Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    Na, meghozta a Jézuska a TX-48AS640-est (eddig is Panáim voltak, már vagy 20 éve)
    Most tesztelgetem. Eddig plazmám volt (nehéz lesz kitalálni a márkát:) Kicsit szoknom kell még a LED TV képi világát, de már most nagyon tetszik. Ár/érték arányban az idei felhozatalba ez a legjobb Pana
    Ami nagyon tetszik:
    + VA panel (nem hiszek az IPS nimbuszban) azaz "plazmaszerű" fekete
    + IFC (nálam jobban senki sem szereti ezt a világon) "röcögésmentes mkv lejátszás
    + 5év garancia (ilyet egyetlen egy cég sem ad, mmint a FHD TV-kre)

    Egyetlen egy "hátránya" van, az aktív 3D (néha kicsit szellemképes) de szokás kérdése. Hál' istennek nem fárad a szemem tőle (simán végignéztem a 3 órás Hobbitot:) Sokkal rosszabbra számítottam.

    Már vagy fél éve agyalok rajta, hogy milyen TV-t vegyek (LG 47LB670 vs. Pana TX-AS48640) Nemzetközi teszteknél jól szerepelt a Pana (Avforums, HDTV Test, stb)+ eléggé jól ismerem a márkát, ezért maradtam mellette.
    Akinek ilyen készüléke van, az kipróbálhatja az angol AV Forums "ajánlott beállításait" Csodákat tehet a képpel :)
    https://www.avforums.com/threads/panasonic-as640-tx-48as640-reviewers-recommended-best-settings.1888454/

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Panthera #543 üzenetére

    Nem nézek SD-t, csak HD-t (mozizásra vettem, TV műsort nem nézek) Jelen pillanatban 2,5 m-ről nézem a TV-t.
    SD-ről azért pár szót ejtenék. Ezek a TV-k HD-re lettek gyártva, ezt ne felejtsd el, ha mégis SD adásokat akarsz nézni -lévén, hogy Magyarországon vagyunk, ahol a szolgáltatók a mennyiséget mindig előbbre tartják a minőségnél- javaslom, (ha még nincs) hogy rögtön válts digitális szolgáltatásra. Bár ebbena z esetben is lesznek csalódások.

    Ja, ha valakinek 2 TB-nél nagyobb vinyón vannak a filmjei, meg lehet kerülni a szabályt (lévén hogy pld a 4 terkások már ezzel az elk@rt GPTparticióval vannak, amit a Windows-on kívül semmi se lát egyben:(
    Szóval hálózatban téve -én egy laptopra tettem rá, azt meg HDMI-vel kötöttem össze a Panával és a TV "média lejátszója" röhögve felismeri.

    lovi8: A 640 vs 650: A 640-es jobb, mert VAN FEKETÉJE, ellenben a szürkésfekete, IPS paneles 650-el szemben. A 650 eggyel tud többet a 640-esnél, hogy passzív 3D van benne.
    Persze a fenti vélemény erősen szubjektív.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    Végigolvasva a fórumot az idei, 2014-es TV-kel kapcsolatban pár dolgot- ha megengeditek- tisztázok:

    Háttérvilágítás: A mostani készülékek -tudtommal- mind háttérvilágitásos eljárással készülnek, erre utal az MrLF kolléga #174-es hozzászólásában közölt táblázat is. BLS (BACKLIGHT Scanning ill. a gyengébb BLB (BLACKLIGHT Blinking) utalásai is. Ennél a technológiánál ugyebár niem lelhető fel a sarkokban oly' jellegzetes bevilágitások (ez az ÉL LED egyik nagy hátránya, az LG fórumba azt olvastam, hogy pár bátor felhasználó az LG TV-k kereteit tartó csavarokat jobban meghúzták, így csökkentették a bevilágítás okozta hátrányt, de teljesen nem tudták megszüntetni) Ilyen Él Ledes TV-k voltak a tavalyi, 2013-as Panák (pld a DT60-as széria) Helyette van felhősödés, de ez nagyon csekély szokott lenni és csak "vájt szeműek" látják. Nem hiába az LG is inkább a háttérvilágitásos technológiát tette le a voksát 2014-ben a TV-iben.

    1200Hz-800000000 Hz-es képfrissítések. Na, ez az az érték, aminek semmi köze a régi katódsugárcsöves, CRT TV-k 100Hz-hez : Ott a képvillódzást próbálták kompenzálni, itt pedig a mozgáskövetést próbálják jobban megoldani. Nincs rá ipari szabvány, így nagyon nehéz pld a Sony 200Hz-es Motion Flow tecnológiáját, a Pana 1200Hz-es BLS technológiájával összehasonlítani, nem beszélve az LG 6-8000Hz-es technológiájával. Mindig az adott cég marketing stábjára van bízva, hogy mit "hazudnak" Ne eszerint vegyetek TV-t.
    Sajnos az LCD TV-nél még mindig megvan az un. "sport betegég" (focinál a fű egybefüggő stb, de a tenisznél jön ki a legjobban, az LG topikban sokan panaszkodnak a közép-felső kategóriánál egy Roland Garros meccsre)

    VA vs IPS pane: ez is megér egy misét: A VA panel feketéje -mint azt már az előzőleg is írtam- szinte egyedülálló az LCD-k világába, szinte már "plazmaszerű", cserébe nem annyira acélos a belátási szöge, azaz aki nagyon oldalról nézi a TV-t megtapasztalhatja az elszíneződést (de ki néz 150 fokos szögből a TV-t?)
    IPS: Ennek a betekintési szöge sokkal jobb, cserébe viszont ott van az LCD-kre oly' jellemző szürkés fekete.

    HDD felvétel: Ez az a szolgáltatás, ami TV műsorok rögzítését teszi lehetővé külső, mobil vinyóval, Ami csak akkor lehetséges, ha a TV-be épített digitális tunert használjuk (tehát a külső vevővel, pld. set top box-al rendelkező páciensek itt megszívták, ők hoppon maradnak) Továbbá a felvételt csak azon a készüléken lehet visszajátszani, amin felvettük! (Sony, Pana, LG, Samu). A Panánál egyedi fájlformátumba történik a rögzítés, tehát PC-n sem lehet visszanézni ill. "feltörni". (A többi márkánál is gyanítom ez a helyzet) Továbbá, a TV-re kötött vinyót egy sajátságos formátumba particionálja (No Windows) és ezáltal "szűzteleníti" is (tehát, ha nem akarunk családi tragédiát, ne az olasz nászutunk képeivel zsúfolt vinyót tegyük a TV-re, mert akkor annyi, meg egy bambi lesz a képeknek és a többi anyagnak, ami a vinyón van ill volt)

    5 éves garancia: Két dolog van ezzel. 1. érdemes sietni, mert már csak szűk 3 hét áll rendelkezésre az 5 éves gar megszerzésére (2015 jan 18.-ig kell megvenni és max. február közepéig lehet regisztrálni, onnantól az ügyfél már bukja is a +3 éves gart és már csak az alapból 2 év a gyári gar lesz a TV-n)
    2. Mivel ezt az 5 éves gart a keleti régióba szervezte a Pana (HU és majdnem a teljes Balkán területe) elméletileg pld. Romániában vásárolt Tv-t is lehet 5 évvel reggelni. (hallottam már ilyet) Érdekes módon a "csehszlovákok" már nincsenek benne az 5 éves buliban (?)

    Mára ennyi, ha kérdésetek lenne szívesen segítek (ha tudok)

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Zahire #548 üzenetére

    Nézd, nem ez az első Panám (ha jól számolom vagy 4-5 CRT, 1 PDP és egy LCD volt eddig) Amit újonnan vettem TV-t (tehát az elejétől én használtam) azokból egyiket sem kellett még szervizelnem. A 15 éves Panámat az apám nyúzza (napi 24 órában és röhögve megy a maga 60 kilójával) A 6 éves plazmámat most cseréltem le egy hete sem egy TX-48AS640-esre.
    Ennyi.
    Azonkívül van márkaszervize és nem rossz (ami pár márkáról nem mondható el) Tehát, nem egy "Tik-Tak Bt." üzemelteti, aki ma szerviz, holnap meg már zöldségesbolt.
    Volt már egy-két márkával rossz tapasztalatom. Tudnék mesélni egy két márkáról érdekes dolgot, hidd el.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Gh0sT #550 üzenetére

    Gh0sT Egy 6 éves alap plazmám volt (TH-42PX8) Abban az időben a legolcsóbb és a legkisebb Pana típus volt, nagyon szerettem és sok örömöt okozott, de sajnos eljárt felette az idő, s bár nem vagyok egy konzumrabszolga, megérett egy cserére. A főbb okok:
    - már nem voltak működőképesek a HDMI portok (ez az én hülyeségemnek volt köszönhető, véletlenül kihúzhattam/kihúzódhatott a HDMI csati miközben ment a TV és a laptop el is szállt a HDMI interfész) Itt hívnám fel mindenkinek a figyelmét, hogy bekapcsolt állapotban nem húzogatunk ki és be kábeleket a TV-ből -főleg nem a HDMI-t-, mert úgy járhattok, ahogy én. Ez a hiba a szervizek egyik vezető meghibásodási tényezője szokott lenni.
    - egyszerű HD felbontása volt (pontosabban valami elcseszett 4:3 -16:9-es arány közötti, mert 1024x768-as volt a panel) Nem néztem túl közelről, de azért néha lehetett látni a felbontásból adódóan a recés éleket a betűknél.
    - nem volt feketéje. Ez még nem abból a korból származott, amikor a mélyfekete volt a PDP-kre jellemző. A "KURO" alkalmazása előtti időkből származik és ott sem az akkori csúcstechnológiákkal megtámogatott felső-kategóriás modellek közül való volt.
    - no okosság (vannak olyan pillanatok, amikor egy Smart TV nagyon hasznos, pld, ha csak a pillanatnyi időjárásra van szükséged. Megőszülnék, ha most erre megvárnám, amíg a Win bebootol)
    - Nem volt benne IFC (ez az egyik legfontosabb számomra)
    - Nem lehetett olyan dolgokat vele csinálni, mint a hálózatban láthatás (csak filmeket nézek a TV-immel, egyetlen egy adó sem volt a régi plazmámon beállítva, itt sem fogom szétnézni az agyamat a "csodás" kereskedelmi adásokkal)
    - Bár nagyon vigyáztam rá (a TV-t soha nem néztem "retinaszaggató" dinamikus üzemmódban) mégis egy idő után beleégett a "szélesvásznúság" a panelbe.

    Hát, nagyjából ezek miatt volt a csere. Elismerem, a plazmának még mindig természetesebbek a színei, de már egy halott technológia és normális minőséget már nyár óta nem lehetett kapni (most hagyjuk a két kis tigris által még kapható PDP-ket, azoknak szörnyűek a képei és ők is leálltak már ezzel a technológiával) Vásárlás előtt összehasonlítottam az utolsó nagy óriással (TH-42GT60) és eléggé szépen helytállt (a nappal szemben való működésben pld a plazma -természetesen- elvérzett) Több modellt megnéztem és ennek volt a legszebb a feketéje. Fontosabb műszaki cuccok vásárlásnál nem egy kapkodós fajta vagyok, ezt a vásárlást is vagy fél év alatt szültem meg.

  • Technoman

    őstag

    válasz cafu007 #551 üzenetére

    cafu007 Ez nagyon érdekes, mert jelen pillanatban is hasonlóan használom a TV-met, azaz hozzá van kötve a Laptop, a laptopomhoz egy 4 terkás WD My Book + még van egy Dune media playerem is, szintén HDMI-vel a TV-re kötve 4 db 2 terkás vinyókkal (tudom, ez már betegség) és mindegyiket látja a TV "Média lejátszója"!
    Nem vagyok egy nagy PC-s guru (előre is elnézést a sok magyar Bill Gates-től, ha hülyeséget merek mondani, vagy nem szakszerűen fejezem ki magam). Én pld. úgy csináltam, hogy Win 8.1 alatt a számítógép/mappa könyvtárában (ahol az összes, laptopra ráaggatott vinyót látod) kijelöltem az adott vinyót és fenn a menüből a "hálózati meghajtó csatlakoztatása" ikonnal hozzáadtam a 4 TB-s vinyót, majd újra indítottam a lapitopit és a TV-t. S most is ott van a listában:))
    Ez azért is történelmi jelentőségű dolog tőlem, mert nagyon hülye vagyok az ilyenekhez. És sajnos a 4 TB-s vinyómat sem a Dune, sem a TV nem hajlandó közvetlenül USB-ről látni (minden bizonnyal ez elb@szott GPT partíció miatt) Tegnap is így néztem egy 3D-s filmet (persze LAN-on, nem Wi-Fi-n, talán ez lehet nálad a baj?)
    A legdurvább 15-17Mbps-ekes filmeket is röhögve viszi így nekem. A filmjeimet külön mappában teszem (tehát minden filmem külön mappában van és mindegyiket a magyar helyesírásnak megfelelően nevezem el,
    azaz nekem a spec magyar ékezet sem kavar be)

    A másik dolog: nem írtad le, hogy az általad le nem játszott 720-as filmeket, hogy nézted meg. Közvetlenül a TV Média lejátszóján keresztül? Ha így van, akkor rossz hírem van. Még nem találkozott senki sem olyan TV-vel, ami minden filmet lejátszana a saját média lejátszóján keresztül, Itt sem lesz ez másképp. Azt szoktam mondani, hogy 10 filmből 8-at biztosan lejátszik. Ez két okból is lehet: 1 Egyetlen egy gyártó sem annyira hülye, hogy a tévéiben egy teljes értékű lejátszót tenne, ezzel tönkretenné a média playerek piacát, meg hát ott van az a fránya jogvédelem is. Megtört már, hogy egy nagy gyártót azért pereltek be dollár milliókra, mert elérhetővé tette a felhasználóinak, hogy feltörjenek egy VHS kazi másolásvédelmét (ilyen volt pld a Pana NV-P04 VHS lejátszója, amit a magyar videokölcsönzők előszeretettel használtak, mert ezzel törni lehetett a másolásvédelmet, fél év múlva a cég kihozta a "javított kiadást" a P04 MKII-t, na, azzal már pofára estek a kalózok)
    2 Ez egy TV és csak másodlagos szolgáltatás az USB lejátszás. Mert ez nem egy Popcorn/Dune lejátszó, ezért nem fogják ezt nagyon upgradelni, nem lehet minden nCore-s "vérpistike" által muxolt filmmel komptatilisé tenni a lejátszót, hisz ezt a média szolgáltatást a gyártók csak a piaci kényszer hatására teszik a készülékbe (a Sony volt az utolsó, aki -bár fogcsikorgatva- elérhetővé tette a készülékeibe az mkv lejátszást. Ha jól tudom 2 éve még nem ismerték a Sony TV-k minden filmforgalmazók rémálmait, az .mkv-t, miközben a Samu/LG TV-i röhögve ették a ezt a formátumot már akkor is. Ja, hogy nekik nincs hálivúdban érdekeltségük (Columbia, Tri Star) és hogy senki sem szeret a saját fészkébe sz@rni? Ezt senkit sem érdekel)

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Imi1981 #554 üzenetére

    Imi1981 Úgy látszik, nem rajongsz a meleg színekért. A bolti próba során csavard ki az eladó kezéből a távot és a színhőmérsékletet állítsd át Normál módra, vagy a korai LED izzókat idéző Hideg 1 vagy Hideg 2 módra. Garantáltan olyan hideg színt fogsz kapni a TV-n, hogy fázni fogsz:))
    (Táv: Menü gomb/Kép/Színhőmérséklet) Természetesen, paneltől függetlenül minden Panán belehet ezt állítani, bár az alsóbb kategóriánál (300/400 családnál) már közel sem ennyire részletesen, mint a nagyoknál.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Imi1981 #556 üzenetére

    Imi1981 Nem számoltam össze a lehetséges képi beállítást, de úgy csillió variációra van lehetőséged.
    Itt van rögtön egy ilyen [link] csak hogy érzékeltessem veled a dolgok mélységét:)))
    Szerintem ezt állítsd be, de a "Colour Temperature" ne "warm2-re" tedd, hanem a már előzőleg írt értékekre.
    (nekem így van beállítva, ahogy az AVforumson ajánlottak és nagyon tetszik a képe)
    Neked gyenge volt dinamikuson a fényerő??????? Jézusom, te még nyáron is kipeckelt, bambi szemmel nézel bele a napba? :)))
    Viccet félretéve, ne felejtsd el, hogy mindig az otthoni fényviszonyok a perdöntőek. Ne egy szétvilágított Media Markt terembe próbáld ki a True Cinema beállítást, mert bár ennél sokkal természetesebb színképet kapsz, de az ember -mivel gyarlóknak születtünk- rögtön viszonyít a többi szép fényes, NAGYON FÉNYES TV-khez. Azok viszont -ennél a beállításnál- nagyon műanyag színeket adnak és hosszútávon a szemet is nagyon fárasztja (anyu és apu is azért szoktak már a híradó után aludni a fotelbe, mert dinamikuson nézik otthon a lapos TV-t és nem azért mert szétdolgozták volna az agyukat:)
    Ezt az üzemmódot előszeretettel szokták a gyártók alkalmazni. Ezt hívja a szakma, parasztvakításnak.
    VA panelesek az idei 6-os sorozatú TV-k (AS600/AS640) ill. a cég 4K-s TV-i (AX630, AX800)
    A 9-es sorozatot még nem láttam, arról nem tudok nyilatkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    Pumma:Nem akarok veled vitatkozni, de VA Paneles a 600-as széria
    (Ha nem hiszel nekem:
    [link]
    [link]
    [link]
    De itt egy magyar teszt:[link]

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    csalafinta65 Egyik sem rossz (640 vs 650) Elkerülvén a tipikus fórumos hibát, hogy valamire kimondom a tutit, nem szeretném. Ajánlani tudok, de helyetted nem dönthetek. NEKEM a 640-es jött be (a miértet az első hozzászólásomba már kitárgyaltam) Ár/érték arányban verhetetlen 48"-ban 170-180 pénzért. Az ehhez hasonló LG TV (47LB670) a legjobb esetben is hivatalos viszonteladónál is 200 ezer csengő bongó magyar aranyforintért kapod meg (most hagyjuk a szürke importos garázspiacokat) (egyébként egy gyönyörű TV, ez lett volna a másik befutó) Azt tanácsolom, hogy ne a MM-es eladónak higgyél, hanem a SAJÁT SZEMEDNEK. Vigyél el egy BD lemezt/rippet és kérd meg, hogy próbálja ki (én is így tettem, sok embert/eladót az őrületbe kergettem)
    A NAGYON FÉNYES TV csak egy szófordulat volt részemről, ami azt jelenti, hogy a TV kereskedelembe általában ki van adva ukázba, hogy a lehető legnagyobb retinaszaggató üzemmódba menjenek a TV-k, hátha az érdelkődő mókust -esetünkbe vásárlót-belehet palizni

    Philips 5 év gar: Vigyázz, az LG-vel együtt csak a 4K-s (UHD) TV-kre van a két cégnél! 5 év, a Full HD-ra ez nem vonatkozik!

    Egyet kell értenem Pumma kollégával, A Philips már nem az a Philips. Kínaiak kezén van (a fejlesztés is.
    És hogy jobban kiábrándítsalak: A JVC névhasználati jogát a TESCO vette meg (!) De mondhatnám a Pioneer , a Sharp, A Loewe márkákat is, ezek már nem azok, amiket mi ismertünk.

    Pumma: annyira nem logikátlan a Pana számozása, csak szokatlan. De van olyan típusa (talán az 500-as), aminél a 32"-os HD, de a 39"-os már FHD paneles. Számomra a Samsungnak van agyament számozása a 6xxx sorozatnál már én sem tudok kiigazodni.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    Egyébként tudjátok, hogy hogy lehet meggyőződni a VA panelről?

    A panelt finoman, nem túl durván megkopogtatjátok (vagy ujjal rajzoltok rá pld egy "S" betűt)
    Az IPS erre érzéketlen (vagy nagyságrendekkel érzéketlenebb)
    Mindannyiunk oktató Youtube videója [link]

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #571 üzenetére

    Dehogy érzem, ha lehetne a 90"-os 4K-s LG-t gurítanám be a szobámba!
    De viccet félretéve, erre nincs jó válasz. Tudom, a CRT korában volt egy "egészséges szorzószám" (52 cm-esnél x 3-al a távolság, 67 cm-nél meg kettes szorzó volt használatos) de ez inkább a szemészek kreálmánya volt (mivel a CRT tv-t nem volt túl egészséges közelről nézni) Itt, a lapos TV-k korában ilyen szorzatról nem tudok. Nálam a 48"-as méretnek is inkább gazdasági okai voltak. A 40"-os túl kicsi (42"-esem volt, lejjebb nem megyünk) az 55" meg már annyira durva árban volt, hogy nem érte meg. Ezért maradt a 48".
    Fényes kijelző:Lehet hogy nem voltam eléggé egyértelmű, minden LCD -a beállítás fényében- marha szembántó fényerővel tud rendelkezni. Ha most megnyomnám ezen a dinamikus üzemmódot (én utálom), akkor 2 perc alatt kifolyna a szemem. Ehhez biztos az is hozzájárul, hogy lévén belvárosi lakos vagyok, nem túl sok fény jön be az ablakomon. Egy II. vagy XII. kerületi lakos ezzel szemben kicsit fényesebb nappalival rendelkezik, tehát ott biztos nem az én True Cinema üzemmódom van használva. A külső fényviszonyok baromi fontosak.

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #577 üzenetére

    Én még nem tapasztaltam, de mindenkinek másra mozdul a szeme,
    Az LG fórumba a hasonló megvilágítású panelnél (az LG tudtommal nem használ VA panelt, a 630 as típustól IPS használ, viszont ugyanúgy hátsó Full LED-es megvilágítást használ (6xxx és 7xxx-es modellekbe), mint a Pana. Itt erre gondoltam) a sarkok sötétedéséről számolnak be. Most ahogy írom e sorozatot, nem látom az ilyen szintű sötét sarkokat. Így nézve a dolgot, a Pana jobban teljesít.
    Erről beszélek: LG 730 kép[link]
    .

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #579 üzenetére

    csalafinta65 Oké megpróbálok objektív lenni. A minimum, hogy offba írom a soraimat, hisz nem a Panáról fog szólni. Előre is bocsi, de az LG-t annyira nem ismerem, mint a Panát. Ha vmi hibát írok, majd valaki kijavít (talán Pumma kolléga, a neve az LG fórumról ismerős)
    Szóval, akkor Panasonic LG 47LB670 vs.TX-48AS640 Ahogy én láttam/látom
    Pro:
    1. Az LG TV szebb ez vitán felüli, nem annyira műanyagszerű a váza.

    2.IPS paneles, de a panelre oly' jellemző szürkésfekete beütést egy un. helyi fényerőszabályzás funkcióval próbálják megoldani (Local Dimming a böcsületes neve), ami zónákra ossza fel a panelt, így tudják a feketébb képet a panel különböző zónaiba megoldani (a zónák számát egy-két helyen 12-be állapították meg)

    3.Szolgáltatás dömpinggel rendelkezik. Van benne HDD felvétel, sőt ő képes az analóg külső forrásról is felvételt felvenni(!), Van benne DVDB-S is (azt hiszem S2 is) Jobb a másod távja a Magic Remote, ami egy lézer mutatóhoz hasonlítható.

    4.Neki van ma a piacon a legjobb okos alkalmazása Web OS-nek hívják.

    5. Passzív 3D.

    Kontra
    1.Ez szubjektív, mindenki döntse el saját maga, mi a legfontosabb egy lakberendezési tárgyat, vagy egy TV-t veszünk.

    2.Nem szabad elfelejteni, hogy ez is egy egyfajta digitális turbózás és néha pont az ellenkezőjébe csap át a dolog, mint ahogy azt várnánk. A zónákat állítólag oldalról látni lehet.
    Local Dimming ki:[link]
    és bekapcsolva[link]
    (megj: a fenti képek, igaz egy Samsung TV-t takar, de hogy elképzeld a szolgáltatást és a különbséget nagyon jó példa)

    3. A dömping egy-két lehetetlen feladatot ró az amúgy -állítólag kétmagos- procira. A fórumba sokan számolnak be a csigalassúságú menü elérésre. A logikátlan TV csatorna szerkesztésre, stb...
    Személy szerint a családban is nemrég vettek egy 42LB630-ast, s csak hosszas frissítés után tudták összehozni az LG-t egy Samu telefonnal. Nálam a vacsi új Panám röhögve kommunikál a 3 éves, NEM Miracastos, NEM NFC-s, NEM 5.0-ás Android Samsung Galaxy SII-emmel. Azt hallottam, hogy az LG teljes körű támogatást csak az LG telokkal tudják.

    4. CSAK MA, mert pár nap múlva, a las vegasi CES-en bemutatkozik az Androidos Sony és Philips TV, nem beszélve az új Web OS 2-ről az LG-től (a Pana nem tudom mivel rukkol elő)

    5. Igen a passzív a jobb (egyeseknek). De már lassan 1 hete nyúzom a szememet az aktív technológiával és semmi szemfáradás, szédülés és "bedrogozott hatást" nem érzek. A villódzás is minimális vagy nincs, talán ezt annak is köszönhetem, hogy 3D-zés közben nincs felkapcsolva semmi neonszerű (energiatakarékos izzó), amitől az aktívképzáras technológia meghülyülne.

    Hát, hirtelen ennyi. Hogy miért vettem mégis Panát? Mert:
    - nagyobb (igaz csak 1"-al) és olcsóbb (házimozizásnál minden mm számít, a pénzt meg SAJNOS nem sz@rom)
    - már 20 éve ismerem a Panát ("repül az idő")
    - mert 5 év a gar van rá (ha igazak a Fogyasztói Társadalom íratlan szabályai, miszerint "minden terméket 8 évre gyártunk". Akkor nekem így több mint 62%-os élettartalmi garanciám van) És amikor erről beszélünk, ne felejtsük el, hogy mennyire megdrágult az elmúlt pár évtizedbe a szolgáltatásipar (vgay 3 ezres lenne, ha elmennék ma fodrászhoz, pedig nem egy hajasbaba vagyok)

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz superg #587 üzenetére

    Miért ne lehetne bereggelni a TV-det? A számlát kell csak feltöltened.

  • Technoman

    őstag

    superg
    Megértem, hogy ebben az országban mindenki bizalmatlan, tipikus magyar betegség, de azért nem kell ennyire paranoiásnak sem lenni. Ha biztos akarsz lenni, vedd fel a kapcsolatot a reg oldalon lévő e-mail címmel. A srác nagyon normális, elfogja magyarázni a feltételeket. Szerintem az egész arra megy ki, hogy ne szűrekeimportos dolgot vegyél, ill. hogy ne kerüld meg a magyar forgalmazót (mily' érdekes, hogy a Csehszlovákok nincsenek benne az 5 éves buliba, na hol terem a magyar cukor és hol kedvezőbb az áfa???? :))
    Ha még mindig nem vagy hívő, megveszed neten és ha nem tudsz bereggelni visszaküldöd 14 napon belül, ami a jelenlegi, hatályos törvények szerint, nem vagy köteles megindokolni! Ennyi.

    Pumma
    Panánál bolti gar azért nem elképzelhető, mert az unión belül (a többi cca 150 országról nincs tudomásom, uniós polgár lévén:) a dobozban található az a garancia, amit a magyar márkaszervizbe is el kell fogadni, függetlenül, hogy azt most egy bp-i, vagy dortmundi boltba vették (értelemszerűen egy német vásárlásnál, az ottani gar időt veszik számításban és nem az itteni, jelenlegi 5 éves akciót) A lényeg, hogy az EU-n belül történjen a vásárlás és hogy ezt a gar mellett egy számlával is igazold.
    Olyan, "saját garancia", mint amit az LG vagy a Samsung ad ki Mo.-n, nincs a Panáknál.

    csalafinta65
    Természetesen a 650-es sem rossz (főleg, mert passzív a 3D-je), de ahogy imi1981 bölcsen megjegyezte, sötétben fog kiderülni hogy milyen a panel. Elkérted a srácoktól a távot?? Megnézted a beállításokat? Mert tudod, nem csak neked mutatják ám be a TV-t és lehet, hogy már alapból el volt állítva a beállítás. Nekem meg volt a lehetőségem, hogy egy sötét szobába kipróbáljam a 640/650/750 családot és a 640-esnek volt a legjobb feketéje.Igaz, én egy állat vagyok és nem TV műsor nézésére vettem a TV-t (még most sincs rajta egy adó sem beállítva)
    A Euronics-nál tett látogatásod nem volt hiábavaló, legalább megnézhetted a 650-est is. Különbséget talán azért nem láthattál, mert mindkettő (LG/Pana) LG panellel van szerelve (a passzív 3D technológiát az LG találta ki és hülye lett volna a licencet eladni másoknak, így minden cég, aki passzív 3D TV-t gyárt: Sony/Pana/Philips... az LG-től veszi a panelt)
    Bár azon egy kicsit csodálkozom, hogy nem láttad az LG-t sötétebbnek -lévén, hogy abban ott van a Local Dimming is- de talán pont ki volt kapcsolva.
    Ez a szép a netes vásárlásokban, ha benézted visszaviheted, no comment-tel (ebben igazat adok:)

    rEnedEe
    Időről, időre én is beleszoktam futni olyan pen Drive-okba, ami valahogy nem kompatibilis a TV-kel (bár furcsa mód eddig mindig a felvételt is biztosító TV-knél volt ez, a 300-as nem tud felvenni)
    Szerintem próbáld meg egy másik Pen-nel (lehetőleg egy márkással), de Pumma ötlete a legjobb.

  • Technoman

    őstag

    válasz Imi1981 #608 üzenetére

    Drága barátom, Imi1981! Hát mit gondolsz milyen TV-m lenne, ha nem a legjobbak legjobbika, a 640-esek közöli, abból is a középső tesó, a 48"-os HE????:)))

    Már hogy érted, hogy milyen a háttérvilágítása, technikailag v minőségileg?
    Te összekevered az EDGE LED-est a Backlight-al. (Backlite)
    Egy kis tanulni való:[link]

    A Panák 2014-ben -legjobb tudomásom szerint- csak Backlight-ban nyomulnak. Így ez is az.. Ha bemész akármelyik boltban az idei Panák és az LG-k 6xx-os sorozatánál megnézheted a technológiát. Ellenben a keretben épített LED-esnél én baromira látom a sarkos bevilágítást, ezt főleg akkor, ha a kép pld. sötétre vált. Mivel házimozis vagyok, a halálom lenne, ha a szélesvászonnál állandóan a 4 sarokban lévő fénypászmát nézném.
    Szerintem jóval egyenletesebb a hátsó megvilágítású, mert nincsenek benne diffúzorok, amik a "sarkifényekért" felelősek. Itt más "hiba" van (röhej, de itt pedig a világos, homogén felületen lévő -szintén a sarokban felfedezhető- sötétedés figyelhető meg, tehát a másik technológiának a fordítottja). Nos, én letöltöttem egy szürke jpg-et és rányomtam a TV-re. Nem mondom azt, hogy nem látok sötétedést, de baromira kevesebbet, mint pár hozzászólásom előbbi belinkelt LG 730-as TV-nél!
    Hidd el, ha sz@r lenne a TV-m, nem ezt vettem volna, fél évig ezen rugóztam és alaposan körbetáncoltam a témát. Nem mondom azt, hogy ez a legtökéletesebb TV (hisz olyan nincs), hanem hogy a pénzemért itt kaptam a legtöbbet.
    Egyetlen egy -még születőbe lévő- technológia jobb, de azt még nem lehet megfizetni (OLED)
    Sajnálom, de SD adásokat nem nézek rajta, nem erre vettem. De ha már mindenképpen ilyet nézel, akkor alapból digitálist nézzél, az még elviselhető. De ne felejtsd, hogy ez egy házimozi TV (Fulll HD, 3 D, nagy képátmérő) de legalábbis a cég Full HD adások/műsorok nézésére gyártja.

  • Technoman

    őstag

    válasz Imi1981 #610 üzenetére

    Imi1981
    Nos nézzük, miben más a 600-as:
    - az említett 3 D hiány
    - IFC hiány (ez ugyebár a képkockasebsebégért felel, főleg .mkv-őrülteknek ajánlott e meglét)
    - más a VA panel (gondolom egyszerűbb, mivel az aktív 3D képzáras techn.-nél nem csak egy polarizált réteggel gazdagabb a panel)
    - egyszerűbb a háttérvilágítás technológiája (itt még villogtatással oldják meg, a 640-től pedig pásztázással)
    - Itt már csak 100Hz a mozgáskövetési tech. (vigyázat! ez nem az a 100 Hz-es dolog, amik a képcsöves TV-nél tanultunk)
    - okos alkalmazás hiány (TV Anywhere)
    - 1 táv
    - hangja fapadosabb
    - nincs bluetooth
    - annyira nem nagyon tanulmányoztam a 2D-s csúcs család menüjét, de biztos nincs annyi képoptimalizációs beállítása sem, mint a 640-esnél.

    Nem rossz a 600-as, személy szerint nálam azért nem volt nyerő, mert hiányzik belőle az IFC ("és az a DRÁGASZÁG kell nekünk" :))
    De hogy objektívek maradjunk, íme egy teszt, méghozzá ha jól látom Erdélyből(!) [link]

    Tsunami73 Amit csalafinta65 írt neked azt erősen túlzónak tartom. Azt kell megérteni, hogy -mint minden technológiának- az IPS panelnek is vannak korlátai.Cserében ott van a nem "szemkifolyatós" passzív 3 D.
    Hogy böcsületesek legyünk az "ellenséggel", a VA panelnek is vannak hibái. Még pediglen a nem túl acélos betekintési szög.

    ...... de ki néz 160 fokban filmet :)))

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Imi1981 #614 üzenetére

    Imi1981
    Ahogy már írtam, nincs olyan TV, amibe az integrált média lejátszó, egy külső, "rendes" Media Playert helyettesíteni tudna. Nem is lesz ilyen. Pld még mindig nem tudják megoldani a "tömörített fejléc 5.1" problémát. Ennél minden TV megbukik (nem beszélve a "Killa Sample-n) Erre egy media palyer a jó választás. kezdve az olcsó 15-20 e Asusu Minitől a drágább, Dune/Popcorn modellekig bezárólag.
    Viszont van egy olyan oldala a Pana média lejátszónak, amit eddig még nem sikerült semmivel sem megoldanom
    Lévén, hogy az adatbiztonsággal (biztonsági másolat) kapcsolatban eléggé para lettem az utóbbi hónapokban
    (elszállt az egyik vinyóm, persze hogy nem volt róla bizt. másolatom és nem nagyon tudtam röhögni az adatmentéseket készítő cégek árajánlatán sem) Szóval vettem 4TB-os WD My Book-ot. Ezt eddig egyetlen egy Media Player, de még TV sem ismerte fel közvetlenül (spéci a a particionálása). Most viszont rádugom a Lapitopira, azt meg hálózatban és lás csodát, a Pana média lejátszója látja, sőt akadás nélkül le is játssza akár 1080p 3D-t is :)
    Na, erre tényleg jó a beépített játszó.

    Tsunami73
    A Panákkal teszt szinten nincs gond (nemzetközi viszonylatban értve) Eddig a tesztek végén mindenhol "Highly" meg "Recommended" ajánlásokat olvastam ( főleg angolt néztem, de volt német , román, lengyel is, ja meg a keleti tesók oldalát is olvastam), Csak egyetlen egy hordta le- naná hogy magyar- az is a 600-as modell volt. Gratula, ritka precíííííz ez a lengyel testvéreink tesztje, még az angolok sem szoktak TV-t ennyire szemléletesen tesztelni. Ezt még nem olvastam, kösz:)

    Végezetül egyet ne felejtsünk el. Igaz, hogy a Pana 650/740/750 szériák LG panellel gyártódnak (lévén, hogy passzív 3D a megjelenítés), de a képfeldolgozó elektronika, ami független a paneltől, majdnem ennyire fontos, ha nem fontosabb.
    Nem akarok az LG 670-es széria kárára örömködni, de amikor -vagy tizedjére- elmentem letesztelni egy MM-be, csak nagyon nyakatekerten, a Felhasználói paramétereknél tudtam úgy beállítani a True Motion-t (a képkockasebbésséget vagy más nevén képi interpolációt) hogy az normális, folyamatos, nem röcögös képet adjon .mkv-n Ezzel szemben a Panákon (amelyik tudja) IFC Max és minden folyamatos.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Picturemaker #621 üzenetére

    Picturemaker
    Tudod, ahogy a közmondás tartja: Kinek a pap, kinek a papné, kinek meg.....

    ...az IFC!

    Abban igazad van, hogy ha TV műsort nézel, ott valóban egy kicsit higanymozgásba nyomja mindenki, de hát én nem TV műsor nézésére vettem..

    csalafinta65
    Igen, igazad van, tényleg nem csak a 4K-s TV-kre van 5 év, ezt elnéztem, sorry:)
    Mindazonáltal,ha a Philips TV-t ingyé' adnák, akkor sem kellene. Ja, és azt ugye tudod, hogy ez nem az a holland/német márka, mint pár éve (ez már egy kínai márka, szőröstül, bőröstül)

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #638 üzenetére

    Ne haragudj, de megmutatnád, hogy én mely' hozzászólásomba írtam olyat, hogy nem jó a Pana, ergo lebeszéltelek róla -bár kezd buli hangulat lenni a városban- de nem emlékszem, hogy ilyet írtam is valaha itt (a többiek nevében nem beszélhetek, de szerintem itt senki nem írt ilyet) ?????
    Ja, a Philipsről meg itt olvashatsz: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #646 üzenetére

    Barátom, jó lenne ha pontosabban fogalmaznál és főleg szó ill mondatértelmezést is használnál (néha).
    A 650-est nem fikáztam, csak 640 vs. 650-es összehasonlításánál emeltem ki a nem túl acélos feketéjét. Jó lenne ha nem a Kiskegyed stílusba mennél át, kiragadsz valamit az adott mondatkörnyezetből és már is ráhányod a világra.
    Amúgy szíved jogod eldönteni a TV vásárlást, mi csak segíteni próbálunk.

  • Technoman

    őstag

    Itt senki nem akar , senkit sem meggyőzni az igazáról. Ennek nem is lenne értelme. Ahány ember, annyian nézik máshogy a minőséget, a színeket, a kontrasztot, stb.... (ha ezt elfogadjuk, akkor azt is el kell fogadnunk, hogy a tesztek is mind szubjektívek (kis túlzással, az aznapi teszter hogy kelt fel, megkapta-e este amit akart:))) Ezek mint emberi tényezők. Emberek csinálják a teszteket. A teszteket egy mankóhoz szoktam hasonlítani. Lehet rájuk támaszkodni, de abszolúte abban hinni és arra hivatkozva megvenni az adott terméket, dőreség.
    Ahogy írtam mindenki máshogy lát. Én látom az IFC -számomra- áldásos hatását, mások nem. Nemrégiben egy grafikus haverommal elmentünk a budai MM-be megnézni a TV-ket. Megálltunk a 4K standok előtt. A haverom közölte, hogy tök pixelesek ezek a TV-k (!) (természetesen, mindegyiken 4K-s demó futott) (!)
    Volt olyan kollégám -aki látta a vibrálást LED TV-ken, stb...
    Tehát, összegezve nincs olyan, hogy tökéletes TV (különben 20 év múlva is itt tartanánk) A dolgot tovább bonyolítja, hogy a 20 évvel ezelőtti nagy márkák már nem ott vannak, mint régen (hol van már a TV-k TV-jének, a Sonynak az hegemóniája (Trinitron), vagy a Grundig (ma már Made in Turkey) garantált német minősége?
    Most más cégek vannak rivaldafénybe (emlékszik még valaki a Goldstar márkára és hogy milyen gagyinak tartottuk a termékeiket, most ő az LG, vagy a röhejes Samsung mikrókra, senki sem akarta venni őket, mert hogy "kínaiak voltak") Nálunk okosabbak, már a következő generáció márkáit is megjósolták, miszerint a Hisense, ZTE, Xaomi lesznek a nagyok.
    A világ folyamatosan alakulóba van.[link]

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #662 üzenetére

    Ne haragudj, tényleg nem akarok szemétkedni, de te tényleg beírtál a Philips topikra, hogy a Pana topikban mennyire legagyizzuk a Philips márkát és belinkeltél ide egy ottani fan hozzászólását? Ne haragudj, de ez szánalmas. Most ezzel mit is akartál elérni, itt a Pana topicban????? Többen megmondták már neked, hogy egészségedre, akkor vegyél Philipset, nagyon durva betámadás nem történt ez ügyben részünkről.
    Még nem fejtettem ki, de én többek között azért nem vennék Philipset, mert nem vagyok hajlandó egy kínai produktumot megvenni, ami egy régi -sajnos már levitézlett- európai márkanév használattal akarja a bevételét generálni.
    Az hogy hol készül a termék, megint nem mérvadó. A Panasonic TV-ket 2000 évek környékétől a Cseh Pilzenbe készítik (előtte Made in U.K. volt), pontosabban RAKJÁK össze. Erre utal minden Panasonic hátoldalán (a 300/400-as családot ha jól emlékszem a lengyelek rakják össze, de erre nem merek megesküdni) az ASSEMBLED with Czeh RepubliC szöveg, azaz Összeszerelés a Cseh Köztársaságban.
    Tehát, Pável csak összeszereli a külföldről jött panelt a kerettel, stb. Ő két krigli sörért teszi ösze, a japán nem egy tál rízsért fog neked dolgozni.
    Az LG TV-kre az van írva: Made in Korea, de ha jobban megnézed a dobozt, oda van írva kis betűkkel, hogy Assembled with Polski vagy Polish. A Sonyt szintén a lengyelek teszik össze, a Samut meg a magyarok.
    Egyébként, tudsz olyan terméket mutatni, amit az anyaországba raknak össze és az ott is termelték hozzá az alkatrészeket? Én egy ilyet tudok, a baromi drága Miele mosógépet. De hol is teszik össze a drága Audi TT-t vagy gondoltad volna, hogy a több tízmillás Mercikbe a románok szállítanak alkatrészt. Globalizált világban élünk, kérem szépen.

    Íme egy Philips hátlap:[link] Most akkor ez az amerikai földrész produktuma???

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    Szerintem is hagyjuk már abba ezt az offolást. Megértettük csalafinta65, nem lesz Pana TV-d.

    Új év és itt van mindjárt a CES. De nagy kuss van az új készülékek körül!
    Kíváncsi vagyok, hogy milyen újdonsággal jön ki az új line up.

    Más, aki 3D-zik. Bevallom, eddig hidegen hagyott ez az egész 3 D-zés, de most, hogy van 3D TV-m azért érdekelne egy s más dolog. Leszedtem pár 3 D-s filmet javarészt O/U formátumút. Viszont azt veszem észre, hogy minden ilyen LG-s szabványú film, a lejátszás során néha "visszaugrik" (azaz, mintha kikapcsolnám a 3D-t és beteszi a filmet 2 sávba) Elképzelhető, hogy az aktív technológia allergiás az O/U 3 D-re és csak a SBS technológiát szereti? (letöltöttem a két formátumban teljes uazt a release-t) Hmmmm???

  • Technoman

    őstag

    válasz ht42 #668 üzenetére

    Nálunk, a hivatalos modell a 640E (elméletben az európai modellt jelenti, azon belül is a kelet-európai modellt) Ha jó látom a B-típus Angliában kapható. Ennek fényében a különbség a köv. lehet:
    - más a DVB tuner (ugye nálunk mpeg4 a szabvány, náluk a 2-es változat)*
    - az okos alkalmazások a helyi igényeknek megfelelően mások lehetnek
    - más alkalmazások (pld Rovi Guide)
    - ja, ha a tesztek igazak, ott adnak hozzá szemüveget is (2)
    - ja és természetesen szigetországi, spéci hálózati csatlakozó van a dobozban, a 3 villás.

    * ebben nem vagyok annyira biztos, lévén hogy az íreknél is mpeg4-es van. Lehet, hogy mindkét szabvány benne van.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #671 üzenetére

    csalafinta65
    Pár percet gondolkodtam, hogy az alábbi sorokat leírjam-e neked. (és már előre szólok, hogy "fogyasztói világnézet" tekintetébe szöges ellentétbe állunk egymással)
    Szóval a SONY:
    Tudom unalmas, de ezt le kell írnom (már vagy 100x) A FÉL ÉV "milyentv-tvegyek" tépelődés alatt eljutottam az egyik pláza Sony Shopjába (talán a történetet már említettem itt vagy az LG fórumba, már nem tudom) Tehát bementem, körbenéztem és megláttam a régi haveromat Pistikét:
    - Na Pistikém, akkor most tesztelgessük egyet.
    - Tesztelgessünk, ez lesz a tök jó.
    - OK, Sony parasztvakító 16K demó kiköt, itt a pendrive-om, ezt tedd be.
    - Tuti lesz, majd meglátod. (nem akarom lelőni a poént, de nem én néztem egy nagyot)
    Egy jó közép/felső kategÓRIÁS példánynál bohóckodtunk, a pontos számára most sem emlékszem, de a 8xx-as széria volt (talán a 805-ös, ha van ilyen) Frodós sample indítva..... ...és úgy elkezdett röcögni, de úgy hogy majd' hanyatt estem. Pistike elkezdett minden képjavítót, meg Motion Flow 20000000000Hz-et ki/bekapcsolni, de a TV-továbbra is röcögöt. Egyébként az ára akcióba volt 200.000 mindez 42"-ban mérve (!) Elismerem, hogy egy BD lejátszóval és egy vásárolt BD filmmel lehet, hogy ezt nem csinálná, de én nem ezt a célcsoportot testesítem meg (sajnos)
    Más- fájó, hogy ismét ki kell ábrándítsalak- de Pistike haverom (ki már, vagy 8 éve Sony dealer) csendben odasuttogta: a Sony-k is LG és Samsung paneleket használnak! (arról nem beszéltünk, hogy a csúcs 4 K-s TV-ben mi van, de ugye te sem azokba gondolkodsz)
    A lényeg az, hogy ez is megerősített engem ISMÉT abba az egyszerű ténybe, hogy egyszerűbb egy már kifejlesztett technológiát X gyártónak megvenni Y gyártótól, mint azt sok millió $, ¥ vagy € -ért kifejleszteni (ebbe bukott bele a Pana plazmavilága is, minden egyes Panasonic plazma TV paneljét japánba gyártották, aztán összejött nekik egy majdnem magyar államadósság szintű mélyzuhanás !) ezért van az, hogy minden tv-be, MINDENBE vannak "más ázsiai" alkatrészek is és vannak olyan cégek (Pioneer,JVC) akik vagy eladják a teljes AV üzletágat (Philips,Grundig, Sharp,Leowe), vagy a névhasználati jogot (Pioneer,JVC)
    Nem szabad elfelejteni -ahogy már előzőleg is említettem: én házimozira vettem a Panámat (most, szilveszterre való tekintettel bekötöttem a DVB-T-t, de már ki is húztam a koaxot) Az LCD TV-khez képest gyönyörű feketéje van és szép, természetes színei (igaz, vagy 4 napig tartott amíg beállítottam, de ezt csak egyszer kell) Azt is el kell ismerni, hogy képi világban más, mint a régi Pana plazmám (még így is, hogy "meleg2-re" tettem, kicsit kékes a fehérje, feketéje) De mindent összevéve, nem bántam meg a vásárlást, ami ennél jobb képi világot adna -márkától függetlenül- min 2x drágább lett volna, mondom MINIMUM!

    superg: Megerősítem, én is így tudom (valamelyik lengyel tesztbe olvastam)

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    csalafinta65

    Olvad el a fenti 829-es Sony tesztet:
    Aszongya':

    "Picture Quality
    The VA-type LCD panel supplied by Taiwanese vendor AU Optronics (AUO) to Sony this year have been remarkably consistent....
    Ennyit arról, hogy a Sony kilógna a sorból.

    (viszont ez engem is meglepett, mert úgy tudtam, hogy az LG-n kívül más nem gyárt passzív tech. panelt. Mondjuk, az AUO Optronics az egyik legnagyobb panel gyártó a világon.)

    sfefe Nem is, ebben teljes mértékben igazad van. Viszont gondold csak el. TV-t akarsz venni, jót és komolyan gondolod. Na most ebben az esetben, vagy felcuccolod a média playeredet + tápját + távját + 1 vagy 2 vinyót + mondjuk ezeknek a tápjait (ez elfér mondjuk egy hátizsákban) és akkor elkezded járni a komolyabb üzleteket, ahol van választék és nem csak egy márka (pld Media Markt, Euronics, Expert, Extreme Digital, stb) és mindenhol a biztonsági őrnek megmutatod a technikádat (esetleg kiszedetik, hogy szívassanak, vagy összeragasztják -mivel, hogy te mint vásárló vagy a tolvaj, nem ők- stb) Utána odamész a kedvtelen "már 10 órája dolgozom" eladóhoz és megkéred, hogy hagy vegyem elő (mmint a média playeredet:)) ehhez kérek biztosítani egy elosztót, stb...vagy elegánsan előkapsz egy Pen-t amire otthon rátettél egy-két anyagot.
    (én minden TV-t a saját média lejátszójával próbáltam ki)

    Egyébként 1-2 hozzászólásomba már kifejtettem, hogy nem is annyira rossz dolog ez a média lejátszó, főleg ha hálózatban vannak kötve a vinyóid

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz sfefe #682 üzenetére

    Nekem egy Dune HD53 Lite van bekötve, annál jobb media player nem is kell.

  • Technoman

    őstag

    válasz Panthera #686 üzenetére

    Én nem hiszem, hogy kiadna (nincs sehol sem feltüntetve) Hívd fel a márkaszervizt, ők megmondják.

  • Technoman

    őstag

    válasz Attici #691 üzenetére

    Attici
    Nyugodtan megveheted, müxik. Kipróbáltam. A tacsipados része is használható a web böngészőn.

    Nekem MK520-asom van a Logitech-től :)

  • Technoman

    őstag

    válasz Attici #698 üzenetére

    Attici
    Jézusom, ezzel a dél-afrikai "csodával" büntetni lehetne:(
    Egyébként nem mindegyik tacsipados key-el lehet a TV-ket működtetni.
    Még egyről tudok ami biztos müxik (kipróbálva) a Genius [link]

  • Technoman

    őstag

    válasz krysztyan #700 üzenetére

    krysztyan
    Tud, de ne felejtsd el, hogy a készülékre aggatott vinyót -emennyiben TV műsorok felvételére szánod- előzetesen leformatálja (nem PC kompatibilissé teszi) Így, az esetleges rajtalévő tartalom is törlődik. Mivel az így leformázott vinyót nem látja/vagy nem megfelelelően a Windows (gyaníthatóan a többi op rendszer sem) szerintem nem tudsz rá filmeket másolni, de hogy őszinte legyek, ezt még nem próbáltam (de nem látok rá sok esélyt)
    További infók
    Vinyó 160 GB - 3 TB-ig
    A kompatibilitást valahol itt tudod ellenőrizni [link]

  • Technoman

    őstag

    válasz ht42 #690 üzenetére

    ht42
    Nem láttam, az IFC kikapcsolt állapotában való röcögést (olvastam én is az avForums tesztjét) Minden bizonnyal már kijavították. Egyébként a legutolsó firmware 2014 nov. 04.-i keltezésű és a 3.096 számú. A teszt valamikor -ha jól emlékszem- nyáron készülhetett, azóta volt már pár upgrade (talán 2 is)

  • Technoman

    őstag

    válasz Darvascapone #705 üzenetére

    Darvascapone
    A 3 D menüben kapcsold át "haladó" módban. Ezután automatikusan átvált 3 D-re, ha ilyen filmet játszol le.
    Amit te néztél (egymás alatti képkocka) Az az LG féle OU forma. Tölts le inkább SBS (egymás melletti képkockák) filmeket. Úgy vettem észre, hogy időnként az OU visszavált 2 D-re. Ez nagyban rontja a mozi feelinget.
    Amennyiben médialejátszón játszod le a filmet, nem csak a DD 5.1-et, hanem a dts hangot is kiadja a TV-d, az erősítődre.

    adm
    Garatula :C

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Darvascapone #708 üzenetére

    Darvascapone
    Bocsi, de mit szeretnél, nem tudom kikódolni a soraidat.
    Ausztenit:
    Frissíts egyet. a 600-as modelltől felfelé már mindegyik 2 magos procival szerelt

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Darvascapone #711 üzenetére

    Darvascapone
    Szóval,ez lenne az a dolog[link]
    A szép az egészbe, hogy az én 640-esemre az egyik teszt az mondja, hogy van, a másik viszont meg sem említiTermészetesen nem látom a dolgot. Elméletben a hátsó megvilágításos technológiát (Backlight/Backlite) használó paneleknél ez előfordulhat, de nem jellemző. Nézd meg

    Ausztenit
    1. Mi a verziója a firmware-nek?
    2. Mivel használod?
    (az egyik üzletbe is ezt láttam -érdekes mód, ott is pont az Index-nél-, de ott kilométer távolságban volt a Wi-Fi (azzal hajtották meg), ahogy LAN-ra tették az egészet, úgy elmúlt a baj.

  • Technoman

    őstag

    válasz krysztyan #716 üzenetére

    krysztyan
    Persze, hogy tudsz filmeket úgy is nézni, de ne felejtsd el, hogy nem 100%-os a kompatibilitás (azaz, ha a TV-be integrált média lejátszót használod, mindig lesz egy-két film, amit nem fog tudni lejátszani) Egy külső media palyer -még amit tízért a Tesco-ba utánad dobnak- még az is biztos ily' szinten (a fentiek MINDEN márkára érvényes, ártól függetlenül)

    I.T.E.M
    Ismerem a típust, nincs rossz képe. Főleg, mert a cég ebbe tette bele elsőként a "plazmaszerű képi megjelenítésre" hajazó Studio Master Color" technológiát. (LCD-hez képest tényleg f@sza képe van) Úgy emlékszem, hogy ezen kívül a 900 szériában van benne ez a feature (a 940-est még nem láttam)
    Aztán, ott van még a HDMI 2.0-ás, bemenet a Displayport csati, az USB-ről is nyomázható 4K (ezt pld a 630-as nem tudja) + még az érdekes dizájn (döntött, végre egyedi -Samsungmentes- kivitel) Ez már tényleg mindent megcsinál helyetted (információs sáv) Ja és ebben a típusban van egyedül benne a skype kamera és Twin tuner kettőse is (a Twin ebben az esetben 7(!) tunert takar.
    Azt mondom, hogy bevállalható. Ismertem az elődjét, a WT600-ast is. Az nyomában sem ér ennek a típusnak (Pana GH4-es fényképezőgéppel készített 4K-s, 100 Mbps-es felvételnél döcögött a képe, ez simán viszi!)
    Ja, és igen, VA panel van benne.
    Ha jól emlékszem, a nyugati szaksajtó el volt ájulva a képétől.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Ausztenit #722 üzenetére

    Ausztenit
    Igen, ehhez a típushoz ez a legutolsó fw [link](2014 dec 6.-i kiadású és ha jó látom, pont a network-öt frissítették benne)
    Mivel a Panákra ma Mo.-n hivatalosan 2 év teljeskörű garancia van, így hívd fel a márkaszervizt (a legrosszabb esetben is még vagy 6 hó garanciád lehet)

    Kvardlipot
    Lehet hogy nem voltam túl egyértelmű. krysztyan megtudja nézni penről is és vinyóról a felmásolt filmjeit. A válaszom többi sorai a lehetséges kompatibilitásról szóltak (megelőzvén a "vajon mind a 245789 filmemet meg tudom majd nézni" kérdésre)
    Ma a világon nincs és nem is lesz olyan Media Palyer -beleértve a számomra két csúcs márkát, mint a Popcorn-t és a Dune-t, ami mindenevő lenne. Vedd alapul pld az nCore-s vérpistikét, aki valami sz@r gép, mókolt progijával elkészít , majd felrak -hogy az ő release-e legyen az első- egy avi/.mkv fájlt, amit bár lehet, hogy a PC-s media player le tud játszani a huszadik codec pack után, de azt te is tudod, hogy a végtermékek (TV-K DVD-játszók, media payereknél) sajna nem így történik a frissítés.Ott meg kell várni a céges update-et.
    Több éve van media playerem, nem egy készülékem volt. Mindig akadtak olyan filmek, amiket nem játszott le az akkori aktuális modellem. A jelenlegivel (Dune HD Lite53) vagyok eddig a legjobban megelégedve, de ennél is már beleszaladtam egy 10 bit-es japán mangába, amit nem tudott lejátszani (úgy tudom, hogy még a gyári, műsoros BD lemezek is csak 8 bit-esek), aztán ott van a torrenteken egyre divatosabb H.265-ös kódolású filmek, na erre még nem nagyon vannak eszközök.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz gameresboy #726 üzenetére

    gameresboy
    Ajánlott modell: IPS, passzív 3D, USB felvételi lehetőség.
    Egy időben hiánycikk is volt.

  • Technoman

    őstag

    válasz Technoman #729 üzenetére

    gameresboy
    Ajánlott modell: IPS, passzív 3D, USB felvételi lehetőség.
    Egy időben hiánycikk is volt.

    Kiskev
    Érdekes a dolog, bár nekem aktív 3D-s Pana TV-m van, de én is egy csomó OU-s filmet szedtem le, mielőtt még megvettem volna a TV-t. Aztán én is néztem, mint Misike a moziba, amikor minden ilyen filmnél időnként szétesett a 3D (nálam főleg a fekete, képváltás részeknél esett szét) Megkérdeztem egy okosabb embert. Ő azt mondta, hogy az OU technológia gagyibb, mint a SBS technológia (nem hiába a 3D TV adások is SBS-be sugároznak) Továbbá elképzelhető, hogy az adott film nincs jól kódolva és azért esik szét (?). Azóta csak SBS filmet szedek le a netről, azokkal semmi bajom nincs.
    A te esetedben az a gáz, hogy az OU technológia korlátai miatt, a másik 3D-s szabványt (SBS) rosszabb képminőségben jeleníti meg, szinte már DVD minőségben.
    Itt mindent leírnak bővebben [link]

  • Technoman

    őstag

    válasz Kiskev #732 üzenetére

    Friss, 630-as teszt a prohardveren:[link] Naná, hogy tetszett a képe:)

    Kiskev
    Kipróbáltam külső Media Playerrel (Dune) és hálózatban is, de időnként úgy is szétesett (?) Szerintem BD playernél is szétesik. Ma sem értem, hogy miért.
    Utólag belegondolva, lehet, hogy mégis csak a kódolással lehetett a probléma, mert visszatekervén a filmeket, mindig ott esett szét az OU film, szinte mp pontossággal, ahol előzőleg is (ez főleg az elején volt látható, amikor a stúdió logo bejött, majd képváltás lett) de erről már írtam pár sorral feljebb.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz adm #734 üzenetére

    adm
    Grat a Tv-hez, jól választottál (a passzív 3D-t irigylem ebbe a típusban)
    Az általad említett ASM651, a Panasonic cég "spéci" , Media Markt-nak gyártott típus. Úgy tudom, hogy műszakilag mindenbe megegyezik az AS650-es típussal, viszont az "országos" modellhez gyárilag csak csak 1db heműt adnak, továbbá, hogy más a két típus, mindkét távszabályzója.
    (Érdekességképpen a Euronics-nak pedig az ASE650-es típust gyártja a cég:)
    Nálam is a 671-es LG volt a másik befutó, de végül a Pana győzött (az 5 év gar, meg a többéves ismeret)
    Ezt hogy érted:az adott program/vagy műsorfolyam végén kikapcsolás funkció nincs?

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #736 üzenetére

    csalafinta65
    Csak amit leírtam (persze. én sem láthatok bele a készülékekbe) Egyébként a + 10e pont fedezi azt a pluszt, amennyivel drágábban adják.Gondoljál bele, minőségileg (mmint képminőségben) a cégnek sem lenne jó reklám, ha x speckó modell jobb lenne, a többi hivatalos modellnél. Azért nincs ekkora hatalma a MM-nak.

    Azért mondják, mert-gondolom- ezt kell mondaniuk. Nem akarom megbántani az ottani eladókat, de nem mindig vannak a helyzet magaslatán (mondtak már neekm is oltári baromságokat) + el kell adniuk a terméket + "fejpénzt" kaphatnak a gyártó cégtől, stb....

  • Technoman

    őstag

    válasz Tsunami73 #741 üzenetére

    Tsunami73
    Ez biztos, mert átnyálaztam a leírását -lehet hogy figyelmetlen voltam-, de nem találtam sehol sem PIP-re utalást.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Tsunami73 #745 üzenetére

    Tsunami73
    Ez érdekes, most töltöttem le az 650-es magyar kezelésijét (AS650/ASM651/ASE650) nem találom, hogy hol említenék ezt meg. [link]
    Mentségemre szolgáljon, hogy a Media Markt és a Euronics spéci típusokat annyira nem ismerem.
    Regéltek már nekem ezekről a spéci típusokról (2013-as évi modellekről) Akkoriban a különbség azt hiszem a DVB-S megléte ill. nemléte volt az akkori hivatalos típusokhoz képest.
    Viszont megkérdezném,hogy ezt a "több ablakos" dolgot kipróbáltad a TV-den, mert lehet, hogy csak benne van, de nincs aktiválva. Aztán ha jól emlékszem -lévén, hogy csak egy tuneres- erősen le van korlátozva a felhasználói élmény (régebbi 1 tuneres ilyen jellegű PIP-es készülékeknél úgy emlékszem, hogy csak a HDMI-ről lehetett képet bevinni, azaz külső digitális jelforrásról és nem működött egyszerre az analóg tunerrel, de már régen volt és lehet, hogy nem emlékszem pontosan)
    De mindent összevéve, köszi, hogy kiigazítottál (mindent én sem tudhatok:)
    Viszont a PAT szolgáltatás szinte minden Pana TXT-es modellbe benne van (az én 640-es típusomban is)

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    CES 2015: Na, megjöttek az első hírek a 2015-ös Pana TV-kről
    Úgy látszik, hogy a Pana is sz@rni fogja a sok 4K-s TV-t. Ha a hírek igazak, akkor 9 új család(!) lesz csak 4K-s.
    Új op rendszer lesz, a Firefox.

    Egyelőre ennyi, többit majd holnap.

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz Technoman #749 üzenetére

    Tsunami73
    PIP (Pic in Picture) Kép a képben (a klasszikus felállás)
    POP (Picture out Picture) Kép a képen kívül (ez egy régi változat, már nem annyira használatos)
    PAT (Picture and Text) Kép és a Teletext (a szendert, szinte minden TV-ben megtalálható, legalábbis az 500-as modelltől felfelé)
    PAP (Pic and Picture) Kép a kép mellett (megfelezett kép)
    Az 1 tuneres PIP-nél -elméletben- egy tetszőleges külső HDMI-t és a digitális TV tunert tudod kitenni. (tehát mindenképpen egy tuner és egy HDMI bemenet)

    adm
    Ezzel a listával mit akartál mondani (bocsi, ha nem értem, lehet hogy még túl korán van)?
    FW = Viszont azóta már kijött egy újabb fw 3.096 (nézd meg azt az oldalt, amit belinkeltél)

    Kiskev
    Van ez így. Ne felejtsd el, hogy nem mindenkinek van vájtszeme. Egyébként a passzív, polarizációs technikát a vízszintes soroknál tudod kiszúrni (pld tedd be a "kezdő képernyődet",vedd fel, majd vedd le a heműt, máris fogod látni a "láthatatlan sorokat"a fehér háttérnél) Elméletileg ezt kéne látnod (ill nem látnod) 3D-zés alatt.

  • Technoman

    őstag

    válasz #94529552 #754 üzenetére

    Pumma
    Áttol függ, milyen formátumról beszélünk.
    Hivatalosan az aktív képzáró technológia Full HD 3D (erre utal a régi 3D-s Pana plazmák dobozain is a logo) Tehát, ha a gyári, műsoros, jogdíjas és mittudoménmilyenlegális kéklényes, navis filmet nézel 3 D képes eszközön (BD-játszón vagy arra képes media playerrel) + pld AS640-es TV-n, akkor azt te szemenként 1080p-be fogod látni, azaz FULL HD 3D-be. Az SBS és OU technológia, amit "okosból" szoktunk levadászni a netről azok hivatalosan HALF előjelű változatok (ezeket szokták a műszaki sznobok gagyi 3D-nek is nevezni) Itt már feleződik a dolog, hisz felezve látod egy normál TV-n (mondjuk egy NDK-s Colortron TV-n) ellenben a "rendes 3D-vel"amit a fenti TV-n szellemképes verzióba látod.
    Természetesen, minden a távolságtól függ, bizonyos távtól nem lehet látni a "hibákat". Kiskevnek azért tanácsoltam az előzményeket, hogy lássa, hogy mi a lényege a polarizációs technológiának.

    Érdekesség: A dolog mára már egy kicsit zavaros, mivel már az én TV-m (AS640) dobozán sincs a fent említett logo, helyette a "Real 3D" logo szerepel rajta (de ugyan ez van a passzív 650-esen is:) Ez minden bizonnyal azért van, mert a konzumer világban már leáldozott az aktív képzárós technológiának, azaz az elektromos 3D-s szemüvegnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák