Új hozzászólás Aktív témák

  • Boglya

    senior tag

    Sziasztok! Nem találtam megoldást a problémámra, hátha tud valaki segíteni:
    Van két Xiaomi AX3600 routerem mesh hálózatba kötve, de még így is gyenge a jel a ház végében, ezért most vettem egy Xiaomi AX1800ast is, hogy bővítsem vele a hálózatot. A csatlakoztatással nincs is semmi gond, felismeri az új eszközt a miwifi applikáció és osztja is a jelet az új router. A probléma az, hogy az új mesh node fixen a központi routertől kapja a jelet a másik mesh node helyett, pedig utóbbi sokkal közelebb van hozzá. Így harmatgyenge a megosztott jel, pont az lett volna a lényeg, hogy a köztes mesh node tovább dobja a jelet az újnak. Biztos, hogy közvetlenül a routerből kapja a jelet az új node, a köztes node-ot lehúztam az áramról és úgy is ugyanolyan volt a letöltési sebesség (elhelyezéstől függően 60-100mbit). A köztes node-on még 700mbit-el megy a net, ezt akartam volna kb elérni az új node-on is. A miwifiben azt is jelzi, hogy az új node szülője a központi router szintén, bár nem tudom ezt másképp kéne-e mutatnia, nem igazán találtam bármi hasznos leírást erre a neten. Mindenesetre átállítani sehogy se tudom sem a miwifi applikációban, sem a netes felületen, hogy melyik node-nak melyik legyen a "szülője". Próbáltam azt is, hogy közvetlenül a köztes node mellett üzemeltem be az újat, illetve a wifi optimalizációt is lefuttattam a miwifi appban, hátha észreveszi, hogy így nem optimális :D , de nem.
    Én rontok el valamit, vagy ez a Xiaomi mesh ennyire képes és nem tudják a node-ok elérni egymást csak a központi routert?
    Ja igen, néztem a firmware frissítést is, de az applikáció szerint mindhárom routeren friss a firmware.
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák