Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Gh0sT #4855 üzenetére

    Áááááá, működik Windows alól, látom a "szenzort"! :D Nem hiszem el, ennyi szívást! :O

    Nagyon úgy tűnik, hogy a tízes csomagban olcsósítva vásárolt NRF moduljaimból kispóroltak a kis kínaik valamit, emiatt az Auto acknowledgment (ACK) funkció nem működik bennük. Ha ezt false-ra állítom, akkor némi packet loss árán kommunikálnak egymással.

    Biztos ami biztos, vettem itthon is (megbízhatónak gondolt forrásból) két NRF modult, hátha azok jobbak, mint a kínai vackok, de csodák csodájára ugyanezt produkáltak azok is.

    Ezután jött a kondis teszt: 10μF, 47μF, 100μF. Halottnak a csók.

    Végül kiderítettem, hogy a MySensors library NRF24 dirvere alapból úgy működik, hogy az autoack paramétert true értékkel futtatja, emiatt nem tudott a gateway csomagokat fogadni, a szenzor pedig küldeni. A megoldás az lett, hogy a MySensoros NRF24 drivert meg kellett erőszakolnom, hogy ne engedje az ACK-t és most működik minden.

    Másik tanulság: a szenzorokhoz Arduino Pro miniket rendeltem, abból is a 3,3 V-os 8 MHz-es ATmega168-as verziót. Mert gondoltam keveset fogyaszt az órajel miatt, meg milyen jó lesz a 3,3V a szenzoroknak. Igen ám, csak a flash 16k-s, amire nem fér fel egy normálisabb sketch. :( Konkrétan vissza kellett downgradelnem a MySensor libraryt 2.1.1-ig, hogy egy halál gagyi random értéket át tudjak küldeni a gatewaynek. Egy alap DHT11 szenzoros hőméréskletmérős sketch nem fér fel rá. :(

    Úton van még Kínából 3 különböző forrásból NRF modulom, kíváncsi leszek azokkal mi a helyzet.

    Valakinek nincs elfekvőben egy olyan Arduino + NRF modul kombója, amivel megnézne nekem egy sketch-et, hogy nála mit produkál?

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák