Új hozzászólás Aktív témák

  • Bash

    őstag

    Üdv!

    Ma egy másik ügy kapcsán utánaolvastam néhány dolognak VISA Electron kártyákkal kapcsolatban, ha jól tudom Magyarországon sokan csak ilyen kártyával rendelkeznek.
    Az információk alapján azt vontam le következtetésképpen, hogy ugyan korlátozottan, de lehet használni VISA Electron kártyát is online (beleértve PayPal-t is), viszont ehhez több feltételnek teljesülnie kell:
    - a kártyát kibocsátó banknak engedélyezni kell a kártya online használatát (nem tudom, hogy ezzel kapcsolatban mi az általános gyakorlat magyar banki körökben);
    - a kártya hátoldalán az aláírás mezőben lennie kell egy háromjegyű számnak, amit a legtöbb helyen CVV biztonsági kódnak hívnak (VISA CVV-nek, CV2-nek vagy CVV2-nek, MasterCard CVC2-nek, American Express CID-nak hívja négyjegyű és a kártya előoldalán található, Discover Cardmember ID-nak hívja), egyes országokban PayPal még enélkül a biztonsági kód nélkül is elfogadja a VISA Electron kártyákat, ha 000-t használnak helyette;
    - fenti feltételek teljesülése esetén sem biztos, hogy siker koronázza VISA Electron kártyával rendelkező ügyfelek online vásárlási szándékát, ugyanis az elfogadóhelyek (ebben az esetben online boltok/áruházak) is dönthetnek úgy, hogy nem fogadják el az kártyát érvényes fizetőeszközként.
    A puding próbája az evés, azt tudom javasolni, hogy aki érdekelt az ügyben, az kipróbálhatja.

    http://bashtravel.com/

Új hozzászólás Aktív témák