Keresés

Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz faster #442 üzenetére

    de mekkora sikere volt a kongresszuson.
    nagy taps, röhögés, ''úgy van!'', stb.

    szóval ez egy általánosan elterjedt nézet arrafelé.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz faster #442 üzenetére

    Nem tudom. Mindenesetre hiba volt. Aki ezt el tudja fogadni, az már úgyis a fideszre szavaz, tehát fölösleges neki pluszban mondani akármit is. Aki meg bizonytalan, annak nem ezt kell mondani. Lehet, hogy szegény túl sokáig volt csendben, és ez jött ki belőle így hirtelen.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • lazydog

    addikt

    válasz faster #442 üzenetére

    Szó volt erről az ATV Újságíró-klub műsorban.
    Egyik álláspont szerint a nemzet orvosa elszólta magát, kikotyogta ami még nem volt időszerű.
    Másik verzió, szándékos volt az őszinteség, szavazat, illetve választói részvétel maximalizálás céljából.

    Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz faster #442 üzenetére

    SZVSZ ez csak kicsuszott a szajan, de maguk kozott ez biztos regota tudott volt.
    Multkor DFT menocsavozott a 2/3-s tobbseggel, hogy akkor aztan hudejo lesz, persze, mert akkor csipobol megad(hat)nak az allampolgarsagot a hatarontulikanak, es semmit nem tehetne ellene senki, bebiztositanak magukat elegge jo idore -akar 20evre is-, nem lenne nepszavazas sem meg semmi, max 4 ev mulva valasztasi nepszavazas, de ha itthon akkor az MDF jelenlegi szintje ala is esnek, az sem baj, mert a kintiek szavazataival akkor is gyozhetnenek. Aztan a mi, Magyarorszagon elok adojabol tamogathatnak a kintieket, akik ezert cserebe siman rajuk szavaznanak megint, mert de jot tett veluk a vezir...a sajat adonkbol venne/vehetne meg oket ellenunk, akik itt elunk.


    hobizoli

    [Szerkesztve]

    több drón kell ;P

  • Rive

    veterán

    válasz faster #442 üzenetére

    Én sem tudom hova tenni Mikola megnyilvánulását, hogy mennyire kell ezt komolyan venni. Azt sem értem, ha a háttérben tényleg ez volt a cél, ezért támogatták a népszavazást is, ezt mi a fenének kellett elmondani nagy nyilvánosság előtt.
    SZVSZ.

    Úgy hívják a dolgot, hogy alkalmazkodási kényszer. Amikor valaki hirtelen belekerül a fénybe, és úgy érzi, hogy mindenáron meg kell felelnie a felé sugárzó elvárásoknak. Ez legtöbbször oda vezet, hogy durván rátesz még egy lapáttal minden addigira, szimplán azért, mert úgy érzi, a tömeg (vagy a vezetőség) ezt várja el tőle.

    Elég kemény kihívás ezt a kényszert figyelmen kívül hagyni, és ragaszkodni az eredeti mondanivalóhoz. A nyilvános beszéd egyik legnagyobb nehézsége, hogy a szónok ne alárendelje magát a közönség reakcióának, hanem az eredeti tematika keretein belül maradva reflektáljon rá.

    Nomost, Mikola néhány héttel/nappal ezelőttig még csak egy utolsó senki volt a Fidesz vezérarában: most meg a második ember. Ráadásul rögtön küldik is kapánybeszédeket mondani. Nincs benne semmi meglepő, hogy kiszaladt a lába alól a talaj. Nam igazán szeretném megtapasztalni, amit most érezhet.

    Emiatt hajlamos vagyok némileg kevesebb jelentőséget tulajdonítani a beszédnek Mikolát illetően. Nem önmaga: elbukott az általa érzékelt elvárásokkal szemben. Ugyanakkor erősen aggaszt, hogy Mikola belülről ilyennek látja a Fidesz elvárásait. Ezek nem passzolnak semmiféle demokratikus párthoz.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Aktív témák