyanis nem változik... ;)

  • james

    aktív tag

    válasz ToRR3nt3 #4759 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy ez a plakát vs személyi kultusz, hatalmas csusztatás. A szobrok amikre Viktor utalt, az örökérvényű hatalmat szimbilizálták, még a Szfinx is idekerült... ezek a szobrok a végtelen utókornak készültek kőből bronzból. (a ledöntésük is szimbólikus) A plakát meg max egy hónapra, azután kuka. Pont ez a különbség a személyi kultusz és a reklám között. Egyébként az MSZP kampánya tényleg egyemberes, Hiller pl. egyáltalán nem szalonképes, de ez csak stratégia nem pedig kultusz.

  • james

    aktív tag

    válasz klepto #4763 üzenetére

    ''Nekem ez a fajta stabilitás egyfajta megbízhatóságot is jelent, mert tudom, hogy kire és miért adom, vagy nem adom a voksomat.''
    Valójában pont ez a személyi kultusz, egy arc egy ideológia. Tényleg stabil, ált halálig szok tartani. :DDD Politológiailag azért sem szerencsés, mert egy arc sohasem képes megfelelő válaszokat adni a megfelelő kérdésekre. Az ilyen túl konzervatív kormányzat, nem lesz képes alkalmazkodni a megújuló kihívásokra, mert állandóan a saját egójában és az általa vallott mindenki számára kötelező közjóban hisz. Ennél sokkal modernebb megközelítés, a feladtra szabott program (szakértők általi) és a programban hívő hiteles politikai arc párosítása. És itt szóba sem került a diktatúra, meg ilyen nyalánkságok.

Aktív témák