Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SztiviVander

    őstag

    válasz Levi123 #27939 üzenetére

    ezzel azért már több km-t is át lehet(ne) lőni :) az az egy baj vele hogy ez 5Ghz-re van méretezve. azt meg nem írtad milyen eszközre akarjátok kötni az antennákat de gondolom nem valami profi adótornyot akartok kiépíteni mindkét helyen. nem kell feltétlen teljesen tiszta rálátás, már ha tiszta rálátás alatt azt érted hogy nincs se fa se semmi. de ha köztetek vagy egy panelház akkor azon semmilyen antennával nem fogsz átmenni, egész egyszerűen azért mert túl kicsi a hétköznapi routerek teljesítménye és hiába a jó nyereségű antenna ha elnyeli a beton a jelet útközben. persze vehetsz pl 1W-os mikrotik eszközöket ami már jó eséllyel átmegy az épületen is, csak fel ne nyomjon valaki a HIF-nél (100mW az engedélyezett) mert úgy megszexuálnak hogy beleőrülsz.
    -
    amugy amit Viktor írt az csak megerősíteni tudom, én is csináltam anno ilyen bi-quad antennát (ráadásul nem is nyák-ból hanem sima cd lemezből) és tökéletes volt egy kb 4-500m -re lévő wifis netszolgáltató tornyához egy egyszerű tp-link kártyával. csak pár fa volt útközben, de az nem zavarta. télen hóeséskor mondjuk 10-20dBm-et esett a jelszint :) ja és ez 2.4ghz-re való, az gondolom világos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák