Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz samecG #1975 üzenetére

    A Menüben a Kép beállításoknál a 3D-re vonatkozóan állítottál valamit? Ott lehet mélységet állítani, stb. Gondolom amikor elindítod a filmet akkor kiválasztod a megfelelő 3D formátumot és úgy nézed.
    Megpróbálok egy ilyen Half SBS, OU anyagot beszerezni és megnézem, hogy milyen.

    (#1977) Stevenstyle
    Half OU, SBS nem 3D Blu-ray szabvány, a gyártók nem ezt tekintík "referenciának", egy formátum amibe átkonvertálja valaki. Lehet szeretni és nem szeretni. Nézd meg ugyanazt a filmet Half OU, SBS-ben és 3D Blu-ray-en, lesznek olyan jelenetek ahol nincs 3D holott lennie kéne. Tiszteletben tartom ha valaminek ez jön be ill. az a "fontos" számára, de ettől az még nem az igazi 3D és egyetlen gyártó sem garantálja, hogy minden készüléken ugyanúgy viselkedik.
    az alkalmazott technológia hatással van a 3D-re, nyugodtan meggyőzödhetsz a saját szemeddel is, 2 filmet is összehasonlítottam, Gru és Avengers, mindkettő esetében voltak hiányosságok a felezett 3D-k esetében.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Technoman

    őstag

    válasz samecG #1975 üzenetére

    samecG
    Nekem - TERMÉSZETESEN- ilyen TV-m van, Viszont Blakey-hez képest sajnos proli módon csak SBS/OU 3D-s filmeket nézek (pontosabban néztem rajta, amíg erre izgultam) :DD
    Vegyük át akkor még1x az egészet. Főbb kérdéseim:
    - Milyen hemüt is használsz? Panát vagy valami mást.
    - Ha Panát használsz, kiteszi a jobb alsó sarokba a kis ikont ill. "besötétednek" a lencsék?
    - Összehangoltad a TV-vel?
    - Milyen formátumot nézel? OU/SBS (tapasztalataim szerint az aktívok az SBS-t szeretik. Az O/U filmek nálam időnként átváltanak "két sorossá"

    Egyébként Blakey-nek adok igazat, az igazi 3D, a gyári lemez. Összehasonlítottam a gyári Avatart a net-ről lehúzottal és van minőségbeli különbség. Pld a kezdeti, űrállomásos jelenetnél (az eredetinél csontra lehetett látni az állomás utcsó kis antennáját is, az mkv.-nál már valami cikkcakkos szösszenetet láttam)
    Az meg egy más dolog, hogy senki sem vagy nagyon a kevesek fogják itt Mo.-on megvenni a gyári 8-10 ropis lemezeket.

    Z10N
    Megvan a 2015-ös Pana llista, ha lesz egy kis időm pár mondatban összefoglalom az idei line up-ot

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák