Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tresh

    addikt

    válasz Geller72 #1313 üzenetére

    Röviden és tömören ronda és pici autó :D 307 sw 2.0 hdi 90 ló vagy 110 mindegy melyik de én tuti ezt keresném.Előbbi mellet az szól hogy nincs kettőstömegű. Ezek megbízható bosch rendszerű motorok olaj+szűrő csere 10k/ként és nem lesz vele baj. Csomagtér terén köröket ver a 206-ra. Futóműve is strapásabb ( nem torziós mint a 206-é ami ugye irtó kényelmes de ha elfárad terpeszbe áll az meg nem olcsó mutatvány), akár 7 személyes is lehet (igaz hátra csak valami 150-es emberke fér el max 50kg val :D 1.6 HDi egy jó motor de inkább az újabb generáció az első nem volt tökéletes plusz én még mindig azt tartom hogy autózni cm3-ből lehet és ha már pályán 150-nel akarsz mászkálni akkor a 2.0hdi a jobb választás. A fogyasztás meg vezetés technika függő ha jó a lábad 5,5-6 liter között elleszel vele a nagy átlagba. 150 nél a 7 litert is be fogja verni , de hát valamit valamiért! Alkatrész semmivel se drágább vagy olcsóbb mint más típushoz.

    [ Szerkesztve ]

  • dj79

    senior tag

    válasz Geller72 #1313 üzenetére

    Nos, Tresh már minden érdemlegeset leírt, pár dolog: a 90 lovas HDI motor RHY kóddal siemens rendszerű.
    Az erősebb 2.0 HDIk vannak bosch cuccal összerakva, cserébe ott már van kettőstömegű és FAP. A 307 break/sw nyújtott tengelytávval készült. Elektronikai bugokban a 307 egy picivel másabb, mint a 206.
    Fontos, hogy a kormánykapcsolót ellenőrizni kell mindegyiknél, hidegen-melegen.

    http://www.peugeot307club.hu/index/kocsi_vasarlaskor_nezd_meg/0-33

    A motorokról a fenti linken találsz némi leírást.

    Fogyasztás: a vegyes fogyim a 2.0 HDI 90 lovas 307 kombival 5,9-6,1 között van, bár pályán én óra szerint 140 fölé nem megyek általában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák