Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz kmatalik #2317 üzenetére

    Vélhetően átálltak QLC-re és próbálják menteni azzal hogy itt is SLC cache-t használnak
    Viszont nem értem hogy az elején elkezd írni 500-600MB-ot 75-80MB-al aztán ha ez elfogy vissza esik 35-38MB-ra a következő 3GB írásnál és csak utána éri el a végleges NAND sebességet. Ez a két lépcső nem tudom mi mert ezekben nincs DRAM cache mint az SSD-ben, itt maximum SLC cache lehet amire beáldozzák azt a 3-4GB mennyiséget
    Ami viszont szomorú hogy olvasni is csak addig a rövid ideig tud gyorsan amíg tart a cache, utána az általad írt 75-80MB stabilan miközben a 2-3éves 32GB-os Ultra Flair és Fit pendrive-om mind tud tartósan 140MB felett olvasni
    Sajnos fel kell készülni hogy így olcsósítanak hogy sz@rabb lesz és már nem igaz az a tény sem mint régen hogyha 2x nagyobbat veszel gyorsabb is lesz. Hát nem biztos már mert lehet a mostani 16-32-64GB verziót ugyanebből még TLC-vel csinálták és az emiatt gyorsabban ír és olvas 128GB-tól meg már QLC-vel olcsóbb megoldani az meg lassabb lesz



    32GB-os több éves de 2x gyorsabban olvas és kb. azonos sebességgel ír mint a friss ropogós 128GB-os
    Ennyit erről, remélem tudtam segíteni itt másoknak mik a fejlemények Pendrive terén
    Sincerity-től vettem, kizárt hogy hamis lenne mert évek óta ajánlott eladó

    Látszik itt is hogy a régebbi 32GB cuccnál nem két lépcsőben esik a sebesség hanem van egy 100MB körüli gyors írás majd utána egyből a végleges NAND sebességre esik vissza.

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák