Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    félisten

    válasz trance89 #3074 üzenetére

    Akkor én viccelek. Asus RT-AC65P-n használok a megvásárlása óta OpenWrt-t (több, mint 2 éve). Semmi gondom nincs vele, soha nem dobál eszközöket (pedig van egy pár - 1 nyomtató, 4 notebook, 2 TV, 5 telefon, 2 tablet, 3 smart lámpa, 2 smart hőmérő, 1 smart konnektor, plusz ha jön hozzánk valaki eszközzel), soha nem fagyott, stb. Igaz, nekem nincs rajta HDD, mert van egy szerverem, az végzi a letöltéseket/kiszolgálásokat. (Előtte as Asus RT-AC57U v1-el és még korábban a DIR-860L-en sem volt semmi hiba. Utóbbi most éppen switch-ként működik.)
    A fő különbség az, hogy a Padavan a MediaTek gyári bináris driver-eit használja, míg az OpenWrt az opensource mt76-ot. Sajnos elismerten vannak hardware hibák a MetiaTek SoC-okban (amit nyilván a későbbi verziókban igyekeztek javítani), amit szoftveresen próbálnak orvosolni. Mivel a gyártó nyilván jobban ismeri a vasat, mint az opensource közösség, így a saját (zárt) megoldásuk hatásosabb lehet...
    Te egyébként milyen eszközök tapasztalatai alapján írod, hogy az OpenWrt nem jó ezen a platformon? Ahogy láthatod, én 3 különböző típuson próbáltam (és használom)...

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák