Új hozzászólás Aktív témák

  • kovi

    senior tag

    Hello
    a kov. problema van:
    Van egy internet dsl kapcsolatunk.
    Vettunk egy Linksys wireless modemet van rajta 2 antenna es 4 utp port.
    Eleg furcsa hogy az RJ11-et kell bedugnom az RJ45-os dugoba mert olyan van a routerban mint wlan dugasz. De ugye a fo csatlakozo amin a net jon az RJ11, eredetileg ezen van egy usb toshiba modem amivel a szolgaltato adta, a net jol megy, de tobb gep is van a hazban. Az en gepemet utp kabellel kotnem ossze. A masik 2 gep notebook, beepitett wifivel.
    1. Be tudok menni a routerba, beallitom PPoe -nel a nevet jelszot, s meg allitgattam az elso hozzaszolas alapjan is mindent de csak nem akar mukodni. Sima routert mar sokszor beallitottam, de nemhittem volna hogy ezzel ennyi szopas lenne.
    2. Mukodik egyszerre az UTP-vel es virelessel a modem? Elvileg mennie kene nem?
    3. Szerintem a hiba ott van, hogy az a franya RJ11(2 eres) belemegy a router RJ45-ebe. Ott valami nem konnekt.
    Mar ossze vissza megadtam mindent a routerban de pl en csak DNS1 es DNS2 cimeket kaptam a szolgaltatotol. Az elso hozzaszolas alapjan tobb cimet kellett volna kapnom.
    A router IPje 192.168.1.1
    Erdekes mod ha osszedugom a notebookok is azonnal jelzik hogy uj halozat, eros jel, stb... A PC-vel is bele tudok menni a routerba. Tehat halozat van. Ugyhogy biztos hogy a fali dugobol jovo RJ11 kavarhat be. Kabelt csereltem.
    az tokeletes. Csak a net nem megy. A router elejen az internet jelzo abszolut nem eg. Ez is gyanus...



    GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

Új hozzászólás Aktív témák