Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    gliskard > Busterftw #10
    gliskard > jeni #11
    gliskard > Fücsök007 #12

    Jelenleg a TSMC-nek van a legmodernebb bérgyártásra alkalmas technológiája, ezért mindenki kénytelen hozzájuk menni, akinek erre van szüksége, így el tudják adni a teljes gyártási kapacitást amit építettek – nagy valószínűséggel még így is eltart egy ideig amíg visszatermelik az üzem felépítésére fordított befektetést illetve a R&D költségeket...

    Amikor a Samsung-nak (vagy másnak) is lesz a TSMC aktuális csúcs gyártási technológiájához mérhető megoldása, akkor megoszlik a kereslet a két (vagy több) gyártó között. Amennyiben ez a kereslet az egyik gyártónál kevesebb lesz mint a megépített gyártó kapacitása, akkor valószínűleg egy idő után vagy árat kell emelnie vagy lényegesen megnő a megtérülési idő ami kihat az R&D-re is.

    A kereslet pedig erősen ár függvénye, eddig is generációról generációra jelentősen nőttek mind a gyártási, mind a gyártás előkészítési és tervezési költségek, amit egyre kevesebben tudnak kigazdálkodni.
    Illetve a legtöbb szegmensben évről-évre csökken a kereslet (ha nincs a COVID-hoz hasonló hatás) amit többé-kevésbé tudnak kompenzálni az árak emelésével, de ez sem működik a végtelenségig, mert az árszint emelkedése is kihat a keresletre.
    Arról nem beszélve, hogy az esetek nagy részében a jelenlegi számítási teljesítmény az átlagos felhasználásra már bőven elegendő, ami szintén negatívan hat a keresletre.

    Lassan az is a reális eshetőségek közé kerül, hogy a chip technológia fejlesztését nem a fizika fogja korlátozni, hanem a fizetőképes kereslet hiánya.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák