Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz horvathd #4132 üzenetére

    Nos akkor ez elég elfogadható levezetésnek, viszont részemről a Bankkal szemben elfogadhatatlan...
    Így kell 6% -os jutalékot kicsalni az emberektől?? (ez csak sima fizetésnél, mert visszafizetés esetén közelítjük a 10%-ot!)

    Bár ez nekem akkor sem tűnik jogosnak, hogy csak azért, hogy le tudja vonni az 1%-ot azért átváltja $-ba aztán visszaváltja Ft-ba az összeget.. Nyilván vételi és eladási árfolyamban.. Ez sima lehúzás és lehet nem is jogszerű..

    paypal-lal fizethetek pl. neked is... Magyarok vagyunk mind a ketten, akkor most mi van? Ilyen esetben is le kell vonnia az 1%-ot, azon az áron, hogy még közben +5%-ért átváltja $-ba meg vissza az összeget csak azért mert külföldi a paypal????

    Pláne elmondásaitok szerint (Flashcash #4118) MKB-nál ez nem így működik.. Az a kártya nem VISA?
    Anno pont itteni javaslatra kértem visa-t, mert hogy az $ alapú, és mivel úgyis $-t akarok fizetni ez a legjobb nekem..

    Az meg a legnagyobb érdekesség, hogy pont az Unicredit csinál ilyen lehúzást, akinél a paypal is vezeti a számlát.. :U

    Végülis visszanéztem a számlatörténetet és minden ilyen fizetésemnél ezt csinálták..
    Ezek szerint még akkor is jobban járnék, hogyha a paypal-nak $-ban fizetnék és így elvileg csak a bank váltana, ráadásul a Visa pénzneme a $,úgyhogy az 1%-ot sem vonnák le... Ezt át lehet állítani? Lehet így is?

    Illetve akkor így még egyszer és joggal él a kérdés, miszerint refound esetén lehet-e kérni a paypal-t, hogy ne utalja vissza a kártyámra a pénzt, hanem maradjon a paypal egyenlegemen?

    Vagy van más megoldás? Pl. cseréljek kártyát?? Vagy komplett Bankkal együtt cseréljem?? :F

    Mit javasoltok??

Új hozzászólás Aktív témák