Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BoneDragon

    veterán

    válasz sirdond #25141 üzenetére

    Az sajnos jövőhétre már csak 1-2 ezres nézettség lesz. A húzó streamerek hamar tovább állnak. Nem hiszem, hogy bármit is változtatnának emiatt a PoE-n, pedig erősen ráférne.

    [ Szerkesztve ]

  • 0karmacoma0

    senior tag

    válasz sirdond #25141 üzenetére

    Ja, egyetértek. Rosszat semmiképpen nem tesz, ha rendes konkurenciájuk van, ráadásul tanulni se szégyen tőlük.

    GGG-nek annyira azért nem kell izgulnia. Kb úgy állnak a piacon, mint a wow anno, hogy ennyi év alatt annyi kontent került bele, hogy hiába jönnek ki a riválisok jó ötletekkel és játékokkal, egyszerűen képtelenség annyi mindent belerakni egy új játékba, hogy ne tűnjön üresnek a 2020-as poe-hoz képest. Jó ütembe kezdték el fejleszteni a POE 2-t is. Mire szimplán elévülne a játék a riválisokhoz képest, addigra nekik is lesz egy korszerű motorjuk, ami ráadásul magát a közösséget is felrázza. Kizárólag a katasztrofális design döntésektől kell félniük, de eddig ügyesen egyensúlyoztak a saját és a játékosok elképzelései között. POE 2 kapcsán jó pár alapvető dologhoz akarnak hozzányúlni, remélhetőleg továbbra is jó irányba viszik a játékot.

    Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

  • reelc

    veterán

    válasz sirdond #25141 üzenetére

    Elnézést az OFFért kíváncsi voltam Wolcen véleményekre, hát benéztem ide is.

    Tudod, reklám, kapnak a Streamerek ingyen példányt, nem hiszem, hogy az ő nézettségüknek olyan rosszat jelent, ha mondjuk havonta 2-3 alkalommal nem a megszokott játékaikat tolják. Úgyhogy én ezt nem kezelném fegyvertényként.

    A GD valóban máshol van, első sorban a single playerre kiélezett mivolta miatt és ezért nincs központi szerver. Többek között ezért is sokkal kevesebb a játékosa mint a PoEnek, viszont magasabb a többi Steamen futó hasonlóénál.

    "Nekünk, játékosoknak viszont ez a legjobb, mikor verseny van és van lehetőség minél jobb játékokból választani egy műfajon belül, nem is emlékszem, mikor volt olyan az elmúlt 20 évben, hogy 3 minőségi ARPG legyen egyszerre a piacon,"

    Én emlékszem, 4 éve ez a helyzet, mióta kijött a Grim Dawn. Tudom van akinek bejön, van akinek nem (minőséget említettél, és szerintem kevesen vitatják, hogy az-e). De a kora ellenére a kb. 5000+ játékosszám napi szinten megvan, 92% pozitív Steamen. Egy aréna DLC és 2 kieg még a 4 év alatt szerintem beszédes és a rengeteg patch, köztük tartalmiak is a mai napig. Mindez egy kis indie csapattól (most 13 fő és nem is dolgozott rajta mindenki), hagyományos üzleti modellel.
    Sőt, ha ezt megnézed, még találhatsz 3 éves időintervallumokat 3 minőségi játékkal az elmúlt 20 éven belül. Ugye azt ne várja az ember, hogy egyszerre jön ki 3 és na melyik a jobb. :)

    Mert korábban az volt a helyzet, hogy Diablo III (2012) vs PoE (2013). A GD más liga valóban, de 2016 óta nem volt egy másik ARPG sem, ami valamilyen okból ne ment volna félre (Vikings, Martyr, Chaosbane stb.) amelyiknek van külön topikja, ott olvasható pár vélemény, nem csak az enyém. :)

    A PoE egy igazi titán. Van komoly múltja, jelene, jövője. Fejlesztők akik fejlesztik, kitartó közösség aki játssza.
    Mindez még nem mondható el a Wolcenről. Nagyon szép számokat hoz most, de úgy gondolom leghamarabb 1 év múlva érdemes azzal foglalkozni, megállja-e a helyét még mindig? Játsszák-e még sokan, az endgame tényleg hosszabb távú-e, frissítik-e rendesen, stb. Azért 1 évet írtam, mert addigra várható mondjuk normálisabb kedvezmény a játékra (elvégre kell a bázis a kozmetikai eladásokra), és szerintem ez tényleg fontos: 1 év múlva mennyire foglalkoznak még vele a fejlesztők és a játékosok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák