Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Titok Levi

    tag

    Háj.
    Kérdésem lenne. A következő a netes, gépes, routeres helyzet az albiban:

    Falból jön a kábel net, ez belemegy egy Modembe, onnan megy a kábel egy Routerbe. Ebből a routerből két gépbe megy a net (nevezzük ezt a két gépet Batman csapatnak), plussz vezet ebből a routerből egy kábel egy második routerbe. Ebből a második routerből három gépbe (nevezzük ezt a három gépet, Robin csapatnak).

    Kérdésem, hogy az egész Robin csapat osztozik azon a sávszélességen amennyit önnmagában valamelyik Batmanes gép kap? Szóval azok akik két routeren keresztül kapják a netet, azok összesen kapnak annyi sávszélességet mint amennyit egy olyan gép, mely egy routeren keresztül kapja?

    Vagy az első routernek van annyi "esze", hogy látja, hogy az egyik kimenő kábelen hárman is vannak míg a másik két lukán egy-egy gép kap netet, és ezt érzékelvén úgy osztja el a jelet, hogy mind az öt gép egyenlő elosztást kap?

    hm?

    Remélem érthetően írtam le. Ja és hogy miért van így azt most hagyjuk.

    Köszi a választ

  • Titok Levi

    tag

    Csá, BAJ VAN!!!!!!!
    Az van, hogy van egy modem, amibe jön a T kábel net (8Gbit), meg van két router -ünk amik szétosztják 6 szobába a netet.

    A probléma az, hogy tegnap se szó se beszéd elment mindenk szobából a net. Most csak úgy van, hogy egy kábelt közvetlenül a modembe nyomunk és akkor egy gépre van net. Bárhogy, bármilyen kábellel, bármilyen sorrendbe, lukba kötünk bármit, külön csak egy routerrel aztán a másikkal, nem működik egyik routeren keresztül sem a net.

    Szóval routerrel nem megy, router nélkül igen (1db gépre pfff...és erre, megnéztem, jön rendesen a 8 gigabites net). Na már most eléggé kizárt, hogy két router egyszerre megy tönkre, az egyik pl tök új. Sőt gépeket össze tudunk mindkét routerrel kötni látják egymást, de a net az mintha nem folyna át rajtuk sehogy. Megvolt már a reset meg minden sokszor, meg új kábelek meg minden, semmi.

    Mi a szösz ez az egész?

    Valaki ötlet??????? :W

    - modem: Thomson, Broandband
    - router 1: D-Link Ethernet Broadband Router
    - router 2: Wireless Broadband router (ennyi van rá írva)

    [ Szerkesztve ]

  • Titok Levi

    tag

    válasz Titok Levi #6043 üzenetére

    Hát meglett a megoldás, illetve inkább azt mondom hogy helyre jött az egész. Tudjátok mit csináltunk???
    ..
    Semmit! :DDD Nyomvatartottam a reset gombot kb 20 mpig, és lás csodát minden működik. Eddig is csináltam ilyet talán nem ilyen hosszú ideig, mindegy, buziság az egész.

    TANULSÁG:
    - Ha elromlik a hálózat, jó sokáig tartsd lenyomva a reset gombot. :C

Új hozzászólás Aktív témák